Peršokti į pagrindinį turinį

LAB garsinių knygų naujienos (kovas)

LAB GARSINIŲ KNYGŲ NAUJIENOS (2020 m. kovas)

Kovo mėnesį garsiniu formatu pritaikėme šias knygas:

Haruki Murakami

„Komandoro nužudymas“  

 

Ketvirtą dešimtį įpusėjusį portretų tapytoją palieka žmona. Ilgai blaškęsis po Japoniją, jis galiausiai atsiduria žymaus dailininko Tomohiko Amados kalnų name. Namo palėpėje atradęs iki šiol niekieno nematytą kūrėjo paveikslą, portretistas įsisuka į netikėtai sukritusių aplinkybių sūkurį. Kad iš jo ištrūktų, jis leidžiasi į kelionę, kurioje susidurs su Beveidžiu Vyru, paslaptingai skimbsinčiu varpeliu, anapus slėnio ištaigingoje viloje gyvenančia persona, Mocarto operos veikėju, ūmai pasirodžiusiu jo svetainėje, kažkuo paslaptinga trylikamete, nacių vadovybės narių žmogžudystėmis per Antrąjį pasaulinį karą Vienoje ir mįslingu požeminiu pasauliu, kuriame sklando dvigubos metaforos.

Įgarsinta iš: Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2019.

Skaito Virgilijus Kubilius.

Philippe Claudel

„Šuns archipelagas“

Nuo viso likusio pasaulio atskirtoje saloje, pramintoje Šuns archipelagu, gyvena maža bendruomenė, kuri prasimaitina žvejodama, gamindama raudonąjį vyną, augindama alyvmedžių plantacijas ir kaparių sodus. Vieną rugsėjo rytą į salos krantą jūra išmeta tris juodaodžių jaunuolių kūnus. Kaip turėtų pasielgti vietiniai – imtis ieškoti tiesos ar viską pamiršti? Neįprastas įvykis išmuša bendruomenę iš idiliškai ramaus ir monotoniško gyvenimo vėžių ir priverčia priimti sudėtingus moralinius sprendimus, kurie parodys tikruosius jų veidus ir pakeis jų likimus.
Tai alegorinis pasakojimas apie mūsų laikų pasaulį, kuriame nelyg graikiškoje tragedijoje be gailesčio apnuoginama miglota žmogaus prigimtis.

Įgarsinta iš: Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2020.

Skaito Rūta Rainienė.

László Krasznahorkai

„Šėtoniškas tango“

Romane netrūksta aliuzijų į Bibliją ir pasaulio literatūrą, tik čia viskas apversta aukštyn kojomis: personažai Irimijas – pranašo Eremijo parodija, o Šmitnė – pasišaipymas iš amžinojo moteriškumo ir t. t. Autoriaus sakiniai ilgi, keistai komplikuoti, su iracionalumo protrūkiais, primena sąmonės srautą. Kūrinys susideda iš 2 dalių po 6 skyrius – tai aliuzija į tango šokio žingsnius. 1994 metais romano pagrindu sukurtas to paties pavadinimo kino filmas (režsierius Béla Tarr).

Šiame romane autorius, anot vengrų literatūros kritikos, atskleidė visuotinio žlugimo viziją pasitelkęs tikslią socialinę realybę (smulkiausios itin ryškios detalės dera su Apokalipsei būdingomis vizijomis), sukūrė naują epikos formą.

Įgarsinta iš: Vilnius : Kitos knygos, 2019.

Skaito Audrius Čaikauskas.

Lucia Berlin

„Namų tvarkytojos vadovas“

„Šis iškalbingas novelių rinkinys atskleidžia Lucia Berlin kaip nepakartojamą gyvenimo stebėtoją ir kritikę didžiule širdimi – autorė ypač simpatizuoja protingoms ir žodžio kišenėje neieškančioms moterims, kurių nelepina gyvenimas. L. Berlin pasakojimai kupini jausmingumo ir nepagražintos kalbos – jie tarsi istorijos, kuriomis dalinasi moteris ir vyras iš Tomo Waitso dainos, susitikę gūdžią lietingą naktį." The New York Times Book Review

Įgarsinta iš: Vilnius : Kitos knygos, 2019.

Skaito Regina Jokubauskaitė.

