Peršokti į pagrindinį turinį

Varšuvos geležinkelis tampa prieinamesnis žmonėms su regos negalia

Varšuvos geležinkelis tampa prieinamesnis žmonėms su regos negalia

Varšuvos priemiestinis geležinkelis (VPG) reguliariai įgyvendina patobulinimus neįgaliesiems. 12-oje priemiestinio geležinkelio platformų sukurti takai žmonėms su regos negalia. Pagerintas platformų infrastruktūros prieinamumas žmonėms su judumo, regos ir klausos negalia. Įrengtos įspėjamosios juostos ir kontrastingi takai.

Siekiant padidinti Varšuvos priemiestinio geležinkelio platformų saugumą, įgyvendinamas projektas „Architektūrinių kliūčių žmonėms su negalia pašalinimas modernizuojant Varšuvos priemiestinio geležinkelio infrastruktūrą“. 2022 m. buvo pakeistos įspėjamosios reljefinės juostos neregiams platformos pavojaus zonoje ir jautriose vietose, prieš nuovažas, laiptus, įėjimus į platformas. Taip pat užtikrintas geras vedimo ir įspėjamųjų paviršių kontrastas su esamu paviršiumi. „Mums labai svarbus mūsų paslaugų prieinamumas ir keleivių saugumas. Įrengus takus, vedančius į atskirus infrastruktūros elementus, buvo sudarytos tinkamos sąlygos naudotis platformos erdve silpnaregiams ir akliesiems,“ – sakė VPG valdybos narys Tomašas Tretteris. 2023 m. projektas tęsiamas.

Be to, Varšuvos priemiestinis geležinkelis teikia nemokamą pagalbą vykstantiems VPG geležinkelio linija, įlipant bei išlipant iš traukinio. Kad stotyje ar stotelėje būtų suteikta pagalba, vežėjui apie tai turi būti pranešta likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki tvarkaraštyje numatyto traukinio išvykimo iš atitinkamos stoties ar stotelės. Tai galima padaryti telefonu arba užpildžius paraiškos formą.

Informacija apie VPG traukinių prieinamumą neįgaliesiems, traukiniuose naudojamus įrenginius, skirtus neįgaliesiems ir riboto judumo asmenims, visą parą teikiama karštąja linija.

Warszawska Kolej Doezdowa [interaktyvus] prieiga per: www.wkd.com.pl [žiūrėta 2023-09-20]

Parengė Audronė Gendvilienė

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"