Bezev Vokietijos nevyriausybinė organizacija, užsiimanti vystomuoju bendradarbiavimu nuo 2012-ųjų organizuoja projektus, kuriuose savanoriauti gali ir neįgalieji. Iš pradžių buvo surinkta dvylikos neįgaliųjų asmenų komanda, kuri su būriu sveikų savanorių vyko daryti gerų darbų Afrikoje ir Lotynų Amerikoje. Neįgalių savanorių skaičius nuolat auga, iki šiol nuo projekto pradžios jau 90 negalią turinčių savanorių keliavo į užsienio šalis. Savanoriauti gali bet kokio amžiaus žmonės įvairiose įstaigose, pavyzdžiui, vaikų namuose, mokyklose, aplinkosaugos organizacijose ir įvairiose kitose nevyriausybinėse organizacijose. Priklausomai nuo pasiūlymo galima keliauti po vieną, su lydinčiu kitu savanoriu arba grupėmis.
Iš pradžių seka ilgas pasiruošimas kelionei. Reikia suorganizuoti skrydį, atvykimą į vietą ir apsistojimą. Taip pat būtina pasirūpinti vizomis ir reikalingais skiepais. Savanoris turi susisiekti su įstaiga, kurioje savanoriaus, kad sužinotų jo laukiančias užduotis ir pasikalbėtų apie aplinkos pritaikymą. Labai svarbu drąsiai kalbėti ir informuoti apie savo visus poreikius, nors jie gali būti ir labai asmeniški. Jei labai nenorite kalbėti apie savo poreikius, galite pasiieškoti tokią pačią negalią turinčių savanorių ir jų pasiklausti patarimų.
Padėti gali ir išankstiniai seminarai. Organizuojami išankstiniai paruošiamieji seminarai, kuriuose apie savo patirtis pasakoja anksčiau savanoriavę neįgalieji. Seminarai būna pritaikyti visiems neįgaliesiems.
Tiesiog daryk tai ir tu tai įveiksi. Neregė Lara ir silpnaregė Julija nutarė savanoriauti Kamerūne. Lara savanoriavo aklųjų mokykloje, nes norėjo padėti savo likimo broliams ir seserims, o Julija atliko tarnybą moterų savisaugos organizacijoje. Lara paklausta, ar nebijojo viena akla, jauna moteris keliauti į visiškai nepažįstamą Afriką, atsakė: „Manęs to visi klausia, ir aš nesuprantu, kodėl. Aš gi nematau nuo gimimo, neesu gyvenusi kitokiose sąlygose, todėl net nelaikau savęs neįgalia. Visiškai nenoriu sėdėti namuose, nes tai darydama tikrai jausčiausi turinti trūkumų.“ Apie šių dviejų merginų patirtis Kamerūne galite pasižiūrėti video su garsiniu vaizdavimu Štai čia: http://www.jetzt-einfach-machen.de/ arba čia: https://www.bezev.de/de/home/weltwaerts-
Padrąsina ir tai, kad kai kurie bezev partneriai pageidauja neįgalių savanorių, nes šie yra pavyzdys kitiems neįgaliesiems. Be to neįgalūs savanoriai įrodo, kad jie yra tokie patys piliečiai kaip ir visi kiti ir tuo pačiu praranda pagalbos gavėjų veidmenį.
Jei sudomino, kreipkitės:
„bezev“ konsultuoja neįgaliuosius, kurie domisi savanoryste užsienyje. Ši organizacija jiems praneša apie galimus kelionių į užsienį būdus, tarpininkauja kitose organizacijose ir tinkamose įdarbinimo agentūrose bei suteikia informaciją visais klausimais, susijusiais su prieinamumu ir priimtinomis sąlygomis, atsižvelgiant į negalią.
Kontaktai: Rebecca Daniel und Jelena Auracher; E-Mail: engagement@bezev.de
Daugiau informacijos: www.bezev.de, arba www.jetzt-einfach-machen.de arba www.inklusivefreiwilligendienste.de
Parengė Ugnė Žilytė
Rebecca Daniel
Engagement im Ausland – barrierefrei und für alle;(Horus)(2018) (NR. 4.)
Prieiga per internetą: http://www.dvbs-online.de/index.php/publikationen-3/horus/horus-4-2018
G.42
Komentarai