Peršokti į pagrindinį turinį

LEGO žaidimai su Brailio raštu

LEGO žaidimai su Brailio raštu

„LEGO Foundation“ ir „LEGO Group“ 2019 m. balandžio mėnesį pristatė novatorišką projektą, kuriuo siekia padėti akliesiems ir silpnaregiams išmokti Brailio raštą.

„LEGO Braille Bricks“ – Lego kaladėlių su Brailio raštu koncepciją dar 2011 m. sumanė LEGO fondas, bendradarbiaudamas su Danijos, Brazilijos, Jungtinės Karalystės ir Norvegijos aklųjų sąjungomis. Dabar bandomi pirmieji prototipai. Tikimasi, kad galutinis „LEGO Braille Bricks“ rinkinys bus pradėtas gaminti 2020 m. Jame bus apie 250 kaladėlių su abėcėle, skaičiais nuo  0 iki 9, ir matematiniais simboliais.

Kaladėlės ne tik turės Brailio rašto taškus, bet ir bus visiškai suderinamos su kitais LEGO žaidimais. Ant jų taip pat bus atspausdintos reginčiųjų rašto raidės ir skaičiai, kad kartu su aklaisiais galėtų žaisti regintys mokytojai, mokiniai ir šeimos nariai.

Britanijos Karališkojo nacionalinio aklųjų instituto (RNIB) paslaugų direktorius Davidas Clarke'as pakomentavo: „Organizacijos RNIB vizija – kad pasaulyje nebeliktų kliūčių žmonėms, turintiems regos sutrikimų, tačiau negalime to pasiekti vieni. Mes didžiuojamės, galėdami dirbti su LEGO, kuriant žaidimo kaladėles su Brailio raštu, nes tai pagerins regėjimo sutrikimų turinčių vaikų švietimą ir skatins jų įtrauktį į visuomenę.

Dėl šios naujovės vaikai, turintys regėjimo sutrikimų, galės smagiai mokytis Brailio rašto ir bendrauti su draugais bei klasiokais, naudodami žaidimą, skatinantį kūrybišką mąstymą, o vėliau išmoks geriau skaityti ir rašyti Brailio raštu. Aklieji kiekvieną dieną Brailio raštu naudojasi tiek darbe, tiek namuose, todėl džiaugiuosi matydamas, kaip RNIB ir LEGO, dirbdami kartu, siekia įkvėpti ir remti naująją kartą.“

LEGO launch Braille Brick concept [interaktyvus] prieiga per: https://www.rnib.org.uk/about-us/media-centre/latest-media-releases/lego-launch-braille-brick-concept (žiūrėta 2019-05-16)

Parengė Audronė Gendvilienė

G.7

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"