Peršokti į pagrindinį turinį

LAB garsinių knygų naujienos (vasaris)

LAB GARSINIŲ KNYGŲ NAUJIENOS (2020 m. vasaris)

Vasario mėnesį garsiniu formatu pritaikėme šias knygas:

Šarūnas Jasiukevičius

„Černobylis: pasaulis po trečiojo pasaulinio karo“

Sukrečianti, gyva ir atvira istorija apie Černobylio elektrinės avariją iš pirmų lūpų! Černobylis bebaimio šios pavojingos zonos „nelegalo" akimis.

Kodėl įvyko didžiausia branduolinė avarija žmonijos istorijoje, kaip buvo suformuota zona ir kaip pasikeitė pasaulis po katastrofos?

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Audrius Meška.

Henri Charriere

„Drugelis“

1931 m. spalio 26 d. Prancūzijos Aukščiausiasis teismas pripažino paryžietį vagį Henrį Charrière'ą kaltu dėl sutenerio nužudymo. Teismo sprendimas buvo negailestingas – katorgos darbai iki gyvos galvos, bausmę atliekant Velnio salos kalėjime, Prancūzijos Gvianoje, kur dėl nepakeliamo darbo, alkio ir blogų gyvenimo sąlygų bent 50 tūkstančių kalinių mirė nesulaukę laisvės dienos.

Tačiau H. Charrière'as nesirengė mirti. Dėl krūtinę puošusios tatuiruotės „Drugelio" pravardę turėjęs vyras nuo pirmos įkalinimo dienos pradėjo ruoštis pabėgimui. Jo nepalaužė nesėkmės, žiaurios bausmės, ilgi vienutėje praleisti metai. Galiausiai jis rado kelią į laisvę, o jo atsiminimuose vaizdingai aprašyta kova dėl laisvės tapo žmogaus valios, užsispyrimo ir atkaklumo simboliu.

1968 m. išleista knyga „Drugelis", kurią H. Charrière'as parašė gyvendamas Venesueloje, iš karto virto bestseleriu. Knyga išversta į 20 kalbų, parduota daugiau nei 13 mln. egzempliorių. 1973 m. amerikiečių kino režisierius Franklinas J. Schaffneris pastatė to paties pavadinimo filmą, pagrindinius vaidmenis atliko Steveas McQueenas ir Dustinas Hoffmanas. 2017 m. pasirodė naujas filmas, o jo žvaigždėmis tapo Charlieis Hunnamas ir Ramis Malekas.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Virgilijus Kubilius.

Tomas Vaiseta

„Vasarnamis“

Istoriko ir rašytojo Tomo Vaisetos knyga „Vasarnamis. Vilniaus psichiatrijos ligoninės socialinė istorija 1944–1990“ atskleidžia po mitų, paslapčių ir sovietinių stereotipų skraiste slypintį psichiatrijos ligoninės gyvenimą ir griauna įsisenėjusias nuostatas apie pacientus bei psichikos ligas.

Knyga „Vasarnamis“ – tai ir monografija, ir pirmąkart girdimas balsas tų, kurie leido laiką ligoninėje, iki šiol vadinamoje tiesiog Vasaros 5. Autorius pastebi, kad vis dar itin gajus požiūris į šią ir panašias gydymo įstaigas kaip į „durnynus“, o į pacientus – kaip „durnius“.

T. Vaiseta ėmėsi sunkaus ir reikalingo darbo – jis analizuoja Vilniaus psichiatrijos ligoninės istoriją, pasakoja apie psichiatriją sovietmečiu (1944–1990) ir nagrinėja ligoninės darbą. Kokie gydymo metodai buvo taikomi pacientams? Kaip ir kada tie metodai keitėsi, nuo ko tai priklausė?

