Peršokti į pagrindinį turinį

Helenos Keller archyvas

Helenos Keller archyvas

Helenos Keller archyvas, esantis Amerikos aklųjų fonde (AFB), yra didžiausia pasaulyje medžiagos apie Heleną Keller ir jos kūrybos saugykla. Medžiagą sudaro laiškai, kalbos, spaudos iškarpos, albumai, nuotraukos, fotografijų albumai, architektūriniai brėžiniai, garso įrašai, audiovizualinė medžiaga ir artefaktai. Šią kolekciją sudaro 58 786 saugojimo vienetai, tarp kurių yra 186 876 atvaizdai.

Archyve pateikiama išsami Helenos Keller (1880–1968) biografija, taip pat per jos gyvenimą, trukusį daugiau nei 80 metų, socialinių ir politinių pokyčių pasaulyje faktai. Keller buvo feministė, pacifistė, aktyvi visuomenės veikėja, produktyvi knygų ir straipsnių rašytoja.

Helena Keller buvo žinoma Jungtinėse Amerikos Valstijoje ir už jos ribų. Kaip neįgaliųjų advokatė ir pasaulinė geros valios ambasadorė ji apkeliavo 39 šalis, susitiko ir susirašinėjo su daugeliu svarbiausių to meto veikėjų, įskaitant devynis JAV prezidentus, žymius visuomenės veikėjus, filantropus, pramonininkus, rašytojus, menininkus ir aktorius. Archyve pateikiama informacija apie visus šiuos asmenis, taip pat apie daugybę paprastų žmonių – suaugusiųjų ir vaikų – kurie jai rašė laiškus.

Dėl Nacionalinio humanitarinių mokslų fondo (National Endowment for the Humanities) dosnios paramos, skaitmeninis archyvas tapo prieinamas visiems – neregiams, kurtiesiems, neprigirdintiesiems, regintiesiems ir girdintiesiems. Nuolat įvedamos papildomos prieinamumo funkcijos. Kilus sunkumų naudojantis svetaine, prašoma susisiekti el. paštu communications@afb.org.

https://www.afb.org/HelenKellerArchive [žiūrėta 2024-10-07]

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"