EUROPOS KOSMOSO AGENTŪRA (EKA) 2021 m. kovo mėn. paskelbė apie laisvą darbo vietą Europos kosmoso agentūros Žmogaus ir robotų tyrimų programų direktorate. Norima įdarbinti fiziškai neįgalų, daugybę kitų reikalavimų atitinkantį asmenį. Skelbimas galioja iki 2021 m. birželio 18 d.
Šiuo skelbimu apie laisvą darbo vietą kviečiami atsiliepti fiziškai neįgalūs žmonės, kurių negalia apibrėžta žemiau, – jie dalyvaus atrankoje į Europos kosmoso agentūros (EKA) astronautų rezervą. Atrinktas kandidatas taps „Parastronaut Fly!“ Galimybių projekto dalyviu. Projekto metu bus siekiama išsiaiškinti, ar fizinę negalią turintis astronautas gali skristi į kosmosą atlikti profesinių pareigų. Todėl Europos kosmoso agentūra ieško profesionalų, kurie galėtų atlikti kosminių skrydžių misijas į žemą Žemės orbitą ir Mėnulį bei atlikti technines, mokslines, vadybines ir administracines užduotis, ir tokiu būdu dalyvauti Žmogaus skrydžių į erdvę programoje bei kitose ESA programose.
EKA yra lygių galimybių darbdavys, įsipareigojęs siekti darbo jėgos įvairovės ir kurti įtraukią darbo aplinką. Todėl ir norima įdarbinti neįgalų astronautą. EKA laukia prašymų iš kvalifikuotų kandidatų, neatsižvelgiant į jų lytį, seksualinę orientaciją, etninę kilmę, įsitikinimus, amžių ar kitas savybes. Tikisi sulaukti prašymų iš fiziškai neįgalių moterų.
Nauja darbo vieta sukurta pagal galimybių projektą „Parastronautų skrydis!“ („Parastronaut Fly!“). Neįgaliajam pagal Galimybių projektą bus sudaryta galimybė nuskristi į kosmosą. Konkursą laimėjusiam žmogui bus pasiūlyta darbo vieta, laikantis sąlygų, taikomų astronautų pareigybėms. Dirbti reiks viename iš šių centrų – Europos astronautų centre (EAC), Porz-Wahn (Vokietijoje), Hiustone (JAV) arba Žvaigždžių miestelyje (Rusijoje).
Atrinktas kandidatas taps pirmuoju istorijoje astronautu, turinčiu fizinę negalią. Jis bus įtrauktas į ESA astronautų rezervą. Prašymus teikiantys asmenys turi turėti kurią nors iš čia paminėtų negalių:
- neturėti apatinių galūnių (pvz., dėl amputacijos ar neturėti jų nuo gimimo):
- neturėti vienos ar abiejų pėdų iki kulkšnies;
- neturėti vienos ar dviejų kojų iki kelio;
- turėti skirtingo ilgio kojas (trumpesnes galūnes nuo gimimo arba dėl traumos);
- būti žemo ūgio (ne didesnio kaip 130 cm).
Labai pageidautina, kad kandidatai turėtų patirties vienoje ar keliose žemiau nurodytose srityse:
- turėti bent šešių savaičių darbo patirties lauko sąlygomis. Šiame kontekste „lauko sąlygos“ yra dalyvavimas ekspedicijos tipo veikloje ekstremalioje aplinkoje. Pavyzdžiui, dykumose, džiunglėse, Žemės ašigaliuose, jūroje, kalnuose ar aukštutinėje atmosferoje.
- darbo patirties ne kabinetinėje aplinkoje, įskaitant, bet neapsiribojant, mokslines laboratorijas, mašinų gamyklas, valdymo centrus ir pan.;
- vadovaujamo darbo patirties;
- patirties aplinkose, reikalaujančiose stipraus atsakomybės jausmo, geriausia – dirbant su komanda, pvz., su gelbėjimo komanda, gaisrų gesinimo, nardymo komanda, oro linijų ar laivų įgula ir kt.
- patirties dalyvaujant gamtos mokslų eksperimentuose – kaip tiriamasis asmuo ar kaip kitų žmonių ir (arba) gyvūnų tyrėjas (kai tokių tyrimų metu laikytasi visų etikos reikalavimų).
- tarptautinės patirties, apibrėžiamos kaip darbas ar gyvenimas ne savo šalyje ne trumpiau kaip du nepertraukiamus mėnesius.
Astronaut (with a physical disability)/ https://jobs.esa.int/job/Porz-Wahn-Astronaut-%28with-a-physical-disability%29-ESOC/662873001/[žiūrėta 2021-05-31]
Parengė Audronė Gendvilienė
G.268
Komentarai