„Vasarnamyje“ ne tik pateikiami istoriniais dokumentais paremti faktai, bet ir pasakojama apie ligoninės gyvenimą, naudojantis iki šiol niekur neviešintais šaltiniais. Autorius pasitelkia ligoninės pacientų ir jų šeimų skundus, kalbina buvusius pacientus, gydytojus. Tai ne tik mokslinis, istorinis darbas, bet ir išskirtinis tyrimas, prisidėsiantis keičiant lietuvių požiūrį į psichikos sveikatą ir gydantis šios negalios sukurtas stigmas.

Įgarsinta iš: Vilnius : Lapas, 2018.

Skaito Rokas Simanavičius.

Harlan Coben

„Pabėgimas“

Naujame meistriškai įtampą kuriančio Harlano Cobeno trileryje „Pabėgimas" tobulas šeimyninis gyvenimas dūžta į šipulius. Tu praradai dukterį. Ji priklausoma nuo narkotikų ir nuo smurtaujančio vaikino. Ir davė tau suprasti, jog nenori būti surasta.

Įgarsinta iš: Kaunas : Jotema, 2019.

Skaito Audrius Čaikauskas.

Jack London

„Protėvių šauksmas“

„Protėvių šauksmas" (1903) – tai nedidelė, bet labai išraiškinga, autentiška rašytojo patirtimi paremta apysaka, kurios centre – įspūdingo stoto ir stiprios dvasios šuo Bekas. Istorija prasideda, kai teisėjo Milerio namuose Amerikos pietuose nerūpestingai gyvenęs senbernaro ir škotų aviganės mišrūnas Bekas prasilošusio sodininko padėjėjo Manuelio parduodamas į šiaurę vykstantiems aukso ieškotojams. Čia prasideda naujas Beko gyvenimas, kur kasdien reikia kovoti už būvį, už savo vietą šunų kinkinyje, už maisto davinį, gelbėtis nuo šalčio ir mokytis išgyventi bet kokia kaina, išlikti budriam ir gudriam, būti visada atmerkus vieną akį. Nors apysakoje esama rūsčių ir žiaurių scenų, visgi jos nenustelbia šviesios, besąlygiškos šuns meilės žmogui, nepritildo širdimi girdimo protėvių šauksmo, kviečiančio bėgti miškais kartu su vilkais ir pasiduoti laukinei prigimčiai.

Įgarsinta iš: Vilnius : Gelmės, 2019.

Skaito Rokas Simanavičius.

J. M. Coetzee

„Elizabeta Kostelo“

Gerbiama ir pripažinta rašytoja Elizabeta Kostelo keliauja po pasaulį ir skaito pranešimus. Į septintą dešimtį įkopusi moteris kelia klausimus, ar dar prasmingas realistinis pasakojimas, ar siaubingiausiais pavidalais blogį vaizduojanti literatūra pasiekia taurų tikslą, ar rašytojas turi prisiimti atsakomybę už savo idėjas…

Įgarsinta iš: Vilnius : Sofoklis, 2019.

Skaito Rūta Rainienė.

Susan Meissner

„Šilko siūlų dėžutė“

Istorijos studentė Kendra Van Zant – vienintelis žmogus, kuriam garsi Oksfordo tapytoja Izabelė MakFarlend savo 93-iojo gimtadienio dieną sutinka duoti interviu apie Antrajame pasauliniame kare patirtus išbandymus. Tačiau, nepaisant visų išgyventų žiaurumų, poniai MakFarlend svarbiausia pagaliau papasakoti ir išpažinti metų metus sąžinę slėgusią skriaudą, padarytą mažajai sesutei Džulijai. Praeities paslapčių kraitį ponia MakFarlend atveria prisipažindama, jog Izabelė nėra tikrasis jos vardas.

1940-ieji, Londonas. Virš miesto siaučiant vokiečių bombonešiams, Emelina Dauntry ir jos sesuo Džulija, kaip ir tūkstančiai kitų vaikų, evakuojamos iš Londono. Tačiau Emelina, vos atvykusi į saugius užmiesčio namus, ima kurpti planą kuo greičiau grįžti į Londoną, kur laukia sunkiai išsikovotas darbas vestuvinių suknelių salone. Ji pasiryžusi susigrąžinti svajonę, net jei reikės sulaužyti mažajai sesutei duotą pažadą niekada šios nepalikti vienos.

