Peršokti į pagrindinį turinį

Gegužės mėnesį išleidome

Gegužės mėnesį išleidome

Dalinamės gegužės mėnesį specialiais formatais parengtų knygų sąrašu:

MP3

1. Kristin Hannah. Seserys

Niekas jūsų nepažįsta taip gerai kaip sesuo. Ji gali prajuokinti ar sudaužyti jums širdį vieninteliu žodžiu. Ir niekas nerašo tokių romanų, kaip Kristin Hannah – autorė, aistringai narpliojanti šeimų santykius, paliečianti slapčiausias ir jautriausias širdies kerteles. Ir štai – turiningoje ir įtraukiančioje naujoje knygoje ji sukuria neišdildomus dviejų moterų portretus. Jos kadaise prarado ryšį, o dabar bando suartėti patirdamos pakylėjantį džiugesį ir beveik nepakeliamą skausmą. Kraujo seserys, pasirinkusios būti nepažįstamosiomis, – abi stovi kryžkelėje, pasirengusios susigrumti su praeities išdavystėmis…

https://elvislab.lt/leidiniai/14702

2. Olivier Norek. Paviršius

Vykdydama misiją sunkiai sužalojama policijos pareigūnė Noemė Šastan. Šūvis medžiokliniu šautuvu sudrasko pusę veido. Vos išgyvenusi, ji pati sau primena pabaisą, su kuria, jaučia, niekad nepajėgs susigyventi. Ir atrodo: ne ji viena. Bijodamas, kad suniokotas Noemės veidas trikdys kitus pareigūnus, Kriminalinės policijos komisaras ją išsiunčia toliau nuo skyriaus akių – į gūdų Prancūzijos kaimelį. Atvykusi į provinciją, Noemė tikisi be iššūkių išbūti paskirtą laiką ir grįžti į ankstesnį gyvenimą bent kiek apsipratusi su nauja savo išvaizda. Tačiau vieną rytą miestelyje į ežero paviršių iškyla plastikinė statinė, sauganti 25 metus kruopščiai slėptus šiurpaus nusikaltimo įkalčius, ir pareigūnė Šastan nenoromis įsitraukia į tyrimą.

https://elvislab.lt/leidiniai/14701

3. Tina Turner, Deborah Davis, Dominik Wichmann. Mano meilės istorija

Tina Turner – jau daug metų scenoje viešpataujanti rokenrolo karalienė ir gyvoji legenda – atvirai pasakoja savo asmeninio gyvenimo istoriją. Nuo vaikystės, nuo dirbant su Ike‘u Turneriu pasiektos šlovės, iki nepaprastos devintajame dešimtmetyje ir vėliau lydėjusios sėkmės, nuo tamsiausių iki pačių laimingiausių akimirkų. Tina Turner, viena populiariausių visų laikų atlikėjų, yra pardavusi 200 milijonų įrašų. Ji yra laimėjusi dvylika „Grammy“ statulėlių, o į jos koncertus parduota daugiau bilietų nei į bet kurio kito solo atlikėjo.

https://elvislab.lt/leidiniai?filter[autoriai]=5377

4. Jurga Jonutytė, Giedrė Šmitienė. Gyvatės kojos

Knygoje kalbama apie negalios sampratą, priklausančią nuo konkrečioje kultūroje vyraujančių normalumo ir normatyvumo sąvokų, nuo požiūrio į žmogų, į jo kūną ir aplinką. Knygos medžiagą sudaro gyvenimo pasakojimai, užrašyti iš žmonių, turinčių fizinę ir sensorinę negalią. Tyrinėdamos šiuos pasakojimus, autorės siekia negaliai sugrąžinti vienos iš daugelio gyvenamojo kūno patirčių statusą ir atitolinti ją nuo žmonių rūšiavimo praktikų. Žmogaus kūno negalia kaip niekas kitas išryškina tai, kad gyvenimas kaskart vis kitaip susiklosto, turi daugybę sluoksnių bei prasmių.

https://elvislab.lt/leidiniai/14699

5. Donato Carrisi. Blogio labirintas

Ligoninėje pabudusi moteris nesiorientuoja nei laike, nei erdvėje. Ji guli belangėje patalpoje, todėl ne iškart susivokia esanti nebe labirinte. Šalia lovos sėdintis daktaras Grinas grąžina moterį į realybę paaiškinęs, kad jos vardas – Samanta, ir nuo pagrobimo paauglystėje ji buvo laikoma įkalinta, tačiau dabar Samantai pavyko ištrūkti. Vyras taip pat atskleidžia, kad jai jau seniai nebe trylika, o dvidešimt aštuoneri. Daktaro užduotis – surasti pagrobėją. Tik medžioklė vyksianti ne išoriniame pasaulyje, o Samantos galvoje. Samantą pritrenkia faktas, kad labirinte – nykioje betoninėje erdvėje be pradžios ir pabaigos, be langų, tik su daugybe koridorių ir geležinių durų – nejučia prabėgo penkiolika metų. Išgirdus naujieną, kad Samanta grįžo, privatų detektyvą Bruną užvaldo prisiminimai. Kadaise jis buvo pasamdytas surasti dingusią merginą. Dabar, prislėgtas klastingos ligos ir sužinojęs, kad jam telikę vos du mėnesiai, Brunas nusprendžia dar sykį leistis į medžioklę. Tik jis nė nenutuokia, kad atvėrus blogio labirinto duris, viską užlies tamsa...

