Peršokti į pagrindinį turinį

Pasirodė antrasis Šių metų Sichtweisen žurnalo numeris

Pasirodė antrasis Šių metų Sichtweisen žurnalo numeris

Mieli žurnalo „Sichtweisen“ skaitytojai

Pristatome antrąjį šių metų žurnalo numerį. Jame daug dėmesio skiriama akių ligai, kuri vadinama pigmentiniu retinitu. Daugelis vyresnio amžiaus žmonių prasčiau mato tamsoje. Tačiau jei naktinis aklumas išryškėja paauglystėje, tai gali būti pirmasis akių ligos – pigmentinio retinito (RP) – simptomas. Tinklainės periferijoje esantys fotoreceptoriai žūsta, todėl išsivysto naktinis aklumas.

Ligai progresuojant tampa vis sunkiau orientuotis tamsoje, nes sumažėja regėjimo laukas, o ligos visai negydant gresia apakimas.

Kol kas yra tik vienas patvirtintas ligos gydymo būdas – genų terapija. Šiame žurnalo numeryje oftalmologas Dr. Philippas Herrmannas pasakoja apie kitus gydymo metodus. Genetikė Dr. Elisabeth Mangold dalijasi savo darbo patirtimi. Čia taip pat rasite pasakojimą apie moterį, kuri atskleis, kaip ši genetinė liga pakeitė jos gyvenimą.

Skiltyse „Forumas“ ir „Žmonės“ pašnekovai pasakoja apie savo gyvenimą, kai turi regos sutrikimų: Anja Rühl, būdama nebe tokia jauna, vėl ėmė šokti baletą ir labai džiaugiasi buvusia savo aistra.

Konradas Stockmeieris, nors ir turi regos sutrikimą, yra Bundestago narys. Jis sulaukė aplinkinių supratimo ir palaikymo. Jei turintieji regos sutrikimų sulauktų didesnio įstatymų palankumo ir jų įgyvendinimo, tai būtų didelis žingsnis link įtraukios visuomenės.

Nepriklausoma federalinė kovos su diskriminacija komisarė Ferda Ataman turi konkrečių idėjų, kaip būtų galima sumažinti neįgaliųjų diskriminaciją. Apie savo idėjas ji pasakoja skiltyje „Pokalbis“.

Sulaukėme pavasario, tai visai natūralu, kad šiame žurnalo numeryje rasite ir straipsnį apie akinius nuo saulės ir kaip juos pasirinkti. Taip pat rasite ir daugiau naudingų patarimų.

Tegul pavasario saulė jus šildo, bet neapakina! Linkime malonaus skaitymo.

Parengė Ugnė Žilytė

(Sichtweisen, Nr. 2, 2023).

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"