Peršokti į pagrindinį turinį

#LAB rekomenduoja: apie Brailį

#LAB rekomenduoja: apie Brailį

„Niekas turbūt gyvenime nebuvo taip nudžiugęs, kaip aš, kada išmokau aklųjų raštu skaityti knygas“, – sakė lietuviškosios Brailio rašto abėcėlės sudarytojas Pranas Daunys.

Sausio 4 d. minėjome Luji Brailio – neregių bei silpnaregių skaitymo ir rašymo sistemos kūrėjo, 214-ąsias gimimo metines. Jo sukurta Brailio rašto sistema iki šiol išliko praktiškai nepakitusi, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie šio, viso pasaulio neregių gyvenimą pakeitusio žmogaus, gyvenimą.

  1. Margaret Davidson „Luji Brailis tamsos vaikas“ https://elvislab.lt/leidiniai/298
    Biografinėje knygoje pasakojama apie Luji Brailio gyvenimą tėvų namuose, susižeidimą, jo pirmąjį mokytoją kleboną tėvą Paliuji, mokslus ir darbą Paryžiuje, Karališkajame aklų vaikų institute, apie jo sukurto rašto pripažinimą ir triumfo žygį per pasaulį. Taip pat apie kūrėjo atminimo įamžinimą.

  2. Jean Roblin „Skaitantieji pirštai: Luji Brailio gyvenimas“ https://elvislab.lt/leidiniai/556
    Knygoje pasakojama apie Luji Brailio vaikystę, apakimą, mokymąsi gimtajame Kuvrė, vėliau Paryžiuje aklųjų institute, pedagogo darbą, aklųjų rašto sukūrimą, įvairius trukdymus naująjį raštą vartoti. Kalbama apie Luji Brailio mirtį ir rašto įsigalėjimą viso pasaulio aklųjų mokyklose.

  3. Toločka Valentinas Vytautas „Skaitantys pirštai: aklųjų rašto istorijos apybraiža“ https://elvislab.lt/leidiniai/1895
    Knyga skiriama plačiajam skaitytojų ratui. Ji taip pat turėtų sudominti studijuojančius tiflopedagogiką aukštojo mokslo studentus, Brailio rašto mokytojus ir šio rašto istorijos mylėtojus.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"