https://elvislab.lt/leidiniai/14693

6. John Steinbeck. Į Rytus nuo Edeno

„Į rytus nuo Edeno“ laikomas vienu iš klasikinės Amerikos literatūros šedevrų. Pasakojimas vyksta XX a. pradžioje auksiniame Salinaso slėnyje, Kalifornijoje. Romane vaizduojamos dvi dinastijos – Traskai ir Hamiltonai, iš kurių kilęs pats J. Steinbeckas, – ir trys kartos, nuolat atsiduriančios gėrio ir blogio kovos sūkuryje. Adamas Traskas, su žmona atvykęs iš JAV rytų, nusprendžia apsistoti ir įsikurti jam naujoje vietoje, turtingame Salinaso slėnyje, tačiau gimus dvyniams Kalebui ir Aronui, jis lieka vienas ir jam vienam tenka išbandymai užauginti du motinos meilės nepažinusius ir tokius skirtingus sūnus: vienas jų auga gaubiamas visų aplinkinių švelnumo, o kito pasaulyje dominuoja vienatvė ir paslaptinga tamsa. Hamiltonų giminė, priešingai, gausi ir gyva, ji kuria ir atnaujina pasaulį, tačiau ir ją nuolat supurto nerimas: kaip reikės išlikti pasaulyje, kai jame neliks visa jungiančio tėvo, išmintingojo Samuelio?

https://elvislab.lt/leidiniai/14692

7. Lorenzo Amurri. Apnėja

Pagrindinis knygos veikėjas – dvidešimt šešerių metų Lorenzo Amurri, gyventis Romoje su savo mergina Johana. Jis groja gitara roko grupėje ir iš gyvenimo ima viską, ką tik šis gali suteikti. Tą rytą, kai jis išlipo iš šiltos lovos ir išsiruošė slidinėti, buvo paskutinis kartas, kai Lorenzo atsistojo ant savo kojų. Nelaimingas atsitikimas slidinėjimo trasoje, į purų sniegą paniręs veidas, Apnėjos svaigulys ir ligoninė, kurioje vaikinui tenka išgyventi ilgą ir sudėtingą stuburo operaciją. Deja, prognozės prastos – Lorenzo Amurri nuo kaklo nebejaučia savo kūno. Mėnesių mėnesiai reabilitacijos klinikoje Šveicarijoje ir jaunas vyras iš saugios bei rūpestingos aplinkos paleidžiamas gyventi „normalaus gyvenimo“. Sniego baltumo akimirka ištaškė visas Lorenzo Amurri svajones, ir jis rašo nepagražinta tiesą apie tai, koks jausmas gyventi savo kūno kalėjime. Autobiografinis romanas „Apnėja“ yra tikra istorija be dirbtinio patoso ir tabu.

https://elvislab.lt/leidiniai/14681

8. Gabriela Garcia. Apie moteris ir druską

Rašytoja romane pasakoja apie kelias Lotynų Amerikos moterų kartas bei sudėtingą jų likimą. Nuo devyniolikto amžiaus cigarų fabrikų iki šiandieninių imigrantų sulaikymo vietų, knygoje atsiskleidžia nepaprastai jautri istorija apie moterų stiprybę ir gebėjimą išlikti. Romane yra asmeninių ir politinių išdavysčių kaleidoskopas, po gabalėlį dėliojantis nepaprastų moterų gyvenimą. Tai pasakojimas apie moterų pasirinkimus ir jų prisiminimų naštą bei atkaklumą tų, kurios nusprendė pasakoti savo istorijas, nepaisydamos bandymų jas nutildyti. Gabriela Gracija drąsiai kalba apie imigraciją, istoriją, tremtį, nelegalus bei motinų ir dukrų ryšius.

https://elvislab.lt/leidiniai/14679

9. Osamu Dazai. Netekęs teisės būti žmogumi

Romane pasakojama skaudi ir tuo pačiu viliojanti istorija apie jaunuolį, įstrigusį tarp japonų aristokratų šeimos tradicijų ir Vakarų idėjų įtakos. Modernėjančioje pokario visuomenėje nepritampantis veikėjas pamažu degraduoja ir netenka teisės būti žmogumi. Pagrindinio personažo Jodzo Oba bandymai susitaikyti su jį supančiu pasauliu prasideda dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet jam yra per sunku suprasti visuomenės elgesio normas. Jis jaučia, kad jame yra kažkas, kas skiriasi nuo aplinkinių, nesvarbu ar tai būtų šeima, ar draugai, ar tarnai. Vidurinėje mokykloje jis tampa juokdariu, humorą pasitelkdamas tarsi barjerą tarp savęs ir kitų žmonių. Jodzo įsitikinęs, kad žmonės juokdamiesi kartu su juo, negalės pakenkti. Tačiau kaukė, kuria jis užmaskuoja susvetimėjimą, galiausiai priveda prie bandymo nusižudyti.

https://elvislab.lt/leidiniai/14678

10. Evelina Daciūtė. Duobė

Tai mergaitės, netekusios senelio, istorija. Nors įvykiai nukelia į laikotarpį prieš keturis dešimtmečius, panašiai nutinka ir dabar. Gali skirtis apranga ar aplinka, tačiau duobė, kurią mumyse išrausia artimo žmogaus mirtis, yra to paties gylio ir pločio. Kuo ilgiau gyvename, tuo duobių mūsų kelyje daugiau. Jos reiškia ne tik tai, kad netekome, bet ir tai, kad mylėjome. Išeina žmonės, lieka prisiminimai. Kartais – neatsakyti klausimai. Nutinka ir taip, kad iš jų gimsta knygos. Galbūt jos padeda rasti atsakymus į klausimus. Ir užkasti duobę.

