Gavome finansavimą projektui „Tarp tradicijos ir modernumo: 55 metai su Brailio raštu“

Džiugi žinia mūsų bendruomenei – Lietuvos kultūros taryba nusprendė iš dalies finansuoti Lietuvos aklųjų bibliotekos projektą „Tarp tradicijos ir modernumo: 55 metai su Brailio raštu“.

Minint bibliotekos jubiliejinius metus, tradiciniai skaitymo Brailio raštu konkursai papildyti kultūrine programa bei informacine kampanija apie Brailio raštą: bus sukurtas mokomasis filmas, kuriame patiriamais aplinkos prieinamumo iššūkiais dalysis neregių bendruomenės atstovai, o ekspertai pristatys lietuviškąjį Brailio rašto standartą.

Numatoma susukti ir vaizdo siužetą, vaizduojantį kuriozines Brailio rašto naudojimo situacijas, prie kurio kūrimo žada prisidėti bendruomenės mylima Vitalija Mackevičiūtė.

Šešiuose miestuose, kuriuose veikia LAB padaliniai, jau vyksta regioniniai skaitymo Brailio raštu konkursai. Baigiamasis konkurso etapas numatytas birželio 17 dieną, o jį lydės edukacinis renginys VU Botanikos sodo Kairėnų padalinyje. Birželio mėnesį žydinčius augalus padės pamatyti ir užuosti botanikos sodo edukatorės.

Iki pasimatymo!