Dalinamės gruodžio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
-
Regimantas Dima. Žavingasis šunsnukis
Jei tektų rinkti įtakingiausią XX a. lietuvių kilmės asmenį, išmanančiam žmogui pasirinkimas būtų lengvas – Juzefas Pilsudskis. Šio žmogaus biografija daugeliui lietuvių iki šiol menkai pažįstama. Dažnam lietuviui jis – šunsnukis, klastingai atplėšęs Vilnių nuo Lietuvos, o lenkams – valstybės atkūrėjas, pusdievis.
Žvelgiant objektyviai, J. Pilsudskis labiausiai nusipelnė Europai bolševikinio raudonojo maro sustabdymu 1920 m., kai Budiono raiteliai, traukdami revoliucines dainas, jojo į Berlyną kelti pasaulinės revoliucijos. Šiuo metu mėginant sustabdyti Rusijos imperializmą, J. Pilsudskio idėjos kaip niekad aktualios. Taip, šis žmogus jau prieš šimtą metų žinojo ir darė tai, ką dabar su dideliu vargu sužino Vakarai ir daro Ukraina.
https://elvislab.lt/leidiniai/15162
-
Abdulrazak Gurnah. Rojus
2021 m. Nobelio literatūros premijos laureato Abdulrazak Gurnah knyga, įtraukta į 1994 m. Booker Prize trumpąjį nominantų sąrašą.
Dvylikametį Jusufą, šios dvidešimto amžiaus odisėjos pagrindinį veikėją, tėvas, grąžindamas skolą, parduoda galingam ir turtingam pirkliui Azizui. Taip prasideda negailestingos jo gyvenimo pamokos, retkarčiais praskaidrinamos atsitiktinio gerumo ir grožio akimirkų. Iš paprastos būties Afrikos kaime Jusufas nubloškiamas į sudėtingą miestietišką ikikolonijinės Rytų Afrikos gyvenimą – užburiantį pasaulį, kur juodaodžiai musulmonai, krikščionys misionieriai ir iš subkontinento atkeliavę indai dalijasi trapia ir subtilia socialine hierarchija. Jusufas stebi grėsmingą aplinką ir tuo pat metu susiduria su universaliais paauglystės išbandymais. „Rojus“ - tai poetiška ir gyvybės pilna knyga apie Afriką ir gąsdinančią nežinomybės galią. Joje susipina mito, liaudies išminties, Biblijos ir Korano tradicijos elementai.
https://elvislab.lt/leidiniai/15161
-
Frances Cha. Jei turėčiau tavo veidą
Romanas pasakoja apie penkias korėjietes, gyvenančias viename daugiabutyje Seule. Tai – balso per gaujų karus netekusi Ara, našlaičių prieglaudoje užaugusios Sudžin ir Miho, Raudonųjų žibintų kvartale dirbanti Kiuri ir despotės, psichiškai nestabilios močiutės užauginta Vona. Atvykusios į Seulą iš provincijos, jos stengiasi įsitvirtinti gyvenime.
Melancholiškas, neskubrus ir lyriškas pasakojimas leidžia įsijausti į kiekvienos merginos gyvenimo istoriją ir supažindina su Pietų Korėjos realybe, kur turtingi vyrai leidžia laiką specialiuose salonuose gražių merginų draugijoje, jaunimas apsėstas šou verslo žvaigždučių, o moterys, siekdamos sėkmingesnio gyvenimo, ryžtasi plastinėms operacijoms.
Tai pasakojimas apie lyčių nelygybę, konkurencingą pasaulį, kuriame dominuoja pinigų kultas ir neįmanomi grožio standartai, o skirtumai tarp visuomenės sluoksnių tokie ryškūs, kad nepadeda nė meilė.
https://elvislab.lt/leidiniai/15160
-
Rachel Cusk. Atsarginis pasaulis
Pirmą kartą išvydusi dailininko L paveikslus, jauna rašytoja M pajuto iki tol nepatirtą laisvės pojūtį, paskatinusį ją palikti laimės neteikiantį šeiminį gyvenimą. Nuo lemtingo pavasario prabėgo 15 metų. M sukūrė naują šeimą ir apsigyveno atokioje, įstabaus grožio vietovėje. Čia moteris įrengė svečių namus, atvirus įvairiausiems menininkams – tai M atsarginis pasaulis, atsvara gyvenimui su mylinčiu, bet menu nesidominčiu vyru ir atitolusia dukra. Viskas pasikeičia, kai jos pakviestas į svečių namus atvyksta L.