Lauren Groff

„Florida“

Florida – tai gaivališkas pasaulis, kur kasdienybės pakraščiuose tyko audros, panteros, smegduobės ir gyvatės, bet didžiąsias paslaptis ir pavojus slepia pati žmogaus prigimtis. Tokiame chtoniškame pasaulyje bando išgyventi labai skirtingi žmonės: nerimastinga bevaikė šeima, motinos paliktos dvi sesutės, uragano užklupta ir su savo praeitimi bandanti atsisveikinti jauna moteris, vienišas berniukas, nuolat kažko ieškanti buvusi akademikė, tapusi bename. Bet visuose apsakymuose nuolat išnyra nepamirštama, vis pasirodanti ir vėl pranykstanti pagrindinė knygos veikėja – stipri ir ryžtinga moteris, žmona ir motina. Vyrui palikusi užmigdyti vaikus, ji kas vakarą išeina klajoti po nakties miestą, kurio languose, kiemuose ir gatvėse skleidžiasi tūkstančiai istorijų.

Įgarsinta iš: Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2019.

Skaito Irena Plaušinaitytė.

Kurt Vonnegut

„Žmogus be tėvynės“

Aštrios, tačiau šiltos ir mielos juodojo humoro esė, rašytos žurnalui „In these Times“, atskleidžia Vonneguto požiūrį į gyvenimą George'o W. Busho Amerikoje. Jis cituoja Jėzų Kristų, Marką Twainą, Abrahamą Lincolną, Kilgorą Troutą, Bokononą ir vėl žiba savo firminėmis „nepatogiomis tiesomis“.

Įgarsinta iš: Kaunas : Kitos knygos, 2007.

Skaito Rūta Rainienė.

Sudarytojas Kęstutis Navakas

„Lyrika plius: papasakok man eilėraštį…“


 
Šioje knygoje – 66, sudarytojo nuomone, svarbiausi šiuolaikiniai lietuvių poetai ir poetės. Galima knygą vadinti jubiliejinių Atkurtosios Lietuvos metų poetiniu skerspjūviu.
Kiekvienas autorius/-ė knygai atrinko po vieną savo eilėraštį ir parašė to eilėraščio komentarą. Visi komentarai (iš esmės – savarankiški eseistiniai tekstai) rašyti specialiai šiai knygai.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.
 
Skaito Virgilijus Kubilius

Adomas Mickevičius

„Lenkų tautos ir lenkų piligrimystės knygos“

   
Adomo Mickevičiaus kūrinys, kuris kartu buvo ir poema, ir politinis tekstas, beje be autoriaus pavardės, buvo išleistas Paryžiuje 1832 m. Skaitytojui paėmusiam pirmą kartą lietuvių kalba leidžiamą Adomo Mickevičiaus meninį - publicistinį veikalą „Lenkų tautos ir lenkų piligrimystės knygos", gali kilti klausimas: kaip jis siejasi su moderniu lietuviškuoju diskursu? Kuo jis ypatingas, kad prabiltų XXI amžiuje į mus ir lietuvių kalba.
„Knygų" turinys tautinės savivokos, laisvo ir atsakingo už visuomenę žmogaus saviugdos aspektu yra moderniam lietuviui aktualus lygiai taip pat kaip ir moderniam lenkui. Vien tuo galima paaiškinti poreikį jų lietuviškam leidimui. Kita vertus, šio kūrinio pristatymas lietuvių kalba prisidės ir prie pozityvių lietuvių ir lenkų tarpusavio santykių plėtotės, nes jis gali tapti vienu iš įrankiu mūsų bendrumų ir atskirumų, pirmiausiai dvasinių, aiškinimuisi.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Flavija, 2019.
 
Skaito Virgilijus Kubilius.

Araminta Hall

„Amžinai mano“  

 

Užburiantis, tamsus romanas apie aistrą ir maniją, apie sudėtingą santykį tarp tiesos ir to, ką laikome tiesa. Aramintos Hall knyga „Amžinai mano“ – tai įtemptas ir šiurpą keliantis psichologinis trileris.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Regina Jokubauskaitė.

Ottessa Moshfegh

„Mano miego ir poilsio metai“

Ji turėtų jaustis laiminga. Ji jauna ir daili. Neseniai baigė Kolumbijos universitetą, dirba populiarioje meno galerijoje ir gyvena puikiame bute, kurį nusipirko iš paveldėtų pinigų. Tačiau jos širdyje veriasi baisi tuštuma – ne vien dėl tėvų, kurių neteko. Ne vien dėl to, kaip su ja elgiasi Volstryte dirbantis jos vaikinas. Ir tikrai ne dėl keistų sadomazochistinių santykių su geriausia savo drauge. Tad kas gi turi nutikti, kad neribotų galimybių mieste nuspręstum ištisus metus visu etatu... miegoti?

Įgarsinta iš: Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019.