Įgarsinta iš: Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2019.

Skaito Jūratė Doveikienė.

Viktor Pelevin

„Slaptosios Fudži kalno perspektyvos“

Tai siūlantis startuolis „Fuji Experiences“ veikia ne Silikono slėnyje, o Rusijoje, kur reikalavimai naujam verslui kur kas griežtesni. Žmones, pajėgiančius finansuoti naują projektą, gali suskaičiuoti ant pirštų.

Tačiau ši knyga – ne vien apie Rusijos startuolių problemas. Tai savotiška šiuolaikinė „Iliada“, pasakojanti apie ilgą ir kankinamai sunkų rusų oligarchų grįžimą namo. O kur dar griebianti už širdies moteriškos sėkmės istorija...

Čia pirmą kartą pasaulinėje literatūroje atskleidžiamos ezoterinės mezoamerikietiškojo feminizmo praktikos. Paliečiami ir kai kurie įdomūs klasikinės budistų meditacijos aspektai.

Knygos veikėjai – dinamiški mūsų amžininkai: socialiai atsakingi verslininkai, alcheminiai transgenderiai, vieniši pavargę žmonės, iš kurių kapitalizmas iščiulpia paskutinį kraują, startuoliai avantiūristai iš Skolkovo, budistų vienuoliai mediatoriai, juodosios lesbietės.

Kai kuriuose skaitytojas galbūt atpažins ir save...

Įgarsinta iš: Vilnius : Sofoklis, 2019.

Skaito Virgilijus Kubilius.

Bo Svernstrom „Aukos“
Šioje tamsioje istorijoje viskas yra ne taip, kaip atrodo.
 
Daržinėje šiauriau Stokholmo randamas šiurpiai sužalotas vyro kūnas. Nusikaltimo vietą apžiūrinčius kriminalistus ištinka šokas, kai pamato, kad nukankintasis vis dar gyvas. Toks ir buvo užpuoliko planas ar jis tiesiog suklydo? Netrukus auka keistomis aplinkybėmis miršta ligoninėje.
 
Aptikus antrą panašiai nukankintą vyrą tampa aišku – tai nebus paprasta byla. Abu nužudytieji yra nusikaltėliai, tad gal taip kriminaliniame pasaulyje suvedamos sąskaitos? Aukų daugėja, o komisarui Karlui Edsonui ir jo komandai kyla įtarimų, kad jas sieja visai kitoks ryšys. Vis naujų klausimų tyrėjams užduoda ir apie žmogžudystes rašanti žurnalistė Aleksandra Bengtson. Kažkodėl ji žino informaciją, prieinamą tik kriminalistams.
 
Kas sieja nužudytuosius ir kodėl būtent jie pasirinkti taikiniais? Ar tai – serijinio žudiko darbas?
 
Ir kas iš tiesų yra auka, o kas – nusikaltėlis?
 
Įgarsinta iš: Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019.
 
Skaito Audrius Čaikauskas.

Sandra Brown

„Avarinis nusileidimas“

Bebaimis, nutrūktgalvis pilotas Rajus Maletas garsėja kaip nepraustaburnis, į savo išvaizdą, autoritetus ir taisykles pernelyg daug dėmesio nekreipiantis lakūnas. Nepaisant šių trūkumų, jis pasižymi ir retam kolegai pasiekiama reputacija: net ir pačios bjauriausios aplinkybės, paros metas ar maršruto sudėtingumas nesutrukdo Rajui atlikti užduotį ir pristatyti siuntinius. Tad vieną dieną, sulaukęs užsakymo itin nepalankiomis oro sąlygomis į atokų Džordžijos valstijos miestelį nugabenti paslaptingą dėžę, adresuotą daktarui Lambertui, vyras tik gūžteli pečiais ir imasi užduoties.