Tai romanas apie moterį – žmoną, motiną ir menininkę – ieškančią laisvės. Trys poros, du šalia stovintys namai ir viena troški vasara, iškelsianti į paviršių nepatogiausius, ilgai slopintus namų gyventojų jausmus.
https://elvislab.lt/leidiniai/15157
-
Sara Foster. Tu manęs nepažįsti
Lizė – žavi raudonplaukė – dingo būdama aštuoniolikos. Nelaimė aukštyn kojomis apvertė ne tik jos šeimos, bet ir aplinkinių gyvenimus. Ypač – Nojaus ir Tomo, dviejų brolių, palaikiusių su mergina artimą ryšį. Po daugiau nei dešimtmečio Lizės bylos nagrinėjimo procesas atnaujinamas.
https://elvislab.lt/leidiniai/15156
-
Lola Shoneyin. Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas
„Slaptas Babos Segi žmonų gyvenimas" nominuotas Orange premijai grožinės literatūros kategorijoje, pelnė PEN Oakland / Josephine Miles literatūros premiją ir ANA/NDDC Ken Saro-Wiwa apdovanojimą prozos kategorijoje. Kritikai romaną įvertino kaip vieną ryškiausių Nigerijos literatūros kūrinių, jo ekranizavimo teises įsigijo Netflix.
Bausdama save už tai, kuo iš tiesų nenusikalto, universitetą baigusi Bolanlė išsižada svajonės siekti karjeros ir tampa ketvirtąja Babos Segi žmona. Šis sprendimas baisiai nuliūdina jos motiną ir dar baisiau suerzina tris Babos Segi žmonas: Ija Segi ir Ija Femi stengiasi jaunosios konkurentės gyvenimą paversti pragaru, o Ija Topė, nors geros širdies, pernelyg baikšti, kad joms pasipriešintų.
Ši liūdna ir drauge komiška istorija – spalvingas šiuolaikinės Nigerijos paveikslas, skvarbus žvilgsnis į poligamiškos šeimos gyvenimo užkulisius ir žaisminga psichologijos studija, atskleidžianti, kad po pykčiu ir agresija dažnai slepiasi kenčianti siela.
https://elvislab.lt/leidiniai/15155
-
Mary Lawson. Prieš pirmą sniegą
Talentingai parašytas, jaudinantis ir įtaigus romanas, vaizduojantis krizės ištiktą šeimą. Šešiolikmetė nuolat maištaujanti Rouzė susibara su motina, pabėga iš namų ir tiesiog prapuola. Septynmetę Klarą, Rouzės nepaprastai mylimą mažąją sesutę, tėvai visais būdais saugo nuo tiesos.
Romano istorija klaidžioja tarp nepamirštamų veikėjų, išryškindama juos siejančius sielvarto, sąžinės graužaties ir meilės sluoksnius.
https://elvislab.lt/leidiniai/15154
-
Frédéric Gros. Filosofija pėsčiomis
„Filosofija pėsčiomis“ - poetiška, žaisminga, valiūkiška knyga apie tai, kaip įvairių mąstytojų galvose ir kūnuose dera mąstymo ir ėjimo veiksmai.
Šios knygos autorius kopia į kalnus ir leidžiasi į mąslius miško takelius kartu su Friedrichu Nietzsche, šlitinėja miesto gatvėmis paskui Charles’į Baudelaire’ą, bando pagauti kiekvieną vienatvės saulėtekį su Henry’iu Davidu Thoreau, gydosi melancholiją su Gerard’u de Nervaliu, bando išjudinti mintį vaikštinėdamas kartu su Jean-Jacques’u Rousseau. „Filosofija pėsčiomis“ – pasakojimas apie šių žmonių ir jų minčių istoriją pasitelkiant vieną juos jungiantį elementą – aistrą eiti (ir mąstyti!) savomis kojomis. Gali įkvėpti pasivaikščiojimui net patį įnirtingiausią namisėdą!