Skaito Rūta Rainienė.

Alexandra Horowitz

„Ką šunys galvoja“  

Pasaulyje populiari knyga, kurioje keliami klausimai, ką šunys žino ir kaip mąsto. Atsakymai jus nustebins ir pradžiugins, nes kognityvinius gebėjimus tyrinėjanti mokslininkė Alexandra Horowitz paaiškins, kaip šunys suvokia kasdienį pasaulį, vieni kitus ir tą keistą gyvūną – žmogų.
A. Horowitz skaitytoją pirmiausia supažindina su šunų gebėjimu suvokti ir pažinti pasaulį, o vėliau vaizdžiai pasakoja, ką reiškia būti šunimi. Koks jausmas, kai gali užuosti ne tik visą namuose esantį neuždengtą maistą, bet ir žmogaus liūdesį ar netgi laiką? Kaip mažytis šuniukas sugeba sėkmingai žaisti su vokiečių aviganiu? Koks jausmas, kai girdi vibruojant vabzdžius arba dūzgiant fluorescencinę lempą? Kodėl dviračiu važiuojantį žmogų maga vytis? Ką reiškia vietoj rankų naudotis burna? Trumpai tariant, koks gyvenimas 15-60 cm aukštyje nuo žemės, nardant po gatvės kvapus ir spoksant į žmonių kulkšnis ar kelius?
 
Įgarsinta iš: Vilnius : forSMART, 2018.
 
Skaito Monika Baranauskaitė-Grajauskienė.

Noelle Hancock

„Mano metai su Eleonora“

Netekusi iš pažiūros stulbinančiai gero pramogų tinklaraštininkės darbo, Noelle Hancock nebežinojo, ko griebtis. Ilgus metus ji rašė apie įžymybių gyvenimus, tačiau pamiršo, kaip gyventi savąjį. Anksčiau ambicijų ir pasitikėjimo savimi nestokojusi jauna moteris pasijuto sugniuždyta ir, rodos, visiškai neteko drąsos, kol kartą įkvėpimą naujam gyvenimui jai padovanojo užrašas ant sienos kavinėje: „Kiekvieną dieną padaryk vieną dalyką, kuris tave gąsdina." ‒ Eleanor Roosevelt.
 
Noelle Hancock nusprendžia paklausyti garsiosios pirmosios JAV ponios Eleonoros Ruzvelt patarimo ir vienerius metus kasdien atlikti po vieną dalyką, kuris baugina. Taip prasideda nuotaikinga ir įdomi istorija – projektas „Mano metai su Eleonora“. Nuo nardymo su rykliais iki pilotavimo pamokų, nuo pasirodymo komikų vakare iki Kilimandžaro – smagūs ir naują prasmę suteikiantys nuotykiai padeda autorei suvokti, kas ji yra ir kuo gali būti, o tuo pačiu dėsto gyvenimo pamokas, kurios svarbios kiekvienam mūsų.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Vaga, 2019.
 
Skaito Eglė Čekuolytė.

Elin Hilderbrand

„Tobula pora“

Nantakete nėra netobulų dalykų. Tobuli namai, tobuli vakarai prie baseino, tobuli vaikai ir tobuli sutuoktiniai. Gyvenimas prašmatnus ir patogus, koks gali būti tik čia, aukštuomenės kurorte, kur visi vienas kitą pažįsta, o visos iškylančios problemos tuoj pat diskretiškai paslepiamos. Tobulos turi būti ir Selestės Otis ir Bendžio Vinberio vestuvės. Sezono pažiba, įvykis, kurio visi laukė, su pasimėgavimu narstydami kiekvieną būsimų sutuoktuvių smulkmeną. Pasakiškai turtingi jaunikio tėvai negailėjo nieko, kad vestuvių diena taptų išties nepamirštama.
 
Ir tikrai: šios dienos Nantakete nepamiršo niekas. Tačiau anaiptol ne dėl vestuvių prabangos ar nuostabios nuotakos suknelės. Kelios valandos iki ceremonijos geriausia nuotakos draugė Merit, vyriausioji pamergė, randama negyva – ir visi iš draugų ir giminių tučtuojau tampa įtariamaisiais. Policijos valdybos viršininkas Edas pradeda kalbėti su kiekvienu: nuotaka, jaunikiu, jaunikio motina – įžymia detektyvinių romanų rašytoja, pamergėmis ir netgi savo paties dukra... Ir labai greitai paaiškėja, kad kiekvienos vestuvės yra minų laukas. Kad kiekvienas turi ką slėpti. Ir kad nė viena pora nėra tobula.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2019.
 