https://elvislab.lt/leidiniai/14667

11. Ben Wilson. Metropolis

Tai mokslo populiarinimo knyga, kurioje autorius gyvai ir įtraukiančiai pasakoja apie žmonijos išradimus ir pasiekimus, kurių atsiradimą nulėmė miestai. Žmonijos istorija trunka jau daugiau nei du šimtus tūkstančių metų. Ir tik pastaruosius šimtmečius didelė populiacijos dalis gyvena urbanizuotose vietovėse. Visgi miestai, kaip niekas kitas, nulėmė stiprią civilizacijos raidą.

https://elvislab.lt/leidiniai/14665

12. Marius Ivaškevičius. Tomas Mūras

Marius Ivaškevičius – tarptautiniu mastu pripažintas dramaturgas, kultinių pjesių „Madagaskaras“ (2003 m.), „Mistras“ (2010 m.), „Išvarymas“ (2011 m.), „Miegantys“ (2021 m.) autorius – sugrįžta į prozos lauką po dvidešimties metų su šokiruojančiu, atviru, skausmingu romanu „Tomas Mūras“. Tai žvilgsnis į lietuvių literatūroje mažai tyrinėtą zoną – kūrėjo nuovargį, senėjimą, neviltį. Menininko ir jo garsaus kūrinio santykį. Šlovės kainą ir grėsmę.

https://elvislab.lt/leidiniai/14662

13. Sigitas Parulskis. Laiko nusikaltimai

Garsus lietuvių rašytojas ir literatūros kritikas Sigitas Parulskis naujajame romane „Laiko nusikaltimai“ intriguoja siurrealistiniu siužetu bei dinamišku pasakojimu. Lietuviškas pulp fiction žanro perliukas!
Parašyti „Laiko nusikaltimus“ Sigitą Parulskį įkvėpė nelabai žavi vizija, kad jis miręs plaukioja baseine. Juk tai gana klasikinė greito veiksmo trilerio pradžia! Lavonas baseine, o tada prasideda lenktynės, gaudynės, intrigos ir kiti veikėjų nuotykiai! Taip taip, tas laukia ir šioje knygoje! Tai nutiko Lietuvoje, XXI amžiaus pradžioje. Sustojo Jelizaro Poplovskio, plaukiojusio baseine, širdis. Ši mirtis pradėjo grandininę reakciją nerealių, juokingų, neįtikėtinų ir kraupių įvykių. Greitas tempas, netikėtos scenos, atpažįstami personažai, erotika – visa tai laukia skaitytojų. Bet tai dar ne viskas! Prabangių deimantų medžioklė, narkotikai ir prostitucija, nusikaltėlių varžytuvės, mirtys… Tai vyks Lietuvoje! Vilniaus senamiestyje, bei kitose žinomose vietose!

https://elvislab.lt/leidiniai/14661

14. Frank Herbert. Kopa

Knygos „Kopa“ veiksmas vyksta ateityje. Galaktiką valdo Imperatorius, atskiras planetas – kilmingos šeimos. Svarbiausia planeta – Arakis – iš pažiūros tik atšiauri ir nederlinga dykuma. Tačiau tik čia auga vertingiausias prieskonis Melanžas, išplečiantis sąmonės ribas, ilginantis gyvenimą, suteikiantis įvairių galimybių bei keliantis pavojingą priklausomybę. Melanžas vertinamas ir griežtai reguliuojamas išteklius. Arakio planetą valdo didikai Herkonenai, tačiau imperatorius atima iš jų valdžią ir ją perleidžia Atreidams. Tai gudri politinė machinacija, skirta ne kam kitam, o tiems patiems Atreidams sunaikinti.
Planas beveik pavyksta, bet po Herkonenų keršto gyvas lieka hercogo Leto Arteido sūnus Polas, kuris pabėga į kopas ir prisiglaudžia vietinių planetos gyventojų fremenų bendruomenėje. Pagrindinis veikėjas neketina susitaikyti su likimu ir ruošiasi į kovą su Herkonenais ir tais, kam jie atstovauja.

https://elvislab.lt/leidiniai/14660

15. Živilė Kropaitė-Basiulė. #fainiausia pasauly močiutė

Žurnalistė, radijo ir televizijos laidų vedėja savo Močiutės – partizanų ryšininkės, politinės kalinės ir tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės – istoriją pasakoja iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos. Daugybė Živilės sekėjų socialiniuose tinkluose nekantriai laukia įrašų, kuriuose kalbėdama su anūke Močiutė demonstruoja pavydėtiną išmintį ir humoro jausmą. Aukštaitiškai užrašyti trumpi dialogai knygoje tampa atsvara dramatiškai susiklosčiusiam Močiutės gyvenimui: anksti neteko tėvo, sovietai išvarė iš namų, broliai išėjo į partizanus ir vienas po kito žuvo. Dėl ryšių su partizanais Ona Butrimaitė buvo suimta, kalinta ir ištremta.