https://elvislab.lt/leidiniai/15148
-
Kent Haruf. Mūsų sielos naktyje
Mažame Holto mieste ilgus metus kaimynystėje gyvena Edė Mur ir Luisas Votersas. Dabar jie abu vienui vieni tuščiuose namuose, naktimis prisipildančiuose slegiančios tylos ir vis stiprėjančio vienatvės jausmo. Vieną tokį vakarą Edė netikėtai aplanko Luisą. „Kaip tu pažvelgtum į tai, jeigu aš paprašyčiau tavęs retsykiais ateiti pas mane naktį kartu pamiegoti. Aš kalbu ne apie seksą. Man rūpi kitkas. Geismai jau, regis, seniai išblėso. Kalbu apie tai – kaip prastumti naktį. Kad atsigulusi jausčiau šilumą ir turėčiau, su kuo pasišnekučiuoti“, – taria ji. Taip užsimezga draugystė, teikianti paguodą, pokalbius naktimis, džiaugsmą ir meilę. Net jei ne visiems tai atrodo priimtina.
Šioje išmintingoje, švelnioje knygoje atskleidžiamas paprastų žmonių paprasto gyvenimo grožis, tyli ir kartu šviesiausių jausmų turtinga kasdienybė, stojiška ir ori laikysena pasitinkant gyvenimo saulėlydį. Tai odė žemiškai laimei ir gyvenimo laisvei.
https://elvislab.lt/leidiniai/15141
-
Valérie Perrin. Sekmadienio užmirštieji
Žiustina jauna – vos dvidešimt vienerių. Ji dirba senelių namuose slauge. Gyvenimas jos negailėjo – automobilio avarijoje žuvo tėvai, dėdė ir teta. Mergaitė liko našlaitė. Ją augino seneliai. Žiustina – altruistė. Ji myli savo amatą ir nuoširdžiai rūpinasi senelių namų gyventojais, o ypač prisirišusi prie devyniasdešimt trejų Elenos. Senolė patyrusi neramų gyvenimą ir vis laukia savo meilės Liusjeno, jau seniai mirusio. Svarbūs visi senelių namų gyventojai – sekmadienio užmirštieji, ypač tie, kurių niekas nelanko. Žiustina viską aprašo savo mėlynajame sąsiuvinyje..
https://elvislab.lt/leidiniai/15139
-
Kęstutis Marčiulynas. Nabi, arba Gyvenimo teatras
NABI – žodis, korėjietiškai reiškiantis „drugelis“. O štai arabiškai žodis NABI – „pranašas“. Ar šis reikšmių žaidimas tik atsitiktinumas, ar tai dalis autoriaus sumanymo?
Kęstutis Marčiulynas-Bo Haeng Sunim – aktorius, režisierius, pasirinkęs vienuolystės kelią ir pasukęs dzeno link. Kaip pats teigia, tarp vienuolių – aktorius, tarp aktorių – vienuolis, tarp artimųjų – atsiskyrėlis, tarp svetimųjų – artimas. Mokytojas, pasaulio pilietis, bet ir esantis čia, Lietuvoje, panemunėse, pajūryje, su klausytojais, žiūrovais, mokytiniais.
Į šią knygą skaitytoją kviečiame ateiti kaip į nenuspėjamą susitikimą su jos autoriumi. Atsimenant, kad ribos tarp išmintingos pranašystės ir efemeriško drugelio sparno virptelėjimo tiesiog nėra.
https://elvislab.lt/leidiniai/15132
-
Hayden Herrera. Mergaitė
Šešiametė Šeila nekalbėjo, neverkė, o jos akys buvo kupinos neapykantos. Motinos palikta greitkelio pakelėje, koneveikiama alkoholiko tėvo, Šeila patenka į beviltiškai protiškai atsilikusiųjų klasę po to, kai panaudoja smurtą prieš kitą vaiką. Visi tvirtino, jog Šeila – amžiams prarastas vaikas. Visi, išskyrus mokytoją Tori Heiden.
