Peršokti į pagrindinį turinį

Bibliotekos pažangą kuria skaitytojai

Bibliotekos pažangą kuria skaitytojai

Visi mūsų ateities planai formuojami atsižvelgiant į skaitytojų poreikius ir lūkesčius. Visos mūsų pastangos, mezgamos pažintys, prieinamumo iniciatyvos veda į tą patį tikslą – kad skaityti galėtų visi. Todėl labai svarbu, kad darbų sąrašą mums padiktuotų bendruomenė.

Iniciavome susitikimus su skaitytojais Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Ukmergėje.

Kvietėme įsitraukti į bibliotekos organizuojamas veiklas

Susitikimų metu pristatėme planuojamas veiklas, kvietėme skaitytojus įsitraukti ir aktyviai dalyvauti bibliotekos renginiuose. O šiemet jų bus tikrai nemažai:

  • Žingeidžius skaitytojus kviečiame pasisemti žinių medijų ir informacinio raštingumo (MIRKT) mokymuose ir spalio mėnesį aktyviai dalyvauti medijų ir informacinio raštingumo savaitės renginiuose.
  • Ištikimiausius ELVIS skaitytojus kviečiame prisijungti prie ELVIS autobuso komandos ir kartu keliauti po Lietuvos regionus, pasakojant savo patirtis būsimiems ELVIS skaitytojams.
  • Įsibėgėjus Sporto rėmimo fondo remiamam projektui, vėl kviečiame daugiau dėmesio skirti sveikatai ir dalyvauti renginiuose apie sportą, sveiką gyvenseną, diabetą ar cholesterolį.
  • Ir daug kitų veiklų – kaip visada, informuosime kiekvieną skaitytoją jam patogiausiu būdu.

Išgirdome ir norus, ir pastabas

Visuose miestuose skambėjo viena tema – tiflologinis kalendorius. Išgirdome poreikį kasmet rengiamą tiflologinį kalendorių išleisti anksčiau, kad skaitytojai jį turėtų pačioje metų pradžioje.

Ir pastabų, ir pagyrimų sulaukė knygas garsinantys diktoriai. Vieniems skaitytojams  užkliuvo per greitas tempas, kiti skundėsi diktorių improvizavimu garsinant, treti džiaugėsi diktorių balsais, teigė, kad savanorius sunku atskirti nuo profesionalų. Galime užtikrinti, kad diktorių atrankos procesas tiek nuolatiniam darbui, tiek savanorystei beveik nesiskiria – visi turi praeiti griežtą atrankos procesą, todėl džiaugiamės galėdami pasiūlyti tik pačius geriausius balsus. O pagyrimai ir pastabos jau perduotos leidybos skyriui ir artimiausiu metu pasieks diktorių ausis.

Skaitytojai į susitikimą atėjo ir su pasiūlymais knygų garsinimui. Užfiksavome visus jūsų pageidavimus, juos aptarsime ir, esant galimybei, įtrauksime į garsinimo planus. Tiems, kas teiravosi apie garsinius spektaklius, turime gerą žinią – jau pasirašyta sutartis su LRT, ir dar šį pavasarį virtuali biblioteka ELVIS pradės pildytis radijo spektakliais ir kitu audioturiniu.

Skaitytojus domino ir kitos temos. Vieni teiravosi, ar yra galimybė įsigyti su panaudos sutartimi išduodamus grotuvėlius pasibaigus jų garantinio aptarnavimo laikotarpiui, kiti siūlė organizuojamas veiklas planuoti su galimybe laimėti prizus, treti išsakė lūkestį sporto veiklose dalyvauti mažesnėse grupėse.

Labai džiaugiamės, kad mūsų skaitytojai turi idėjų, dalijasi norais ir netyli matydami problemą. Visa tai leidžia mums efektyviai judėti į priekį.

Kviečiame kalbėtis kasdien

Skaitytojų įsitraukimo laukiame visada. Tiek kalbant apie leidinių kokybę, tiek siekiant atliepti visų auditorijų poreikius negalime apsieiti be skaitytojų įsitraukimo. Kviečiame prisidėti prie bibliotekos augimo:

  • Jei pastebite įrašų trūkumus, kreipkitės į bibliotekos specialistus ir nurodykite ne tik konkretų leidinį, bet ir skirsnį, o jei turite galimybę – ir konkrečią skirsnio minutę. Taip problemas pašalinsime kur kas greičiau.
  • Jei pastebite klaidą Brailio rašto leidinyje – taip pat nurodykite knygos pavadinimą ir puslapį.
  • Siūlykite knygas visais įmanomais kanalais: gyvo ar telefoninio pokalbio su bibliotekininku metu, Facebook grupėje „Garsinės ELVIS knygos“ ar el. paštu.
  • Siūlykite idėjas renginiams, temas mokymams, kad galėtumėm atliepti jūsų poreikius.

Ne kartą sakėme, kad jūsų žodžiai virsta mūsų darbais, todėl pasiūlymų laukiame ne tik per susitikimus, bet ir ištisus metus – rašykite info@labiblioteka.lt, skambinkite savo bibliotekininkei ir būsite išgirsti!

Dėkojame visiems atėjusiems, teikusiems pasiūlymus ir pastabas. Mūsų susitikimai  kuria kokybę, įvairovę ir teigiamus pokyčius. Iki pasimatymo renginiuose!

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"