Peršokti į pagrindinį turinį

Pasirodė trečiasis žurnalo Sichtweisen numeris

Pasirodė trečiasis žurnalo Sichtweisen numeris

Gerbiami žurnalo „Sichtweisen“ skaitytojai,

kasdieniame gyvenime mes, neregiai ir silpnaregiai, susiduriame su kliūtimis, su kuriomis nesusidurtume, jei visi žinotų, kaip pritaikyti daiktus, kad jie visiems būtų prieinami.

Daugelis iš mūsų informuoti aplinkinius, kad blogai mato arba nemato, tikriausiai gali labai lengvai, tačiau visai kitokia situacija yra su vyresnio amžiaus žmonėmis, gyvenančiais slaugos namuose, kurių rega pradeda silpti vyresniame amžiuje. Į šių žmonių padėtį dažnai neatsižvelgiama ar nekreipiama dėmesio. Tokių įstaigų darbuotojai mažai žino apie regos sutrikimus ir, pavyzdžiui, neretai juos painioja su senatvine demencija, dėl kurios žmonėms būna sunku orientuotis.

Oftalmologinė priežiūra slaugos namuose yra prastos būklės. Dažnai ten nėra kam palydėti gyventojų į gydytojo kabinetą, o gydymo įstaigose dirbantys specialistai sako, kad neturi laiko vizitams į namus. Ši situacija nedaug kuo pasikeitė nuo 2005-ųjų, kai pirmą kartą buvo tirtas akių gydytojų prieinamumas slaugos namuose gyvenantiems žmonėms. – Taip teigia Sabine Kampmann, vadovaujanti prevencinei programai „Gera rega globos įstaigose“. Šioje programoje įstaigų komandos mokomos atpažinti regos sutrikimus ir teikti pagalbines priemones bei tobulinti globos namų aplinkos pritaikomumą. Deja, programa vykdoma tik Bavarijoje, ir nėra jokių ženklų, kad ji bus pratęsta kitose federalinėse žemėse.

Tikriausiai jau atspėjote: slauga yra pagrindinė tema, apie kurią kalbama gegužės mėnesio „Sichtweisen“ numeryje. Dar žurnale rasite pasakojimų apie globos įstaigas už Bavarijos ribų, kuriose atsižvelgiama į regos sutrikimų turinčių gyventojų poreikius. Viena iš tokių įstaigų, pavyzdžiui, „Haus am Lönspark“ yra Hanoveryje. Pokalbyje su namų gyventoja ir direktoriaus pavaduotoja išsiaiškinome, kas yra svarbu regos negalią turintiems gyventojams bei kas daroma, kad gyvenimas šiems žmonėms būtų patogesnis.

Šiame numeryje taip pat, kaip ir kituose, rasite informacijos apie naujas pagalbines priemones, seminarus, neseniai pasirodžiusias garsines knygas ir panašiai.

Linkime malonaus skaitymo

Parengė Ugnė Žilytė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"