https://elvislab.lt/leidiniai/15131
-
Tina Vallès. Medžio atmintis
Nuo šiol jie gyvens penkiese. Vonioje – penki dantų šepetėliai, o ant stalo – penkios lėkštės. Regis, net namai kvepia kitaip. Žanas nesupranta, kodėl jo tėvai nedžiūgauja pranešdami apie tai, kad senelis Žoanas ir močiutė Katerina palieka savo mažą miestelį ir nuo šiol gyvens kartu su jais Barselonoje.
https://elvislab.lt/leidiniai/15130
-
Mark Haddon. Delfinas
Sudužus lėktuvui žūsta tuoj gimdyti turėjusi Maja. Tikras stebuklas, bet kūdikį pavyksta išgelbėti. Majos vyras Filipas pasiryžta vienas užauginti dukrelę Anželiką. Jiedu gyvena atokiai įsikūrusiuose rūmuose. Už jų ribų niekas nenutuokia apie Anželikos egzistavimą, o mergina nenumano apie pasaulį, plytintį anapus rūmų sienų.
Sykį į rūmus užsuka Darijus – vienas retų svečių šiuose namuose. Atsitiktinai jis apie tėvo ir dukros gyvenimą sužino daugiau, nei prašalaičiui derėjo. Dėl šito Darijus nukenčia, o Anželika, gelbėdamasi nuo baugios realybės, persikelia į fantazijas. Jose nelaimėlis svetys išsigelbsti ir, sėdęs į laivą, patraukia į kvapą gniaužiančią kelionę, paženklintą krauju ir ašaromis.
https://elvislab.lt/leidiniai/15128
-
Piia Leino. Dangus
Lietuje skendintis Helsinkis, 2058 metai. Po praūžusio pilietinio karo visuomenė susiskaldžiusi, o valdžią perėmusi nacionalistinė organizacija Šviesa. Šalies sienos uždarytos, susisiekimo su išoriniu pasauliu nėra . Vis dėlto Šviesa siūlo senojo pasaulio pakaitalą – virtualią realybę „Dangus“. Ši įkandama tik pasiturintiems, be to, sukelia priklausomybę. Visi kiti gyvena skurdo, priespaudos, melo ir manipuliacijų sąlygomis. Universiteto mokslininkas Akselis siekia ištirti apatijos pandemijos priežastis. Jis nustebintas bandomojo, itin slapto vaisto galios. Vieną dieną „Danguje“ susipažinęs su Ina, Akselis įkalbina ją susitikti ir realybėje. Nuo tos akimirkos viskas pasikeičia...
https://elvislab.lt/leidiniai/15127
-
Haruki Murakami. Pirmojo asmens vienaskaita
Aštuoniuose meistriškuose, suvokimą apie pasaulį plečiančiuose apsakymuose pirmuoju asmeniu kalba klasikinis Murakami pasakotojas. Nuo nostalgiškų atsiminimų apie jaunystės simpatijas, pamąstymų apie džiazą, klasikinę muziką ir aistringą meilę beisbolui iki sapniškų siužetų ir susitikimų su kalbančia, šaltą alų mėgstančia beždžione – šie pasakojimai trina ribas tarp įsivaizduojama ir tikra.
https://elvislab.lt/leidiniai/15125
-
Juozas Gaižauskas. Pasibaidęs Dievo žirgas
Pati tikriausia neįtikėtinos įtampos kupina istorija apie meilę, tikėjimą, neviltį, skausmą, užmarštį ir atmintį, kurioje vienintelis teisingai atsakytas klausimas gali sugrąžinti viltį ir sušluoti visus atminties trupinius... Tik kaip jį prisiminti?
Kas turi atsitikti žmogui, kurio visi penki pojūčiai gerai veikia, kad jis neprisimintų net Dievo? Kokioje neįsivaizduojamoje kelionėje jis yra, jeigu tik kirtus gatvę staiga pasikeičia metų laikai, prasideda karas arba keičiasi amžiai? Koks tos kelionės esminis tikslas? Ir pagaliau, kas tas žmogus?
– Jūs keliautojas laiku?
– Laikas neegzistuoja.
– Tai kaip čia atsidūrėte?