Artėjant prie nusileidimo vietos, ima aiškėti, kad bjaurus oras – ne vienintelis Rajaus priešas per šį reisą. Dėl kažkokių nežinomų piktadarių kėslų Rajus priverstas leistis avariniu būdu. Per plauką išvengus katastrofos, vyro laukia dar viena staigmena, tiesa, šįkart malonesnė, – žavi daktarė Brin O'Nil, teigianti, kad atvyko paimti siuntinio, įgaliota daktaro Lamberto. Įtarumo persmelktas Rajus nutaria nepaleisti iš akių nei daktarės O'Nil, nei paslaptingojo krovinio, kuriuo, panašu, labai aktyviai domisi ir daugiau žmonių – tarp jų aukšti valdžios atstovai ir nusikaltėlius primenantys asmenys, o vėliau įsitraukia ir policija. Nejučiomis pilotas prieš savo valią atsiduria pačiame paslaptingų ir mirtinai pavojingų įvykių epicentre.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Regina Jokubauskaitė.

Tess Gerritsen

„Nakties forma“

„The New Times Times“ bestselerių autorės Tess Gerritsen naujausiame romantiniame trileryje – nuo savo praeities bėgančios moters dėmesį patraukia Meino pajūrio miestelis, kurio atokiai stovinčiame name... vaidenasi. Ramybės neduoda ir virtinė neatskleistų žmogžudysčių.

Eiva Kolet baudžia save už nutikusią siaubingą tragediją. Todėl iš Bostono sprunka į Meino pajūrį, viename iš atokių valstijos pusiasalių išsinuomoja „Brodžio budėjimu" pramintą seną namą ir viliasi, kad jame galės padirbėti prie rengiamos savo receptų knygos, kurios niekaip nesugeba užbaigti daugelį mėnesių. Nuošaliame name iš karto pajunta dvasios ramybę, bet jau pirmąją naktį moters ausis pasiekia keisti garsai.

Įgarsinta iš: Kaunas : Jotema, 2019.

Skaito Nijolė Lipeikaitė.

Sigitas Parulskis

„Dvigubo dugno keleiviai“

Savo istorijas šioje knygoje pasakoju dviem būdais, kiekvienas tekstas turi nuotrauką, o nuotrauka – tekstą, jie papildo, pratęsia vienas kitą, ieško bendrumo per asociacijas, užuominas, panašumus ar skirtumus.

Tarp vaizdo ir teksto... visada kažkas nutinka tarp vaizdo ir teksto, kažkas nuolat vyksta tarp dabarties ir praeities, dienos ir nakties, tarp lengvabūdžio dangaus ir nuodugnaus dugno, čia nuolat skleidžiasi vaizduotė, ilgesys, ironija, aistra ir melancholija, visa ši mūsų nepakartojama, tragikomiška kelionė – tarp vaizdo ir teksto, tarp patirties ir nebūties, dvigubo dugno sapne.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Algimantas Butvilas.

S.K. Tremayne

„Ugnies vaikas“

 

Ištekėjusi už turtuolio advokato Deivido, Reičelė palieka varganą ankstesnį gyvenimą Londone ir persikrausto į nuostabaus grožio bei gilią praeitį turintį dvarą Kornvalyje. Čia ji tampa įmote vyro sūnui iš pirmos santuokos Džeimiui. Reičelės gyvenimas turėtų būti lyg iš paveikslėlio – nuostabi mylinti nauja šeima, kerintis protėvių dvaras, tačiau netrukus ji sužino, jog šis namas slepia daug paslapčių.

Prieš kelerius metus pirmoji Deivido žmona žuvo per nelaimingą atsitikimą, paslaptingomis aplinkybėmis įkritusi į kasyklos šachtą. Tobulas gyvenimas po truputį ima griūti pasikeitus Džeimio elgesiui. Berniukas dažnai panyra į keistas transo būsenas, šnibždasi su savimi, trikdo Reičelę pranašystėmis, kurios ima pildytis, negana to, vis kartoja bendraujantis su mirusios mamos šmėkla. Reičelei pradėjus knaisiotis po praeitį, jos nepasitikėjimas naujuoju vyru ima augti, o ką tik prasidėjęs nuostabus naujas gyvenimas tampa tikru košmaru...

