Peršokti į pagrindinį turinį

Kosmetikos gaminiai prieinami ne visiems

Kosmetikos gaminiai prieinami ne visiems

„Instagram“ paskyroje Izzie Deibe parašė, kad grožiui puoselėti skirti produktai neprieinami nematančioms moterims. Jos motina visada blogai matė. Iš mamos Izzie išmoko domėtis kosmetika, kremais, apskritai grožio produktais, pamėgo brangius kvepalus, putų vonias, įprato darytis pedikiūrą. Mamos, kad ir beveik nematančios, antakiai visada būdavo tvarkingi, jos skruostai parausvinti, ilgi plaukai krisdavo lengvomis bangomis. Bet dukra teigia, kad grožio industrija neprieinama jos mamai ir kitoms sutrikusios regos moterims iš viso pasaulio.

Daugelis grožio industrijos prekių ženklų visiškai nekreipia dėmesio į neregių bendruomenę – pradedant naujų gaminių kūrimu, pakavimu ir baigiant rinkodara ir pardavimu. Vaikystėje Izzie Deibe padėdavo mamai, būdavo jos „akys“ – mergaitė vaikščiodavo tarp parduotuvių lentynų ir skaitydavo gaminių pavadinimus ir sudėtį. Ji užaugo, bet ir dabar suskirsto odos priežiūros priemones pagal naudojimo eiliškumą ir padeda mamai išmokti naudoti naują makiažo priemonę, nes grožio industrijai nė motais paženklinti prekes Brailio raštu, kad kosmetika taptų patogu naudotis regėjimo negalią turinčioms moterims.

Kai kurie kosmetikos produktai patobulėjo, pagerėjo jų prieinamumas, tačiau daugelis gamintojų neišlaidauja: juk ignoruoti šią žmonių grupę pigiau ir patogiau, nei bet ką keisti.

Kosmetikos gamintojai raginami ženklinti pakuotes Brailio raštu, kad aklieji tiksliai atpažintų gaminius. Verta pastebėti, kad keli prekių ženklai, tokie kaip L’Occitane, Bioderma ir Dr. Jart+, ant pakuočių deda etiketes su Brailio raštu. Tokių gamintojų nedaug, nes etiketes su Brailio raštu brangu pagaminti. Visgi Jungtinėje Karalystėje yra saujelė gamintojų ir tiekėjų, kurie Brailio raštą deda ant pakuočių.

Kokia išeitis? Padedant regintiesiems skaitovams, galima savarankiškai pasidaryti etiketes su Brailio raštu ir jas priklijuoti namuose, arba pasidaryti garsines etiketes su prietaisu „Penfriend“, siūlo autorė. Ji pastebi, kad prekinio ženklo „Blind Beauty“ savininkė pati Brailio rašto spausdintuvu parašo etiketes ir klijuoja ant gaminių po vieną.

IZZIE DEIBE. The Beauty Industry Is Inaccessible For Blind People [interaktyvus]; prieiga per: https://www.elle.com/uk/beauty/make-up/a39583719/beauty-industry-blind-inclusivity/?fbclid=IwAR3tTKU_fjLthEhlvdUmV69pHwwsUxTtQT69qfaq0erWSEE_ZEOtyTcFvGI [žiūrėta 2022-08-01].

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"