– Vakar buvau Galilėjoje su savo asilu, o šiandien vietoj asilo sėdite jūs...
https://elvislab.lt/leidiniai/15124
-
Valerii Markus. Karo pėdsakais
Skaitydami šią knygą, gyvai pajusite, kaip į jūsų šarvuotį atsitrenkia kitas šarvuotis, bandysite padėti sužeistam bendražygiui, pajusite apsupties įtampą, skaitysite tikrą merginos laišką mylimajam, kovojančiam fronte, aplink sproginėjant sviediniams ir žūstant kariams. Ne tik pačioje knygoje užfiksuotos realios kario gyvenimo detalės, bet ir knygos išleidimo derinimas su autoriumi vyko tiesiai iš kareivinių. Pasinerkite į autentišką pasakojimą apie naujausią karą Europoje.
https://elvislab.lt/leidiniai/15122
-
Ryūnosuke Akutagawa. Miražas
„Miražas“ – tai penkiolikos apsakymų, ligi šiol neskelbtų lietuvių kalba, rinkinys. Akutagavos kūrinių veikėjai išsiskiria sudėtingu vidiniu pasauliu, būdingu moderniosios literatūros personažams. Šiandienos Japonijoje tai chrestomatiniai tekstai.
https://elvislab.lt/leidiniai/15119
-
Daphne Du Maurier. Prancūzo įlanka
Anglijos restauracijos laikotarpio rūmuose ponia Dona Sent Kalum garsėja skandalais ir polinkiu į paikystes – šitaip mėgina prablaškyti įgrisusią kasdienybę. Giliai širdyje ji vis dėlto geidžia kitokio gyvenimo, nuoširdžios meilės, švelnumo. Siekiant šio tikslo Donai nebaisūs jokie pavojai.
Ji paklūsta širdies balsui ir iš troškaus Londono pabėga į atkampų Navrono dvarą, vildamasi nuošaliuose jo miškuose ir slaptuose užutėkiuose atrasti dvasios ramybę. Ten ji patiria tikrą aistrą, įsimyli bebaimį piratą, medžiojamą Kornvalio gyventojų, – prancūzą, kuris, kaip ir pati Dona, dėl vienos džiaugsmo akimirkos yra pasiryžęs rizikuoti gyvybe.
https://elvislab.lt/leidiniai/15118
-
Sharon Bolton. Skilimas
Felisitė gyvena nuolat bijodama, kad ją net ir čia aptiks jos buvęs vyras Fredis. Atvykusi dirbti į izoliuotą salą, kad pasislėptų nuo jo, Felisitė vis tiek nerimauja – atlikęs bausmę už žmogžudystę, jis būtinai jos ieškos. Psichiatras daktaras Grantas, dar Kembridže konsultavęs Felisitę, žino – ši moteris seniai atsidūrusi ties riba. Vienintelis būdas jai padėti – pamėginti surasti ją pirmam.
https://elvislab.lt/leidiniai/15117
-
Sayaka Murata. Kombinio moteris
Romane pasakojama apie 36-ių metų Keiko Furukuros, „kombinio“ (taip Japonijoje vadinama maisto ir būtiniausių buities prekių parduotuvė) darbuotojos gyvenimą. Dirbti nedidelėje parduotuvėje „Smile Mart“ šalia savo namų Keiko Furukura pradėjo sulaukusi aštuoniolikos ir praėjus porai dešimtmečių tebėra šiuo darbu patenkinta. Ji nekreipia dėmesio į giminių spaudimą, nesiekia aukštesnio socialinio statuso ir nenori sukurti savo šeimos. Nuo vaikystės turint problemų su prisitaikymu prie aplinkos, ji pajunta, kad kombinyje galiojančios korporatyvinės taisyklės sukuria saugumo jausmą, o darbe dėvima uniforma tampa asmenybės dalimi. Iki skausmo tiksliai sudėliotas Sayaka Murata romano „Kombinio moteris“ herojės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai parduotuvėje atsiranda Shiraha, vyras su tokiomis pačiomis asocialumo problemomis, gyvenantis bendruomeninio pasaulio pakraštyje.
