Peršokti į pagrindinį turinį

Pasirodė ketvirtasis šių metų Sichtweisen žurnalo numeris

Pasirodė ketvirtasis šių metų Sichtweisen žurnalo numeris

Mieli žurnalo „Sichtweisen“ skaitytojai,

štai ir pasirodė ketvirtasis žurnalo numeris. Pagrindinė jo tema – neregintys tėvai ir regintys jų vaikai. Neįgalieji vis dar susiduria su netinkamu visuomenės požiūriu dėl jų apsisprendimo susilaukti vaikų. Kartais net artimieji ir giminaičiai tokiam sprendimui nepritaria. Apie savo patirtį šiame žurnalo numeryje pasakoja tai patyrusios šeimos.

Dvi neregės motinos Anja Gerlmaier ir Wencke Gemril teigia, kad vaikai nematantiems tėvams tikrai kelia iššūkių, tačiau juos galima įveikti. Jos pasakoja apie patirtus džiaugsmus ir sunkumus auginant vaikus, taip pat prasitaria, kokiais momentais norėtų bent šiek tiek matyti.

Dirbtinis intelektas šiuo metu darosi vis populiaresnis. Kuo jis gali būti naudingas neregiams ir silpnaregiams? Kokie jo pavojai? Casey Kreer – skaitmeninio prieinamumo konsultantė ir interneto svetainių kūrėja – apžvelgia šviesiąsias ir tamsiąsias dirbtinio intelekto puses.

Natūralus intelektas vis dar yra paklausus. Todėl DBSV (Vokietijos neregių ir silpnaregių sąjungos) organizacijų narių delegatai susirinko į gegužės mėnesį Hanoveryje vykusį Asociacijos tarybos posėdį. Jie aptarė Vokietijoje įvykdytą įstatymų reformą, teisinių konsultacijų bendrovės rbm (Rechte der behinderten Menschen) ateitį ir DBSV poziciją dėl technologijų plėtros ir mobilumo. Skiltyje „Interviu“ DBSV prezidentas Hansas-Werneris Lange paaiškino, kodėl šios temos yra svarbios.

Skiltyse „Forumas“ ir „Žmonės“ dvi nematančios moterys pasakoja apie savo aistras: Angelika Hierl nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be rytietiškų šokių. Nicole Klübenspies prieš daugelį metų paklausė savo širdies kvietimo ir įstojo į vienuolių ordiną. Tačiau jos gyvenimas yra kitoks, nei daugelis įsivaizduoja vienuolių gyvenimą.

O jūs ar turite kokią nors aistrą?

Šiame numeryje taip pat, kaip ir kituose, rasite informacijos apie naujas pagalbines priemones, seminarus, neseniai pasirodžiusias garsines knygas ir panašiai.

Linkime jums vasariškai gaivaus skaitymo

Parengė Ugnė Žilytė

„Sichtweisen“, 2023, nr. 4.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"