Peršokti į pagrindinį turinį

Kviečiame dalyvauti 2019 m. taktilinių knygų konkurse „Typhlo & Tactus“

Kviečiame dalyvauti 2019 m. taktilinių knygų konkurse „Typhlo & Tactus“

Konkursas rengiamas nuo 2000 metų, jis tampa prestižiniu, o knygų ir reljefinių iliustracijų kokybė nuolat gerėja. Kviečiame dalyvauti sutrikusios regos vaikų tėvus, močiutes ir senelius, vaikų darželių darbuotojus, mokytojus, dailininkus.
Šiam konkursui pristatytos knygos skiriamos akliems arba silpnaregiams vaikams iki 12 metų.
Knyga gali būti jūsų pačių kūrinys, tada jos tekstui ir iliustracijoms autorių teisės taikomos nebus. Yra ir kita galimybė: sukurti pagal leidyklos reginčiųjų raštu išleistą knygą – šiuo atveju turėsite pateikti leidyklos sutikimą kurti taktilinę knygos versiją ir platinti ją keliose valstybėse. Trečia galimybė – kurti liečiamąją knygą pagal liaudies pasaką arba kitokią visuomenei viešai prieinamą istoriją. Tekstą prašome išversti į prancūzų ir anglų kalbas. Prizines vietas užėmusios knygos bus apdovanotos piniginiais ir daiktiniais prizais. Pirmąją vietą laimėjusi knyga pateks į Tarptautinio liečiamųjų iliustruotų knygų muziejaus („iMoTiB“), esančio Dižone, Prancūzijoje, fondą.
„Typhlo & Tactus“ konkurse gali dalyvauti knygų kūrėjai tik iš tų valstybių, kurių organizacijos yra sudariusios sutartį su šio tarptautinio konkurso organizatoriumi „Les Doigts Qui Rêvent“. Lietuvoje šią sutartį yra sudariusi Lietuvos aklųjų biblioteka.
Knygas iki 2019 m. rugpjūčio 15 d. prašome pristatyti Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skaityklai (Skroblų g. 10, Vilnius, LT-03142, 202 kab.)
Už aktyvią veiklą taktilinių knygų leidybos srityje ir konkurso „Typhlo & Tactus“ organizavimą organizacija „Les Doigts Qui Rêvent“ 2018 m. apdovanota IBBY Asahi skaitymo skatinimo premija. Prie šio įvertinimo prisidėjo visi dalyvavusieji taktilinių knygų konkursuose ir skatinę tokių knygų plėtrą visame pasaulyje.
Išsamias konkurso sąlygas rasite Lietuvos aklųjų bibliotekos svetainėje www.labiblioteka.lt ir „Typhlo & Tactus“ svetainėje http://www.tactus.org/T&T_Rules2019.pdf

Konkurso taisyklės

N.18

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"