https://elvislab.lt/leidiniai/15116
-
Žygintas Pečiulis. Kaip bendrauti su žiniasklaida
Sėkmingas dialogas būna tada, kai pasirengusios abi komunikuojančios pusės. Žiniasklaidos atveju – jūs ir žurnalistas. Abiejų tikslas yra tas pats – informuoti visuomenę. Jeigu ir nepavyks susidraugauti su žurnalistu, privalote tapti komunikacijos partneriais. Norėčiau, kad profesionaliai pasirengęs žurnalistas sutiktų jus, tam tikros srities žinovą, ekspertą, gebantį kalbėti suprantamai, vaizdžiai, įsimintinai. Toks komunikacijos profesionalų duetas – tikra palaima žiniasklaidos auditorijai, laukiančiai naujienų, patarimų, pramogos.
https://elvislab.lt/leidiniai/15115
-
Kristina Sadauskienė. Biržai
Knygoje autorė fiksuoja šiandienio miesto paveikslą, supažindina su nekilnojamuoju kultūros paveldu, svarbiausiais pastatais ir objektais. Skaitytojams siūlomi miesto tyrinėjimo maršrutai, o tekstuose prabyla daug įvairių sričių ekspertų – nuo istorikų iki gamtininkų, mokslininkų, gidų.
https://elvislab.lt/leidiniai/15114
-
Stefan Whilde. Zaratustra kalba makaronams
Sarkastiškas filosofinis himnas, kandžiai parodijuojantis ne tik Friedricho Nietzsche's „Štai taip Zaratustra kalbėjo“, bet ir kitus didžius mąstytojų veikalus. Jame pasakojama apie šiuolaikinį Zaratustrą, nusileidžiantį nuo kalnų su buteliu vyno, kad prabiltų tiesos žodžiais į civilizacijos atbukintus ir suvienodintus statistinius vienetus. Naujasis Zaratustra prabyla, ir iš įprasto pasaulio, kurį pažįstame, nelieka akmens ant akmens. Kliūva visiems – mokslininkams, kunigams, studentams, anarchistams, socialdemokratams, feministėms, lyčių lygybės šalininkams, valstybininkams, menininkams, moralistams, kapitalistams ir kitiems bestuburiams. Vis dėlto socialinė Stefano Wilde's kritika nukreipta visų pirma į galios institucijas, pavertusias eilinius žmones beforme mase, primenančia ant stalo išverstą virtų makaronų lėkštę.
https://elvislab.lt/leidiniai/15112
-
Laima Vincė Sruoginis. Karantino dienoraštis
Trečios kartos Amerikos lietuvė Laima Vincė pirmosios pandemijos bangos metu rašė dienoraštį. Simbolines 40 dienų buvo užsidariusi Lietuvos pajūryje. Rašė sau, savo draugams, studentams, kolegoms, nepažįstamiesiems. Laima – profesionalė, ne tik rašanti, bet ir dėstanti kūrybinio rašymo meną įvairiuose pasaulio kraštuose. Sukaupusi daug labai įvairios profesinės bei gyvenimiškos patirties, per save labai intymiai perleidžia karantino laiką. Jos kalbėjimas – savotiškas, tarsi atskiras dialektas, atspindintis jos kilmę, augimą ir brendimą ne Lietuvoje.
https://elvislab.lt/leidiniai/15111
-
Valdas Rakutis. Prieš panyrant į sutemas
Ar Abiejų Tautų Respublikos likimas galėjo pasisukti kitaip, jei būtų atsiradęs stiprus lyderis? Pasakyčiau taip: lyderių, protingų žmonių gal ir buvo. Bet kažkas atsitiko ne tik jiems, kažkas nutiko ir kolektyvinei sąmonei: tai, kas nesvarbu, visiems tapo labai svarbu, o tai, kas svarbu – niekam nerūpėjo. Kas kalčiausias, kad Abiejų Tautų Respublika – didelė ir sena valstybė – XVIII amžiaus pabaigoje tiesiog dingo iš Europos žemėlapio? Protinga ir neįtikėtinai godi Rusijos imperatorė Jekaterina II, visais įmanomais būdais kiršinusi tarpusavyje Respublikos tautos žiedą, stabdžiusi reformas, manipuliavusi net mūsų valdovais, o paskui, pasitelkusi Austriją ir Prūsiją, užgrobusi mūsų žemes? O gal kalti patys Lietuvos ir Lenkijos didikai, kad laikėsi įsikibę Antikos idealų ir neleido valstybei judėti į priekį? Kita vertus – ar Istorija galėjo sužaisti kitokią šachmatų partiją?
