Peršokti į pagrindinį turinį

Indijos Aukščiausiasis teismas nurodė kino filmui parengti garsinį vaizdavimą

Indijos Aukščiausiasis teismas nurodė kino filmui parengti garsinį vaizdavimą

Naujasis Delis (Indija), 2023 m. sausio 16 d. Išnagrinėjęs bylą, Indijos Aukščiausiasis teismas nurodė „Yash Raj Films“ kino studijoje statomo kino filmo „Pathaan“ gamintojams užtikrinti filmo prieinamumą regos ir klausos sutrikimų turintiems asmenims.

Teisėja Prathiba M Singh nurodė filmo gamintojui tai atlikti per dvi savaites ir iki kovo 10 d. pateikti filmą pakartotiniam sertifikavimui Centrinei filmų sertifikavimo valdybai.

Filmas kino teatruose pasirodė 2023 m. kovo 25 d., nuo balandžio mėn. rodomas „Amazon“ OTT platformoje.

Teisėjų kolegijos nuomone, „kalbant apie filmų prieinamumą klausos ir regos negalią turintiems asmenims, reikia imtis specialių priemonių, nes iš šių asmenų negalima atimti filmo žiūrėjimo kino teatruose malonumo.“

Teisėjų kolegija į bylą atsakovais įtraukė Indijos transliavimo ir skaitmeninį fondą, Filmų gamintojų asociaciją ir Elektronikos ir informacinių technologijų ministeriją.

Įtraukdamas bylą į balandžio 6 d. svarstomų bylų sąrašą, teismas nurodė: „Dabar svarstome šio filmo rodymą kino teatruose, bet prodiuseris turėtų parengti garsinį vaizdavimą ir subtitrus būsimiems savo filmams.“

Ši byla pateko į teismą po peticijos, kuria buvo prašoma užtikrinti, kad filmo subtitrai būtų prieinami regos ir klausos negalią turintiems asmenims.

Peticiją pasirašė keletas neįgaliųjų, teisės studentas, keli advokatai ir Nacionalinės kurčiųjų asociacijos direktorius, prašydami teismo išaiškinimo, kokiu būdu užtikrinti neįgaliųjų teises ir prieinamumą pagal Neįgaliųjų teisių įstatymą. Peticijoje buvo teigiama, kad Indijoje statomi filmai neatliepia neįgaliųjų poreikių.

Šis pranešimas sukurtas remiantis Indijos ANI naujienų tarnybos medžiaga.

Delhi HC asks Yashraj Films to prepare audio description, subtitles of movie Pathhan for persons with visual-hearing impairment [interaktyvus] https://theprint.in/india/ [žiūrėta 2023-03-23]

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"