https://elvislab.lt/leidiniai/14659

16. Jami Attenberg. Visa tai galėtų būti tavo

Piktas ir bjaurus senyvas vyras Viktoras po širdies smūgio guli mirties patale. Vasaros karščių alinamame Naujajame Orleane jo baigties nekantriai laukia žmona, dukra ir marti. Sūnus nė neketina grįžti iš Los Andželo. Jo tėvas buvo blogas žmogus. Aleksa atkakliai bando pasikalbėti su motina ir pagaliau išsiaiškinti, kokia iš tiesų buvo tėvų santuoka. Galbūt tada geriau supras save? Tačiau Barbara nekalbi kaip visuomet. Prisiminimus apie Viktorą ji mielai užrakintų sandėlyje su baldais, kuriuos pirkdama užpildė savo egzistenciją. Garis blaškosi svetimame mieste taip pat ieškodamas atsakymų. Jo žmona Tvaila nesuvaldo raudos protrūkių ir desperatiškai tuština lūpdažių lentynas Naujojo Orleano vaistinėse. Visų gyvenimai išsiderinę taip smarkiai, kaip tik įmanoma. Ar yra vilčių kiekvienam jų prisikelti?
„Štai kaip kuriamas labai geras romanas apie labai blogą vyrą.“ (The New York Times)

https://elvislab.lt/leidiniai/14634

17. Mir Tamim Ansary. Vakardienos atsiradimas

„Vakardienos atsiradimas“ yra chronologinis pasakojimas apie paskutinius penkiasdešimt tūkstančių žmogaus istorijos metų ir apima migraciją, kultūrą, visuomenių kūrimąsi, religijų suklestėjimą, tautosaką, karybą, ligas, kalbas, įrankius, prekybos kelius bei kitas temas. Tekstas paliečia visas pagrindines pasaulio visuomenes ir svarbiausius įvykius nuo priešistorės iki pat šių dienų – neįkainuojamas informacijos šaltinis! Kuo Didžioji Kinijos siena susijusi su Romos žlugimu? Kaip vikingų žygiai pakeitė pasaulį? Žvelgdamas iš šalies rašytojas paaiškina kaip maži įvykiai nulemia reikšmingus pokyčius ir daro įtaką ekonomikos, imperijų, tautų, religijų ir filosofijų formavimuisi. Nė viena kultūra nėra „gryna“ ir kiekvienai tautai įtakos turėjo kitos – mes visi esame susiję. Skaitytojai sužinos apie lyderius, vadovus, politikus, verslininkus, filosofus bei kitus žmones, įnešusius ženklų indėlį į įvairių kultūrų istoriją.

https://elvislab.lt/leidiniai/14633

18. John Steinbeck. Rūstybės kekės

Romanas „Rūstybės kekės“ nukelia Jungtines Amerikos Valstijas. Praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje šalį purtė didžiausia ekonominė krizė. Tie, kurie turėjo darbo – jo neteko. Tie, kurie duoną pelnė savo sąžiningu darbu – skursta. Ūkininkus, visą gyvenimą dirbusius žemę, išstumia moderni technika bei pinigais aptekę konkurentai. O ir auginti nėra ko, nes Oklahomoje siaučia sausra. Kur ne kur vis pasirodo reklaminiai lapeliai, kviečiantys atvykti į Kaliforniją. Ten, sakoma, vis dar yra darbo, o darbštūs žmonės priimami išskėstomis rankomis. Nuskurdę ūkininkai Džodai, netekę vilties išgyventi, pasiryžta palikti viską ir sekti paskui pažadą į Kaliforniją. Visą savo gyvenimą sukrovę į per siūles braškantį automobilį, jie, kartu su minia kitų migrantų, patraukia Kalifornijos ir svajonės link. Deja, įveikę pavojingą kelią ir patyrę skaudžių praradimų, žadėto darbo jie čia neranda ir diena iš dienos turi kovoti su alkiu, skurdu, diskriminacija ir milžiniška socialine neteisybe.

https://elvislab.lt/leidiniai/14631

19. Catherine Cho. Pragaras

„Pragaras“ – tai jaudinantys nuo naujagimio sūnaus ir vyro atskirtos jaunos motinos prisiminimai, kai po patirto sukrečiančio pogimdyminės psichozės priepuolio prieš savo valią buvo paguldyta į psichiatrijos ligoninę Naujajame Džersyje. Kai Ketrina su vyru nusprendė palikti Londoną ir plačiai po Jungtines Valstijas išsibarsčiusiems šeimos nariams parodyti naujagimį sūnų, nė nenutuokė, su kokiais iššūkiais teks susidurti. Prieš kelionės pabaigą jai prasidėjo psichozė. Nežinodamas, ko griebtis, vyras žmoną nuvežė į artimiausią psichiatrijos ligoninę, kurioje ši pradėjo sunkų savo tapatybės atkūrimo darbą. Šiuose atsiminimuose Ketrina leidžiasi savęs suvokimo keliu – pradėdama nuo vaikystės korėjiečių imigrantų šeimoje, per traumuojantį praeities santykį iki užsimezgusios draugystės ir santuokos su Džeimsu. Šias praeities istorijas ji sumaniai supina su ligoninėje praleistų dienų prisiminimais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14630

20. Eglė Zakaraitė. Kodėl geroms mergaitėms patinka blogi berniukai?

Mūsų patirtys, įsitikinimai ir turimos žinios vienaip ar kitaip lemia tolesnį mūsų gyvenimą. Yra daugybė faktorių, kurie sukūrė tave tokį, koks esi dabar. Galbūt tu dabar nesi patenkintas savo gyvenimo kokybe, galbūt nori pasikeisti ir svajoji pakeisti savo lemtį. O jeigu aš duočiau galimybę suvokti, kad tu gali keisti savo gyvenimą taip, kaip nori. Ką keistum, ką nuo šiandien darytum kitaip? Galbūt nekeistum nieko, o gal atvirkščiai – pasielgtum kitaip, pvz., neužmegztum santykių su tuo žmogumi... Aš noriu tau duoti laisvę rinktis, kaip modeliuoti savo gyvenimą. Supratęs save, savo dabartį ir priėmęs savo praeitį bei viską geriau apmąstęs, tu gali kurti savo ATEITĮ tokią, kokią nori. Svarbiausia suprasti savo veiksmus, išmokti priimti, su meile padėkoti ir paleisti.

