Peršokti į pagrindinį turinį

Į tarptautinį konkursą išsiųstos taktilinės knygos

Į tarptautinį konkursą išsiųstos taktilinės knygos

Tarptautiniam Typhlo Tactus konkursui skirtas knygas kiekvienoje šalyje atrenka organizacijos, su kuriomis konkurso organizatoriai yra sudarę sutartis dėl atrankos. Lietuvoje tai daro Lietuvos aklųjų biblioteka. Šiais metais Lietuvos aklųjų bibliotekai buvo pristatytos dvi knygos. Jų autoriai konsultavosi su bibliotekos specialistais, kreipėsi dėl tekstų atspausdinimo Brailio raštu. Pirmoji – „Pelėdžiukų abėcėlė“. Knygą sukūrė Vilniaus vaikų darželio „Medynėlis“ „Pelėdžiukų“ grupės kolektyvas. Vadovavo ikimokyklinio ugdymo pedagogės Rita Zaikauskienė ir Lijana Meilūnaitė. Tiksliau tariant, vaikučių tėveliai ir mamytės su vaikučiais karpė, lipdė, klijavo reljefines iliustracijas. 

Antrąją knygą pristatė LAB Šiaulių padalinio darbuotojos. Knygą pavadinimu „Vaisiai ir uogos: pažintinė knyga mažiesiems“ iš vilnos nuvėlė Aldona Šlančauskienė, o apipavidalino bibliotekos specialistės Danguolė Kaktavičienė ir Dalia Vaivadienė. 

Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorės įsakymu suburta komisija abi knygas įvertino kaip kokybiškas. Jos išsiųstos į Belgiją, kur šiais metais vyks konkursas.

Informaciją parengė Audronė Gendvilienė

G.50

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"