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Irena Plaušinaitytė.

 Anne Tyler

„Laikrodžio šokis“

   

Daugiau nei 50 metų Anne Tyler rašo apie paprastą gyvenimą, „mažuosius žmones" ir jų likimus, kurie niekuo nesiskiria nuo mūsiškių. Vilos gyvenimas irgi paprastas. Jame tėra keli esminiai momentai: 1967 m. ji – moksleivė, bandanti susidoroti su netikėtu motinos dingimu, 1977 m. – studentė, kuriai ką tik pasipiršo, 1997 m. – jauna našlė, bandanti vėl atsitiesti po staiga sugriuvusio savo gyvenimo. Bet 2017-aisiais viską pakeičia netikėtas skambutis iš Baltimorės, ir Vila, pati gerai nesuprasdama, kodėl, skrenda per visą šalį pas moterį, kurios beveik nepažįsta. Rūpintis mergaite, kuri nėra jos anūkė. Skrenda išsiaiškinti, dėl ko verta gyventi. Tai didelė problema mano amžiuje, sako Vila. Šis impulsyvus sprendimas nuveda ją į tą nepažįstamą miestą, pas svetimus žmones, ir čia ji atranda ramybę ir pilnatvę.

„Laikrodžio šokis" – nepaprastai subtiliai papasakota vieno gyvenimo istorija. Nedrąsaus, paprasto gyvenimo moters, kuri dažniausiai elgėsi taip, kaip iš jos buvo tikimasi ir kaip buvo patogiausia, tačiau galiausiai rado savyje jėgų pasielgti taip, kaip svarbu jai pačiai. Tai istorija apie viltį ir pasikeitimą, apie savęs atradimą ir visada egzistuojantį antrąjį šansą.

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2019.

Skaito Rūta Rainienė.

 Nijolė Narmontaitė

„Žvaigždžių alėja: ko nematė TV žiūrovai“

   

Šį kartą – daina apie žemiškąsias žvaigždes, nors jos, žvaigždėmis pavadintos, dažnai kratosi to vardo, esą jis pernelyg dažnai priskiriamas vienadieniams, trumpalaikiams blyksniukams.
Mano pasirinkti herojai – matomi, ryškūs, talentingi, man įdomu į juos žiūrėti, jų klausytis. Juos atpažįsta, myli, gerbia, nekenčia, apkalba... Jie be galo skirtingi ir tuo dar labiau įdomūs.

Kadaise nuvykusi į Los Andželą, pirmiausia puoliau ieškoti Žvaigždžių alėjos, tiksliau, ten įspausto mano mylimiausios aktorės Meryl Streep delniuko. Radau. Atsargiai pridėjau savo ranką – ojei, koks mažytis tas jos delniukas... Ir tokia palaima užliejo, lyg būčiau akis į akį susitikusi su savo mylima aktore ir su ja pasilabinusi.

Taip kilo idėja ir šioje knygoje – tarsi Žvaigždžių alėjoje – palikti kalbintų herojų rankų atspaudus, kad galėtume visi pasilabinti.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Nijolė Lipeikaitė.

  Karen Swan

„Žvaigždės virš Romos“

 