https://elvislab.lt/leidiniai/14629

21. Kazuo Ishiguro. Klara ir Saulė

Parduotuvės vitrinoje Klara, vaikų Dirbtinė Draugė, gebanti išskirtinai mąstyti ir suprasti žmones, atidžiai ir smalsiai stebi pirkėjų ir praeivių lauke elgesį. Klara viliasi, kad ją pagaliau kas nors išsirinks. Bet prieš iškeliaudama į žmonių namus, ji perspėjama, kad iš jų nei meilės, nei draugystės per daug tikėtis neverta. Nors ir protingesnė, naujoji pakylėtųjų vaikų karta yra beprarandanti gebėjimą nuoširdžiai bendrauti ir atjausti, o suaugusieji, naujame pasaulyje turėdami daryti sudėtingus sprendimus, linkę elgtis desperatiškai. Atsakingai vykdydama savo pareigą apsaugoti žmogų nuo vienatvės, Klara bando perprasti žmogaus esmę.

https://elvislab.lt/leidiniai/14628

22. Paticia Highsmith. Kerol

„Kerol“ pagrįsta tikru nutikimu iš autorės gyvenimo. Tai jaudinantis pasakojimas apie teatro scenografės Terezos Belivet dramą. Merginos, priverstos laikinai įsidarbinti didelėje universalinėje parduotuvėje, rutiną visam laikui sutrikdo netikėta pažintis su Kerol Eird, užsukusia kalėdinės dovanos dukrai. Tereza pasijunta tiesiog apžavėta šios kerinčios moters iš prabangaus Niujorko priemiesčio. Be to, jos turi šį tą bendro: Kerol santuoka tapo tokiais pat spąstais, kaip Terezai – laikinas darbas. Jiedvi pamilsta viena kitą ir leidžiasi į kelionę po Ameriką. Tačiau beatodairiškos meilės apakintos pakliūva į visuomenės nuostatų pinkles, susiduria su grėsliu aplinkinių nepritarimu.

https://elvislab.lt/leidiniai/14627

23. Karen Swan. Kalėdų vakarėlis

Netikėtai mirus Deklanui Lornui, paskutiniajam tituluotam Airijos riteriui, visas turtas atitenka trims jo dukterims – Otei, Pipai ir Vilei. Visų nuostabai, įspūdingiausią jo dalį – šeimai priklausančią Lornų pilį – paveldi jaunėlė Vilė. Dar prieš trejus metus, sukrėsta išaiškėjusios šeimos paslapties, ji paliko tėvų namus ir pasižadėjo niekada ten nebegrįžti. Šį pažadą tenka sulaužyti. Atvykusią į Lornų pilį Vilę pasitinka ne tik praeities nuoskaudos, bet ir seserų pagieža – šios jaučiasi paliktos ir išduotos sesers. Negana to, seserų asmeninį gyvenimą temdo nuo mažens patirtas nevisavertiškumo jausmas: vieša paslaptis, kad tėvas troško sūnaus, kuriam galėtų perduoti titulą. Vilė, dideliam šeimos nusivylimui, ryžtasi parduoti Lornų pilį. Potencialus pirkėjas – gražuolis Konoras Šėjus. Jis įtikina Vilę prieš parduodant vaikystės namus surengti juose prašmatnų Kalėdų vakarėlį, kurio metu pilį galėtų apžiūrėti būsimieji jos savininkai. Tačiau lemtingąjį vakarą ima aiškėti daugybę metų saugotos šeimos paslaptys ir įvykiai pakrypsta netikėta linkme.

https://elvislab.lt/leidiniai/14626

24. John Le Carré. Po priedanga

„Po priedanga“ – šnipų romanas, kuriame neištraukiami ginklai. Autorius rašo apie šiuos laikus ir dabartyje vykstančias politines machinacijas. Pagrindinis veikėjas 47-erių Natas – patyręs šnipas. Jis ilgai dirbo Didžiosios Britanijos slaptojoje žvalgyboje. Po kelis dešimtmečius trukusių užduočių užsienyje jis pagaliau grįžo į Londoną. Pakanti Nato žmona Pru džiaugiasi, kad vyras pagaliau namuose. Bėda ta, kad tokio lygio agentui kvietimas grįžti namo dažniausiai reiškia ir karjeros pabaigą.
Visgi, įtampai tarp Vakarų ir Rusijos didėjant, aplinkybės pasisuka netikėta linkme ir vadovybė skiria naują užduotį – vadovauti šnipų skyriui „Prieglobstis“. Politika niekada nebuvo stiprioji Nato pusė, tačiau jis sutinka imtis bet kokio darbo, kad tik išliktų tarnyboje ir atidėtų dilemą, ką su savo gyvenimu daryti toliau. Nato perimtas skyrius atrodo beviltiškas. Dėmesio verta atrodo tik jaunoji agentė Florencė.
Edas, jaunuolis nuolat reiškiantis nepasitenkinimą breksitu, burnojantis prieš Donaldą Trumpą ir besiskundžiantis savo beprasmiu darbu, nenori tik egzistuoti, jis nori veikti ir taip nejučia įtraukia Natą, Florencę ir kitus veikėjus į pražūtingas pinkles.