https://elvislab.lt/leidiniai/15109
-
Peter James. Mirtis iš pirmo žvilgsnio
Vyriškis Londono oro uoste laukia atvykstant savo gyvenimo meilės. Kitoje Atlanto pusėje buvęs policininkas bare Ki Veste, Floridoje, laukia pasimatymo su moterimi, kuri tapo jo sielos drauge. Abu vyrai tuojau sužinos, kad neteko faktiškai visų savo turėtų pinigų, o jų mylimos moterys pasaulyje apskritai neegzistuoja. Detektyvo Rojaus Greiso tapatybe pasinaudota siekiant suvilioti ir apiplėšti internete vienuolika moterų. Jis tai sužino iš vienos moters, kai atsiliepęs į jos skambutį išgirsta: „Jūs manęs nepažįstat, bet aš maniausi pažįstanti jus.“ O dabar ji nebegyva.
https://elvislab.lt/leidiniai/15108
-
Lauren Groff. Matrix
Eina 1158-ieji. Septyniolikmetė Marija, kilusi iš Prancūzijos, pernelyg keista, kad pritiktų karalienės Eleonoros dvare. Ji aukšta, tikra milžinė, atšiauriame veide – nė lašo grožio, tik nuovokumas ir aistra. Ji moka keturias kalbas, yra sumani ir talentinga, tad paskiriama vargingos abatijos Anglijoje vyresniąja. Iš pradžių gyvenimas abatijoje jai atgrasus. Bet, nors giliai širdyje ilgisi savo meilužės tarnaitės Sesilės ir didžiosios meilės karalienės Eleonoros, Marija galiausiai randa ramybę tarp seserų.
„Matrix“ – drąsi moterų meilės, atsidavimo, galios ir aistros vizija. Savitas ir poetiškas pasakojimas apie utopinio moterų pasaulio kūrimą. Sykiu – laisva XII a. gyvenusios pirmosios prancūzų poetės Marijos Prancūzės gyvenimo istorijos interpretacija.
https://elvislab.lt/leidiniai/15107
-
Kate Bowler. Niekas nenutinka be priežasties
Katė Bowler yra Djuko universiteto dvasininkų mokyklos docentė, kilusi iš paprastos šeimos, kurioje buvo auklėta krikščioniškai. Netikėtai jai diagnozuojamas ketvirtos stadijos storosios žarnos vėžys. Savo pačios mirtingumo suvokimas priverčia Katę suprasti, kad ji pati tyliai užsiprenumeravo klestėjimo evangeliją, gyvendama įsitikinusi, kad savo gyvenimą gali kontroliuoti ryžtu. Nors ši krikščionybės kryptis yra persmelkta „galiu tai padaryti" dvasia, joje slypi ir mintis, kad jei pasiduodi ligai, esi nevykėlis. Katė labai serga, ir joks pozityvus mąstymas nepadeda susitraukti jos kūno augliams.
Atvirumu, humoru ir išmintimi Katė Bowler giliai įtraukia skaitytoją į savo gyvenimą, kuriame su meile apgyvendina būrį draugų, bičiulių, giminaičių ir gydytojų.
https://elvislab.lt/leidiniai/15137
Vaikams
-
Nadja Sumanen. Linkėjimai – Zebrė
Iris yra paauglė, kuri turi viską, tačiau stokoja gyvenimo džiaugsmo. Ji abejinga ir skeptiška. Iris tarsi nepasiekia amžini tėvų barniai ir tai, kad brolis žaloja save narkotikais. Nepaliečia ir bendraamžių problemos. Pamažu Iris tolsta nuo pasaulio, ją vis labiau užvaldo abejingumas, nenoras keltis, veikti, mokytis, susitikti su draugais. Net ir psichologė nesužadina noro išsipasakoti.Vienintelis dalykas, kuris Iris sukelia bent kažkokį jausmą, yra skausmas. Tačiau vieną dieną mergina peržengia ribą ir įprotis žalotis išaiškėja. Atrodytų, toks siužeto vingis supurtys šeimą, tačiau mama per daug susirūpinusi grožio procedūromis ir dietomis, o tėtis tiesiog nežino, kaip prieiti prie savo dukros. Viską pakeičia netikėtai aptiktas senas fotoaparatas.