„Žvaigždės virš Romos“ nukelia mus į Amžinąjį miestą. Frančeska į Romą pabėgo nuo savo praeities. Tačiau kad ir kas ten būtų įvykę, ji stengiasi tai pamiršti: jos gyvenimas Romoje tiesiog nuostabus! Ji vedžioja turistų grupes po miestą ir rašo tinklaraštį apie Romą. Tačiau atsitiktinumas suveda ją su paslaptinga dama – vikonte Elena, ir netikėtai užsimezgusi abiejų moterų pažintis pakeičia Frančeskos gyvenimą. Pasakiškai turtinga ir ne mažiau paslaptinga aristokratė pasiūlo Frančeskai parašyti jos biografiją. Mergina sutinka, net neįsivaizduodama, kur ją nuves kelionė į praeitį. Elena pasakoja apie rožinę savo jaunystę tarp Amerikos galingųjų, apie savo mylimuosius ir santuokas. Tačiau Frančeskos neapleidžia mintis, kad tai tik dalis tiesos ir kad senoji aristokratė nuo jos kažką slepia. Kad ne veltui buvusi tarnaitė nekenčia šios moters. Ir kai rūmų požemiuose netikėtai atrandamas itin vertingas žiedas, priklausęs Elenai, Frančeska ima skverbtis į rūmų ir Elenos praeities gelmes tol, kol į dienos šviesą iškyla tikroji, taip ilgai nuo visų slėpta paslaptis…

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

 Julia Whelan

„Metai su tavimi“

   

Eleonora Daren nuo paauglystės tvirtai žinojo norinti studijuoti Oksfordo universitete, o po to siekti politikės karjeros. Svajonė ima pildytis gavus Rodso stipendiją, atvėrusią jai kelią į Oksfordą. Susiruošusi metams į Angliją, Ela netikėtai sulaukia pasiūlymo dirbti prezidentinėje kampanijoje Amerikoje. Sumani jauna moteris randa išeitį: studijuos ir tuo pat metu nuotoliniu būdu dirbs. Taip galės mėgautis galimybe, pasitaikančia tik kartą gyvenime, ir kartu neatsisakyti perspektyvaus darbo. Vis dėlto jau pačią pirmąją jos dieną Anglijoje sugadina nerūpestingas vairuotojas, vos nenutrenkęs Elos. Po valandėlės jų keliai vėl susikerta, bet ir šis susitikimas nesibaigia maloniai.

Negana to, paaiškėja, kad pirmos dienos įspūdžius sugadinęs vyras yra Džeimis Davenportas – anglų literatūros dėstytojas, kurį Ela šiuos metus matys kone kasdien. Laikui bėgant charizmatiškas ir patrauklus vyras po truputį palenkia ją savo pusėn, o tai, kas iš pradžių teatrodė kaip nuotykis, perauga į stipresnius jausmus. Vis dėlto ne viskas rožėmis klota – Džeimio elgesys kelia Elai įtarimų. O kur dar nenumaldomai artėjanti metų Oksforde pabaiga, pažadinanti vis daugiau dvejonių: atsukti nugarą Džeimiui ir grįžti į Ameriką ar, numojus ranka į tai, dėl ko taip ilgai dirbo, pasilikti ir palaikyti jį sunkių išbandymų metu.

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

 David E. Fishman

„Knygų gelbėtojai Vilniaus gete“

   

„Knygų gelbėtojai Vilniaus gete“ – istorinė studija, pasakojanti apie žydų raštijos ir kultūros paveldo gelbėjimą Antrojo pasaulinio karo metais Vilniuje.

Įgarsinta iš: Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2019.

Skaito Algimantas Butvilas.

 Juozas Šikšnelis

„Praeities dulkės – mirties šešėliai“

 

Juozo Šikšnelio romaną „Praeities dulkės – mirties šešėliai“ galima vadinti improvizacija istorinio romano tema. Jame atgyjančios istorinės asmenybės veikia šiandienos pasaulyje.

Rašytojas pasakoja, kad knyga skaitytojus panardins į misteriją, kurioje dalyvauja ir šiuolaikiniai žmonės, ir istorinės asmenybės. Tai satyrinis romanas jungiantis skirtingus laiko momentus, įtemptą veiksmą bei detektyvo elementus.

Istorikas Andrius Večiorinis nesėkmingai bando apginti disertaciją apie 1831-ųjų metų sukilimą. Vėliau muziejuje sargu dirbantis vyras įsivelia į painų ir kone siurrealistinį istorinį nuotykį. Atgiję sukilimo vadai Gelgaudas, Chlapovskis, Dembinskis ir lietuviškąja Žana d’Ark tituluojama grafaitė Emilija Pliaterytė imasi neeilinės misijos.