https://elvislab.lt/leidiniai/14614

25. Jane Jacobs. Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas

Pirmą kartą 1961-ais metais pasirodžiusi knyga sujudino užsistovėjusią miesto architektų bendruomenę. Kritikuojami dėl urbanistinių erdvių planavimo politikos profesionalai autorei prikišo išsilavinimo stoką. Nepaisant to, knyga sukėlė revoliuciją ir tapo klasika, iki šiol nepraradusia vertės. Jane Jacobs dirbo žurnaliste ir rašė žurnalams įvairiomis architektūrinėmis temomis. Darbo reikalais ji keliavo po JAV miestus ir jų rajonus. Šių kelionių metu žurnalistė pastebėjo, kad atotrūkis tarp miesto valdytojų ir architektų bei gyventojų bendruomenių sparčiai didėja. Autorės tekstuose atsirado kritikos urbanistinių erdvių planuotojams. Galiausiai Jane Jacobs savo mintis išdėstė knygoje „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“.

https://elvislab.lt/leidiniai/14612

26. Juozas Gaižauskas. Tigras, glostantis pėdas

Tigras, glostantis pėdas, turi labai aštrius nagus. Jų paliekamos žaizdos, tarsi skraidantys Biblijos puslapiai, skėriais nuplasnoja per Etiopijos dykumą. Tai kelionė, kurioje nebesvarbūs kilometrai, nuovargis, pokšinčios gyslos ar braškantys kaulai. Tai kelias į priešingą pusę, nei nukreipia rodyklės, o antspaudus čia renkiesi ne į piligrimo pasą, bet tiesiai į širdį. Kiek jų reikia surinkti, kad gautum sertifikatą už gyvenimą?

https://elvislab.lt/leidiniai/14557

27. Algirdas Toliatas. Tikra tik viltis

Pagrindinis ir didžiausias kunigo A. Toliato įkvėpimas – gyvenimas ir Šventasis Raštas, pagrindiniai klausimai – moraliniai. Autorius nagrinėja amžinas ir kasdienes žmogaus gerumo ir padorumo, patikimumo, atjautos ir meilės artimui temas. Jis nepateikia atsakymų, tik apnuogina mintį ir skatina klausti. Ir vis kreipia prie tikėjimo bei vilties, kurią jam simbolizuoja Vilniaus senamiesčio Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia. „Gal ir ateis diena, kai trauksime į ją klausytis Čiurlionio koncertų ir vargonų. Motorai ten gaudė aidžiai, pats girdėjau. Bet vargonai vis dėlto būtų geriau. Daug geriau...“, – kadaise sakė Jurgis Kunčinas. Dabar joje skamba ne tik koncertai. Joje gimsta ir kasdienės mintys, kuriomis kunigas A. Toliatas dalijasi po atšventintos Ramintojos koplyčios skliautais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14555

28. Žydrūnė Dargužytė. Rašymo terapija

Rašymo terapija yra procesas, kurio metu rašantysis pats save stebina, atranda iš naujo, savimi nusivilia, savęs išsižada, sau atleidžia, save priima ir t. t. O svarbiausia – to, kas parašyta, nereikia vertinti, analizuoti ar interpretuoti. Rašymo terapijos galia veiksme, arba, kitaip tariant, pačiame rašyme. Skaitytojas čia taps ir rašytoju, jei tik pasiryš nerti ne tik į drąsiai atskleistas asmeniškas, itin jautrias autorės istorijas, bet ir į savo jausmų bei minčių gelmes. Be to, pateikta ir teorinė medžiaga, galimos terapinių sesijų galimybės, leisiančios dar lengviau suprasti ir išbandyti siūlomą gijimo būdą rašymu.
Rašymo terapija atskleista per tikrus išgyvenimus, iškristalizuota ir nužymėta punktyrine linija kaip maršrutas. Žemėlapis reikalingas ir naujokui, ir patyrusiam keliautojui, todėl knyga bus vertinga kiekvienam. Net neketinantis rašyti žmogus bus įtrauktas į terapinį procesą, nes knygos vandenyno gylis didelis, neišeis pavaikščioti pakraščiu ar pabraidyti sekluma. Žmogui, dirbančiam su kitais žmonėmis, knyga bus vertinga kaip idėjų šaltinis, rimtų terapinių-biblioterapinių tekstų rinkinys.

https://elvislab.lt/leidiniai/14554

29. Leszek Kołakowski. Mini paskaitos apie maksi dalykus

Trys serijos, kuriose autorius derina savo erudiciją ir humoro jausmą. Pirmoji serija liečia tokias temas kaip lygybė, melas, dorybė, sėkmė, neatleistina išdavystė, laisvė, prabanga, prievarta ir kt. Antroji serija kviečia diskutuoti apie Dievą, pagarbą gamtai, prietarus, jaunystę, nieko neveikimą, tautinius stereotipus ir apie tai, kas gera ir kas teisinga. Trečia ir paskutinė serija liečia atleidimą, buvimą savo paties savininku, praeitį ir ateitį, laidotuves, draugus ir priešus. Taip pat čia rasite Leszek Kołakowski spėjimus apie religijos ir filosofijos ateitį.

