Norėdama paminėti Brailio rašto sukūrimo 200 metų jubiliejų, 2025-siais metais Europos aklųjų sąjunga paskelbė iniciatyvą „Braille200“ – pakvietė Brailio raštu rašyti rašinius, taip pat nufilmuoti, kaip neregiai skaito Brailio raštu.
Luji Brailis, pasinaudodamas Šarlio Barbjė „naktinio rašymo sistema“, kurią naudojo prancūzų kariuomenė, sukūrė savitą abėcėlę. Ją pristatė bendraklasiams ir aklųjų instituto direktoriui 1824 m. rudenį, kai jam tebuvo penkiolika metų. Kurį laiką savo metodą dar tobulino, todėl priimta sukūrimo data laikyti 1825-sius metus.
Pirmiausia Luji Brailis sumažino iškilių taškų skaičių nuo dvylikos iki šešių, kad jie visi tilptų po rodomuoju pirštu ir būtų lengviau, greičiau skaitomi. Tuo remdamasis sukūrė visą abėcėlę, skyrybos ženklus, skaitmenis. Kadangi Luji Brailis mėgo muziką, pats grojo fortepijonu ir violončele, puikiai mokėjo groti vargonais, būdamas 19 metų, jis pritaikė taškelių sistemą muzikai užrašyti.
1824 m. rudenį penkiolikmetis Luji Brailis savo reljefinių taškelių raštą pristatė Paryžiaus Aklųjų instituto direktoriui daktarui Alexandre'ui René Pignier. Brailis sėdėjo prieš direktorių su savo grifeliu, lentele ir popieriumi, o Pignier garsiai skaitė ilgą straipsnį. „Galite skaityti greičiau“, – pasakė jaunasis Brailis, o jo grifelis šokinėjo po puslapį. Kai direktorius baigė skaityti straipsnį, Luji Brailis atsivertė savo parašyto teksto pradžią ir, braukdamas pirštų galiukais per iškilusius taškus, pažodžiui perskaitė visą tekstą. Pignier buvo priblokštas.
Po dešimtmečio Luji Brailio rašymo greitis parodoje Paryžiuje buvo išmatuotas – nustatyta, kad jis per minutę parašo 2 500 taškų.
Direktorius nurodė mokyti Brailio iškilių taškų sistemos Paryžiaus Aklųjų instituto neregius ir parašė laišką Prancūzijos vidaus reikalų ministrui, kuriame rekomendavo Brailio metodą taikyti visoje šalyje. Deja, į rekomendaciją nebuvo atsižvelgta.
Luji Brailis (1809–1852) naująjį aklųjų raštą paskelbė knygelėje „Žodžių, muzikos ir bažnytinių giesmių užrašymo metodas, pritaikytas akliesiems“ (pranc. Procédé pour Ecrire les Paroles, la Musique et le Plain-Chant au Moyen de Points), kuri išleista du kartus – 1829 ir 1837 m. Šiek tiek užtruko, kol Brailio raštas „nugalėjo“ kitus aklųjų raštus ir buvo priimtas visame pasaulyje. Tai įvyko 1878 m.