Įgarsinta iš: Vilnius : Homo liber, 2019.

Skaito Audrius Čaikauskas.

Doris Lessing

„Nurodymai žengiantiems į pragarą“

   

Įspūdingame ir provokuojančiame romane „Nurodymai žengiantiems į pragarą“ Nobelio premijos laureatė Doris Lessing įtraukia skaitytojus į stulbinančią fantastinę kelionę: nuo slapčiausių žmogaus sąmonės gelmių, Antrojo pasaulinio karo tarnybos prisiminimų, psichiatrinės ligoninės iki kosminės odisėjos ir apokaliptinio pasaulio vaizdinių.

Įgarsinta iš: Vilnius : Vaga, 2019.

Skaito Violeta Mickevičiūtė.

 Lars Mytting

„Seserų varpai“

 

Norvegijos rašytojas Larsas Myttingas lietuvių skaitytojams pažįstamas iš romano „Plauk su skęstančiais“. Ši knyga, išversta į beveik 20 kalbų, buvo apdovanota prestižine Norvegijos knygynų premija, o Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ją įtraukė į vertingiausių 2017 m. verstinių knygų sąrašą. Jūsų rankose – antrasis lietuviškai išleistas L. Myttingo romanas.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Rūta Rainienė.

 Olijardas Lukoševičius

„Kaip žiežmariečiai savivaldos norėjo ir kiti istoriški nutikimai“

 

Istoriją galima rašyti pradedant ne nuo prezidentų, Seimo, vyriausybių ir valdžios veiklos, o nuo paprastų žmonių – Žiežmarių miestelio gyventojų darbų. Autorius rašo žaismingai, pokštauja, supratingai pasišaipo ir iš geruolių, ir iš vagių, ir net baisių savanaudžių. Visiems skiria vienodai dėmesio, rašo trumpai ir aiškiai apie ano meto žmones, jų poelgius ir pastangas. Šitaip nušviečia kelių amžių Žiežmarių istoriją ir jos permainas. Knygoje kruopštus istorikas vykusiai ir smagiai pateikia ne vienus metus rinktą vertingą medžiagą iš archyvų, spaudos leidinių ir senolių atsiminimų. Tai tikrai sudomins ir paskatins godžiai skaityti ne tik Žiežmarių kraštietį, bet ir kiekvieną, neabejingą įdomiam praeities pasauliui.

Įgarsinta iš: Vilnius : Sofoklis, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

 Araminta Hall

„Amžinai mano“

 

Maikis ilgai nežinojo, kas yra meilė. Viskas pasikeitė, kai universitete jis sutiko Veritę arba V – kaip jis ją vadino. Maikis susirado gerai apmokamą darbą, sukūrė jaukius namus, ėmė lankytis sporto salėje ir darė viską, kad V būtų laiminga. Veritė buvo jo gyvenimo moteris.
Tačiau kartą suklydusį ir praradusį pasitikėjimą Maikį Veritė atstumia. Maža to, ji rengiasi tekėti už kito. Atsipeikėjęs po pirmojo šoko, Maikis nusprendžia, kad tai negali būti tiesa. Nesvarbu, kad Veritė neatsakinėja į jo laiškus ir neatsiliepia į skambučius. Vyras įsitikinęs, kad visa tai – tik žaidimas. Jam tereikia atidžiai stebėti Veritę ir pamatyti jos siunčiamus ženklus. Sekti kiekvieną jos žingsnį ir nepraleisti slapto signalo, rodančio, kad atėjo laikas ją išgelbėti.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Regina Jokubauskaitė.