https://elvislab.lt/leidiniai/14553

30. Irene Vallejo. Knygos gimimas

Pasakojimas apie knygų gamybą, apie skirtingus jų tipus, kuriuos išbandėme per beveik trisdešimt amžių, – knygas iš dūmų, akmens, molio, viksvuolių, šilko, odos, medžio, o drauge ir apie naujausias – iš plastiko ir šviesos. Tai kelionė po įstabaus objekto – knygos – gyvenimą, kurį išradome tam, kad žodžiai galėtų keliauti erdve ir laiku. Drauge tai – kelionių knyga. Maršrutas išsilaipinant Aleksandro mūšių laukuose ir Papirusų viloje veržiantis Vezuvijui, Kleopatros rūmuose ir Hipatijos nužudymo vietoje, pirmuosiuose mums žinomuose knygynuose ir perrašinėtojų dirbtuvėse, prie laužų, kur degė uždrausti kodeksai, gulaguose, Sarajevo bibliotekoje ir požeminiame Oksfordo labirinte 2000-aisiais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14552

31. Vladimiras Nabokovas. Kalbėk, atmintie

Vienas iš didžiausių XX a. rašytojų sukūrė vieną iš subtiliausių mūsų laikų biografijų. Knygą „Kalbėk, atmintie“ (Speak, Memory) Vladimiras Nabokovas pirmą kartą išleido 1951 m. pavadinimu „Galutiniai įrodymai“ (Conclusive Evidence); vėliau ją iš esmės peržiūrėjo ir 1966 m. paskelbė antrą leidimą. Į jį pirmą kartą įtrauktas anksčiau neskelbtas šešioliktas skyrius – reikšmingiausias iki šiol neskelbtas meistro tekstas, kurį pateikė Nabokovo teisių paveldėtojai; jame pateikiama nepaprastų įžvalgų apie „Kalbėk, atmintie“.
Nabokovo atsiminimai – jaudinantis pasakojimas apie mylinčią civilizuotą šeimą, paauglystės prabudimus, bėgimą nuo bolševikų teroro, mokymąsi Anglijoje ir emigranto gyvenimą Paryžiuje bei Berlyne. Nabokovai buvo ekscentriški, liberalių pažiūrų aristokratai, gyvenę savo prabangiuose kaimo dvaruose politikos ir literatūros kupiną gyvenimą, kol Rusijos revoliucija nušlavė jų pasaulį nuo žemės paviršiaus; rašytojui tada buvo aštuoniolika. Nepakartojamu geriausių Nabokovo kūrinių stiliumi parašytoje „Kalbėk, atmintie“ ryškiai atgyja pradingęs pasaulis.

https://elvislab.lt/leidiniai/14534

32. Gregory Berns. Kaip šunys mus myli

Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakį, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Ir iš tiesų – mūsų keturkojai bičiuliai nepavargsta įrodinėti savo meilės. Jie kiekvieną dieną pasitinka mus su nesuvaidintu džiaugsmu, mėgsta būti šalia, randa savų būdų paguosti, kuomet šeimininkas liūdi. Tačiau kartais kyla klausimas, kad gal mes save apgaudinėjame? Ar tikrai šunys mus myli taip pat, kaip mes juos? Toks klausimas ilgai kankino ir Emorio universiteto neuromokslininką Gregory Berns. Šis mokslininkas ilgai tyrė žmonių smegenų veiklą, bet jam visada kirbėjo mintis tuos pačius tyrimo metodus pritaikyti ir šunims.
Idėja magnetinio rezonanso dėka pažvelgti į šunų smegenis dar labiau sustiprėjo, kai mokslininko šeima priglaudė kalytę Kelę. Nors mintis skamba paprastai, ją įgyvendinti nėra taip lengva. Joks šuo nenori ramiai tupėti magnetinio rezonanso aparate. O slopinti gyvūną vaistais ar surišti nenorėjo nei Gregory Berns, nei jo kolegos. Visgi mokslininkas nutarė nepasiduoti, pasiremti gerai dresuotų karo šunų patirtimi ir ėmėsi mokyti Kelę, kaip elgtis tyrimo metu. Dresūra truko ilgai, tačiau atnešė ir džiaugsmo šeimai. Šuo itin suartėjo su mokslininku, kuris galiausiai atliko numatytą tyrimą (ne tik su savo šunimi). O jo rezultatus dabar galime perskaityti knygoje.
Knyga skirta visiems šunų mylėtojams. Tai knyga ne tik apie tyrimą, bet ir apie draugystę su gyvūnu bei sunkumus, kurie užklumpa kiekvieną mokslininką.

https://elvislab.lt/leidiniai/14532

33. René Laurentin. Demonas – mitas ar tikrovė?

Ar egzistuoja velniai? Anot vyraujančios kultūros, ne. Tai tik mūsų psichologijos produktas. Mados besivaikantys teologai ir netgi kai kurie egzorcistai tokiam požiūriui pritaria. Esą demono veikimas bei jo buvimas yra abejotini. Beje, toks tikėjimas yra neva žalingas – tai alibi, slopinantis atsakomybės jausmą, o apsėdimas, sakoma, tėra isteriška mizanscena, sužadinama paties egzorcizmo. Pats laikas likviduoti šias atgyvenusios senoviškos vaizduotės liekanas.