https://elvislab.lt/leidiniai/15113
-
Tove Jansson. Nematomas vaikas ir kiti apsakymai
Suomių rašytojos Tuvės Janson apsakymai apie Muminuką ir jo tėtį bei mamą, hemulį, Filifjonką, Snifą, mažąją Miu ir kitus padarėlius, lietuvių skaitytojui pažįstamus iš ankstesnių autorės kūrinių.
https://elvislab.lt/leidiniai/15133
-
Christine Nostlinger. Pirmadienį viskas kitaip
Kati nelengva – jos tėtis gyvena kitame mieste, mama dažnai būna griežta, o mokykloje ji nuolat įsivelia į peštynes su kitais vaikais. Mergaitę supranta tik močiutė Ledi, su kuria ji susitinka pirmadieniais. Vieną iš tokių pirmadienių Kati išsireikalauja, kad Ledi nukirptų jos puikiąsias garbanas ir suformuotų pankišką skiauterę. Prasideda tikra suirutė! Istorija apie stiprią, drąsią ir atkaklią mergaitę, gebančią apginti savo nuomonę ir įsitikinimus.
https://elvislab.lt/leidiniai/15138
-
Gendrutis Morkūnas. Blusyno pasakojimai
„Blusyno pasakojimai“ – pašėlę ir kartais net nemandagūs. Tai trumpos istorijos apie rimtuolį pirmininką, kuris solidžiame portfelyje nešiojosi riešutų spaustukus, apie liežuvius, kuriais galima skaldyti galvas, apie lygintuvų marą ir tai, kodėl pasaulyje nėra nė vieno banknoto su besišypsančiu veidu... Dideliems vaikams ir mažiems suaugusiesiems skirta knyga, kurioje apstu žaidimų žodžiais ir mintimis, vaizduotė lekia strimgalviais, o pasakojimas liejasi laisvai ir nepaleidžia skaitytojo.
https://elvislab.lt/leidiniai/15147
-
Michael Bond. Meškiukas vardu Pedingtonas
Iš tolimojo Peru atvykęs meškiukas liūdnas ir sutrikęs sėdėjo ant lagamino Pedingtono geležinkelio stotyje. Jis buvo užsimaukšlinęs kažkokią keistą skrybėlę, su savimi teturėjo tuščią marmelado stiklainį, o ant kaklo kabėjo lapelis su užrašu: „Prašom pasirūpinti šiuo meškiuku". Braunų šeima priglaudė jį savo namuose ir pavadino Pedingtonu – ir neapsiriko. Tai tikrai nebuvo paprastas meškiukas.
https://elvislab.lt/leidiniai/15123
-
Michael Bond. Pedingtonas skuba į pagalbą
Su specialiu įrankių rinkiniu, nuo idėjų verdančia galva, gerumo kupina širdimi ir trupučiu marmelado Pedingtonas gali bet kurią dieną padaryti nepaprastą, net jei jo sumanymai ir nenusiseka!
https://elvislab.lt/leidiniai/15140
-
Michael Bond. Ir vėl meškiukas Pedingtonas
Jau žinome, kad šis meškiukas nepaprastas. Kur tik jis pasisuka, prasideda neįtikėtini ir juokingi nuotykiai, bet ir didžiausiai bėdai ištikus, jį gelbsti linksmas būdas ir gera širdis.
https://elvislab.lt/leidiniai/15129
Žurnalai
-
Savaitė, 2022, Nr. 48, 49, 50, 51, 52 MP3 ir PDF
-
Prie kavos. Sveikata, 2022, Nr. 7-8
https://elvislab.lt/leidiniai/15149
-
Mūsų žodis, 2022, Nr. 12
https://elvislab.lt/leidiniai/15145
-
Moteris, 2022, Nr. 12
https://elvislab.lt/leidiniai/15144
-
Neregiai pasaulyje, 2022, Nr. 2
https://elvislab.lt/leidiniai/15136
-
IQ, 2022, Nr. 11
https://elvislab.lt/leidiniai/15126
-
Psichologija Tau, 2022, Nr. 6
https://elvislab.lt/leidiniai/15110
Komentarai