 

Sudarytojai Dainius Vaitiekūnas, Ramunė Rakauskaitė

„Nijolės Miliauskaitės laiškai mokytojai“

Poetės Nijolės Miliauskaitės laiškai Mokytojai – Lietuvos kultūros istorijos šaltinių leidinys. Jame skelbiami Marijampolės vidurinės mokyklos-internato literatūros mokytojai Liudai Viliūnienei 1968–2000 m. rašyti laiškai.

Įgarsinta iš: Vilnius : Lietuvos kultūros tyrimų institutas, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

Algimantas Čekuolis

„Anselmo Kuntaplio nuotykiai“

Keturios naujos apysakos ir apsakymas, įkvėpti tikrų nepramanytų istorijų, autoriaus sutiktų žmonių ir išgyventų įvykių. Savita išskirtinė pasakojimo maniera, lengvas humoras, glaustas žodis, talpi mintis ir netikėta intriga.

Algimantas Čekuolis ne tik talentingas rašytojas, bet ir pusę pasaulio išmaišęs keliautojas, akylas tyrinėtojas ir smalsus žurnalistas. Taigi ši knyga – ir apie Antrojo pasaulinio karo įvykius išgyvenantį Algiuką, tarybiniais metais išaugantį į Algį (ar tik pats autorius nebus jo prototipas?), ir apie naivų provincijos jaunuolį Anselmą, kuris dorai nė nesuvokia, kaip įsivėlė į tarptautinius kontrabandos reikalus, ir apie Maskvoje veikiančią „barakudų" mokyklą ir merginą, kuriai tėvai kelia vienintelį tikslą: ištekėti už milijonieriaus.

Spalvingi veikėjai, nematyti kraštai, keisčiausi nutikimai šiose novelėse autoriaus taip meistriškai įpinami į kasdienybės audinį, kad dažnas mūsų pagalvos: šitaip tikrai galėjo nutikti. Net tik jam, bet ir man.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Rokas Simanavičius.

Clare Mackintosh

„Po pabaigos“

Maksas ir Pipa yra pati tvirčiausia pora, kokią tik pažįstate. Jie – ir geriausi draugai, ir mylimieji. Jie nepalaužiami. Bet susirgus sūnui gydytojai jo likimo klausimą atiduoda į tėvų rankas. Tai pirmas kartas, kai Makso ir Pipos nuomonės išsiskiria. Abu skirtingai įsivaizduoja savo sūnaus ateitį.

O jeigu jie galėtų eiti abiem keliais?

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2020.

Skaito Violeta Mickevičiūtė.

G.L. Marvel

„Vakaro istorijos maištininkams berniukams“

Jie buvo tokie patys nenuoramos berniukai, kaip jūs. Tačiau jie pakeitė pasaulį!

50 nepaparastų istorijų apie realius žmones, gyvenusius tolimoje ir netolimoje praeityje, bei mūsų laikais, Šie 50 superherojų nemojavo kardais ir nešaudė iš automatų – jie keitė pasaulį ir istoriją savo atkakliu darbu, protu ir žiniomis, nepaisydami jokių kliūčių.

Puikiai iliustruotoje knygoje rasite pasakojimus apie Alberto Einšteino, Mocarto, Čarlzo Darvino, Barako Obamos, Alano Tiuringo, Stiveno Hokingo, Dalai Lamos Bilo Geitso, Džeimio Oliverio ir daugelio kitų gyvenimą.

Šios vakaro istorijos įkvėps berniukus pasitikėti savimi, drąsiai svajoti, siekti tikslo, būti ištikimais savo idealams ir puoselėti savo stiprybes.

Rekomenduojama visiems skaitytojams, kurie turi svajoniu.

Norite nuveikti didelius darbus? Pasisemkite įkvėpimo iš šių vyrų!

Įgarsinta iš: Kaunas : Obuolys, 2019.

Skaito Rokas Simanavičius.

Laima Vincė

„Mūsų nepalaužė“

Knyga „Mūsų nepalaužė“ gimė po ilgo ir kruopštaus Laimos Vincės darbo – 2007–2011 metais užrašytų partizanų, ryšininkų ir tremtinių išgyvenimų.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

 

N.79

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"