https://elvislab.lt/leidiniai/14531

34. Winfried Georg Sebald. Austerlicas

Žakas Austerlicas – mįslingas nepažįstamasis, romano pasakotojo kadaise užkalbintas tamsioje Antverpeno geležinkelio stoties salėje. Atsitiktinumas vis iš naujo suveda juodu netikėčiausiose vietose, didingiausiuose Europos miestuose, ir per tuos susitikimus, ilgus pokalbius apie XX a. istoriją, architektūrą ir kultūrą, pamažu atsiveria melancholiškojo keliautojo gyvenimo istorija. Austerlicas, nors jau daugybę metų gyvena Londone, nėra anglas. Prieš pat Antrąjį pasaulinį karą jis, pabėgėlis žydų vaikas, gyvybės traukiniu pateko į Velsą. Augęs kalvinistų pamokslininko ir jo žmonos namuose, kuriuose apie jo praeitį buvo nekalbama, tik po daugelio metų, jau suaugęs, sužino savo tikrąją kilmę ir pagaliau supranta, kodėl visada jaučiasi svetimas tarp žmonių. Austerlicas panūsta sekti įkandin nuolat lankančių prisiminimų, kurie pamažu atveria Antrojo pasaulinio karo ir Holokausto sunaikintą, prarastą XX amžiaus pirmos pusės pasaulį.

https://elvislab.lt/leidiniai/14530

35. Philip Roth. Amerikietiška pastoralė

Tai išvirkščias „amerikietiškos svajonės“ variantas. Jaudinanti tėvo ir dukters istorija naujai skaitytojų kartai kalba apie gero, naivaus žmogaus vilčių žlugimą – šiuolaikinės Amerikos mašina negailestingai traiško svajones ir likimus. Už šį romaną Ph. Rothas gavo garbingiausią JAV literatūrinę Pulicerio premiją.

https://elvislab.lt/leidiniai/14529

EPUB garso įrašas su tekstu

Šios knyga išleistos LAB įgyvendinant projektą „Sveikatingumo programų pritaikymas regos negalią turintiems vartotojams“. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis.

36. Audra Avizienis. 501 pilateso pratimas. Mankštos anatomija

Knygoje pateikiama daug įvairių pratimų, sukurtų treniruoti svarbiausius raumenis. Pilateso mankšta pagerina bendrą savijautą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją. Prie kiekvieno pratimo pateikiami jį iliustruojantys paveikslėliai (aprašyti garsiniu vaizdavimu, dėl to tinkami ir nematantiems skaitytojams) bei aiškūs, tikslūs nurodymai. Gausu patarimų, kaip taisyklingai atlikti pratimus, kad jūsų mankšta būtų saugi ir naudinga.

https://elvislab.lt/leidiniai/14666

37. Jonas Girskis. Viskas apie stuburo gydymą

Gydytojas Jonas Girskis teigia, kad gydytojo priedermė – ne tik gydyti, bet ir šviesti bei išmokyti pacientą patį sveikti. Todėl ir buvo parašyta ši praktinė knyga, lengvai ir suprantamai aiškinanti, kaip veikia kūno „važiuoklė“, kokią pagalbą nugaros skausmus kenčiančiam žmogui siūlo šiuolaikiniai gydytojai ir įvairios sveikatinimo doktrinos, kokia jų nauda ir žala. Taip pat pateikiama net 100 efektyvių tikslingų gydomųjų judesių, kuriuos galite atlikti namie. Jei atlikdami gydomuosius judesius pajusite tingumą arba beprasmybę, bemat šaukitės valios ir visose organizmo kertelėse ieškokite nors vos vos dar rusenančios viltingos ugnelės. Jei to nepaisysite, tikrai tapsite šundaktarių gydyklų slenksčių mynikais!

https://elvislab.lt/leidiniai/14632

DAISY garso įrašas su tekstu

Vadovėliai prieinamu DAISY formatu, parengti įgyvendinant ERASMUS+ projektą.

38 Rytas Šalna. Žingsniai. Istorijos vadovėlis 6 klasei. D. 2

https://elvislab.lt/leidiniai/14676

39. Vilhelmina Tuskėnienė. Žemė. Geografijos vadovėlis 6 klasei. D. 2

https://elvislab.lt/leidiniai/14671

Informaciniai leidiniai (PDF)

40. Lietuvos aklųjų bibliotekos metinis leidinių prieinamais formatais katalogas. Grožinė literatūra 2021

https://elvislab.lt/leidiniai/14689

41. Lietuvos aklųjų bibliotekos metinis leidinių prieinamais formatais katalogas. Dalykinė literatūra 2021

https://elvislab.lt/leidiniai/14688

42. Kultūros įstaigų prieinamumas neregiams ir silpnaregiams lankytojams

https://elvislab.lt/leidiniai/14670

43. Literatūra apie disleksiją

Leidinių apie disleksiją ir kitus skaitymo sutrikimus anglų kalba katalogas. Leidinius galima gauti Lietuvos aklųjų bibliotekoje ar bet kurioje kitoje šalies bibliotekoje, užsakant leidinius per Tarpbibliotekinį abonementą.

https://elvislab.lt/leidiniai/14669

Žurnalai

Psichologija Tau, 2022, Nr. 3

Savaitė, 2022, Nr. 18, 19, 20, 21 (PDF ir MP3)

Mūsų žodis, 2022, Nr. 5

Iliustruotasis mokslas, 2022, Nr. 3

IQ, 2022, Nr. 5

Metai, 2022, Nr. 5-6

National Geographic Lietuva, 2022, Nr. 5

Moteris, 2022, Nr. 5

Brailio rašto leidinių, spausdinamų pagal poreikį, sąrašas

https://www.labiblioteka.lt/naujienos/brailio-rasto-leidiniu-pagal-poreiki-sarasas/588

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"