Peršokti į pagrindinį turinį

Mitybos įtaka regėjimo kokybei

Mitybos įtaka regėjimo kokybei

Britanijoje vienas paauglys, kurio pavardė neskelbiama, valgė beveik vien tik bulvių traškučius ir gruzdintas bulvytes, kol beveik apako. Tiesa, jam liko periferinė rega, bet jis niekada negalės vairuoti. Septyniolikmetis pateko į Bristolio akių ligoninę, kur jam buvo nustatytas vitaminų ir mineralų trūkumas. Vaikino rega buvo visiškai nusilpusi dėl monodietos, rašo tarptautinis medicinos žurnalas Annals of Internal Medicine Journal. Dar mokydamas pradinėje mokykloje jis pradėjo misti vien tik gruzdintomis bulvytėmis, bulvių traškučiais ir balta duona, kartais mitybą paįvairindamas griežinėliu kumpio ar dešros.

Paauglį gydžiusi oftalmologė teigia, kad tokie atvejai labai reti, tačiau tėvai turi žinoti apie potencialią žalą organizmui, kurią gali turėti vaiko išrankumas maistui. Pasak jos, kiekvieno valgymo metu vaikui reikia pasiūlyti 1 – 2 naujus maisto produktus. Galima vartoti multivitaminų tabletes, bet geriausia maitintis sveikai, subalansuotai ir vitaminų gauti su maistu. Gydytoja paminėjo veganus, kuriems dėl vitamino B12 trūkumo taip pat kyla pavojus susirgti akių ligomis. Puikus vitamino B12 šaltinis – mielės, sakė oftalmologė.

Teenager 'blind' from living off crisps and chips By Michelle Roberts, Health editor, BBC News online [interaktyvus] prieiga per: https://www.bbc.com/news/health-49551337 [žiūrėta 2019-09-04]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.48

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"