Peršokti į pagrindinį turinį

Pasaulio aklųjų sąjungos Ukrainos vienybės fondas

Pasaulio aklųjų sąjungos Ukrainos vienybės fondas

Pasaulio aklųjų sąjunga (PAS) susirūpinusi dėl sunkios aklųjų padėties Ukrainoje. Karo sąlygomis neregiams sunku tvarkytis buityje, gauti reikiamą paramą ir išlikti saugiems.  Be to, karinio konflikto metu daug žmonių praranda regėjimą.  Gerai žinoma, kad konfliktų metu neįgalieji dažnai lieka nuošalyje. Todėl Pasaulio aklųjų sąjunga įkūrė Ukrainos vienybės fondą, kad paremtų Ukrainos neregius dabar ir padėtų jiems atsigauti po konflikto.

Kaip ir beveik visos šalys, organizacijos ir suinteresuoti asmenys visame pasaulyje, PAS kuo griežčiausiai smerkia Rusijos invaziją į Ukrainą. Šis beprasmis karas sukelia didžiules kančias žmonėms visame pasaulyje, o ypač akliesiems ar silpnaregiams ukrainiečiams.

Karas ir negalia yra tragiškai susiję. Dėl šio karo žmonės neišvengiamai įgis neįgalumą sukeliančių sutrikimų. Kiek žmonių su negalia atsiras dėl šio karo? Kiek gyvenimų visiems laikams pasikeis dėl kančių, patirtų dėl nereikalingų sužalojimų?

Karas ne tik sukelia negalią, bet ir sukelia nepatogumų nepaprastosios padėties ir konfliktų metu. Šiandien Ukrainoje ir aplinkinėse šalyse aklieji ir silpnaregiai patiria neįsivaizduojamų iššūkių, kuriuos dar labiau sustiprina transporto, komunikacijos ir informacijos prieinamumo kliūtys.

PAS ragina visas vyriausybes ir pagalbos organizacijas parengti strategiją, ko imtis, kad neregiai ar silpnaregiai ukrainiečiai nebūtų pamiršti. Kartu su partneriais Ukrainos regione PAS dalyvauja pagalbos teikimo darbuose.

Nuo pat invazijos pradžios PAS palaiko ryšius su aklųjų organizacijomis, su nematančiais asmenimis ir nagrinėja galimybes teikti paramą neregiams ar silpnaregiams Ukrainoje ir aplinkinėse šalyse.

Trumpalaikėje perspektyvoje PAS įsteigė Ukrainos vienybės fondą. Per šį fondą PAS rinks aukas ir bendradarbiaus su partneriais, pavyzdžiui, Europos aklųjų sąjunga, siekdama nukreipti išteklius ten, kur jų labiausiai reikia. Asmenis ar organizacijas, norinčias suteikti finansinę paramą, prašome paaukoti Pasaulio aklųjų sąjungos Ukrainos vienybės fondui. Aukoti galima kredito kortele, banko pavedimu arba per „PayPal“ sistemą.

Vidutinės trukmės ir ilgesniu laikotarpiu PAS bendradarbiaus su partneriais, siekdama nustatyti neregių Ukrainoje poreikius ir suteikti tinkamą paramą. Šis karas neabejotinai turės neigiamą poveikį neregiams ar silpnaregiams ukrainiečiams dar daugelį metų. Galime tikėtis didelių poreikių tokiose srityse kaip galimybė naudotis pagalbinėmis technologijomis, buitinių įgūdžių mokymas ir, žinoma, psichikos sveikatos parama. Artimiausiais mėnesiais PAS kurs partnerystes, kad patenkintų šiuos ir kitus atsirasiančius poreikius.

- PAS palaiko ryšius su organizacijomis Ukrainoje ir aplink ją, kad padėtų patenkinti neatidėliotinus poreikius, pvz., surengs evakuaciją.

- PAS bendradarbiauja su PAS nariais regione, kad padėtų pabėgėliams, kuriems gali prireikti pagalbinių technologijų, įgūdžių mokymo ir kitos paramos.

- PAS teiks pagalbą šalies atstatymo metu, pavyzdžiui, padės aklųjų mokykloms įsigyti reikalingos įrangos.

Kaip galite padėti jūs? Paaukokite Pasaulio aklųjų sąjungos Ukrainos vienybės fondui.

WBU Ukrainian Unity Fund [interaktyvus] prieiga per: https://worldblindunion.org/programs/wbu-stands-united-with-ukraine-and-is-taking-action-to-help/

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"