Biblioteka visiems. Konferencija+

LAB kūrybinių dirbtuvių idėjos tampa realybe! Kartu su apskričių viešosiomis bibliotekomis imamės lyderystės ir organizuojame renginį „Biblioteka visiems. Konferencija+“, kuriantį visiems draugiškas bibliotekas.

Bibliotekas su tau tinkančio formato leidiniais, bibliotekas su tau pritaikyta aplinka, bibliotekas su kompetetingais, pasirengusiais tau padėti darbuotojais, bibliotekas, kuriose susitinka visi, nepaisant jų galių ar negalių. Viskas būtent taip, kaip svajojo mūsų kūrybinių dirbtuvių dalyviai!

Beveik ketvirtadalis šalies gyventojų galvoja, kad bibliotekos – ne jiems! Žmonių, turinčių negalią ar ypatumų, yra kiekviename miestelyje, kiekvienoje bendruomenėje. Kaip jiems atverti bibliotekų duris ir fondus?

Konferencijoje+ kalbų bus mažai, o kalbėjimosi – daug. Kad konferencija+ nebūtų vien pasimėtymas pažadais ir svajonėmis, sieksime, kad kiekvienas žodis virstų realiais darbais – visos šalies bibliotekos sukurs ir pasirašys Lietuvos bibliotekų manifestą.

Kodėl konferencija+? Nes + reiškia, kad tai – daugiau, nei konferencija. Ir + kalba apie pozityvumą, svarbiausią šio renginio ašį. Juk + yra ženklas, kurį intuityviai supranta visi. Lietuvos bibliotekų manifestas – tai „supliusuotos“ šalies bibliotekininkų idėjos ir įsipareigojimai.

Mes tikime, kad kiekviena biblioteka gali tapti biblioteka visiems. Ar tuo tiki tu?