Skaito Irena Plaušinaitytė.

Hannah Richell

„Povų dvaras“

Dvi moterys. Dvi tolimos vasaros. Ilgus metus paslaptis saugantis dvaras.

Įgarsinta iš: Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2019.

Skaito Rūta Rainienė.

Lina Gražulytė

„Priklausomybė“

Keitlin – perspektyvi psichiatrė, dirbanti uždaroje klinikoje. Į jos rankas patenka ir „slaptieji" pacientai – iš karo zonos atvežami stipriai traumuoti, neretai nuo psichotropinių medžiagų priklausomi kariai, kuriuos, numalšius simptomus, pareigūnai vėl kažkur išsiveža. Kai vieną rytą į jos užmiesčio sodybą įsiveržia agresyvaus ir kartu patrauklaus psichopato vadovaujami ginkluoti vyriškiai maskuojama apranga, Keitlin supranta, kad viskas yra gerokai sudėtingiau nei atrodo.
 
Kaip su šiuo užpuolimu susijusi neseniai įvykusi jos paciento savižudybė? Ar prie netikėtos agresijos prisidėjusi jos vyro advokato karjera? Iš kur užpuolikai žino apie Keitlin santykius su Džeinu – pirmąja ir vienintele jos meile? Ieškodama atsakymų, moteris priversta peržiūrėti savo gyvenimą ir pripažinti tamsiausias jame slypinčias paslaptis.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.
 
Skaito Nijolė Lipeikaitė.

 

Jane Corry

„Mano vyro žmona“

 

Ištekėjusi už dailininko Edo jauna teisininkė Lilė pasiryžusi gyvenimą pradėti iš naujo. Vos grįžusiai po medaus mėnesio jai tenka spręsti pirmą kriminalinę bylą. Taip Lilė susipažįsta su Džo, kalėti nuteistu žudiku, kuris ją keistai traukia, dėl kurio sutiks rizikuoti viskuo. Tačiau patirtis gyvenant su autistu broliu dažnai neleidžia Lilei atpažinti pavojingų manipuliatorių melagių, kurie netruks atskleisti ir jos saugomas paslaptis.

Įgarsinta iš: Kaunas : Jotema, 2019.

Skaito Nijolė Lipeikaitė.

Benedict Wells

„Kai baigiasi vienatvė“

 

Tai jautri istorija apie praradimus, vienatvę ir tikėjimą, apie gedulą ir meilę.

Įgarsinta iš: Vilnius : Gelmės, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

Karen Swan

„Kalėdų šviesos“  

   

Nepaprastai įtraukianti istorija apie tai, kas gyvenime svarbiausia. Apie pasirinkimą, kuris nulemia gyvenimą, apie meilę, kuri trunka ir po mirties, ir apie Kalėdas – šventę, kuri viską nušviečia ypatinga šviesa.

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

Algirdas Kaušpėdas

„Gyveno kartą bičas ir kaimynas“

Prie alaus aptariamos pačios įvairiausios nūdienos temos: nuo gyvenimiškų iki pseudofilosofinių, nuo anekdoto iki grotesko. Tai eklektiška, nenuoširdi, ironiška knyga. Todėl šią knygą patartina skaityti labai atsargiai, nedidelėmis dozėmis, nuolatos abejojant teikiamomis įžvalgomis. Primygtinai rekomenduojame, kritiškai įvertinus turinį, neišsiduoti, kad knyga jus papiktino (šią reakciją ir provokuoja autoriai), o su plačia šypsena pasiūlyti knygą perskaityti nieko blogo neįtariančiam artimui.

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2019.

Skaito Algimantas Butvilas.

Andrius Užkalnis

„Trečioji evangelija. Griūtis ir laisvė“

Butai, mašinos, pinigai, mygtukiniai telefonai, televizija, maistas, drabužiai, kelionės, seksas, vaikai ir blogi įpročiai – visa Lietuvos buitis iš pirmojo laisvės dešimtmečio. 1989–2000 metai trečiojoje Užkalnio evangelijoje: ne apie politiką ir ne apie Landsbergį su Brazausku, bet apie mus visus, kuo gyvenome ir apie ką galvojome. Linksmiausia, giliausia ir lengviausiai skaitoma naujausios istorijos knyga iš Užkalnio, kuris perkrato visą savo ir jūsų prisiminimų palėpę iš to nepaprasto dešimtmečio, kuriame visi buvome atradimo herojai.

Įgarsinta iš: Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.

Skaito Rokas Simanavičius.

N.83

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"