Peršokti į pagrindinį turinį

#LAB rekomenduoja: apie paukščius

#LAB rekomenduoja: apie paukščius

Ar žinojai, kad šiandien minima 40-ies paukščių diena? Kodėl 40? Pasirodo, būtent tiek sparnuotųjų rūšių po žiemojimo šiltesniuose kraštuose pavasarį sugrįžta į gimtinę!
Jeigu norėtum apie paukščius sužinoti daugiau, #LABrekomenduoja keletą knygų, kurios patiks ne tik ornitologams mėgėjams, bet ir tiesiog paukščius mylintiems:

  • Jennifer Ackerman „Genialieji paukščiai“. Naujausi tyrimai parodė, kad kai kurios paukščių rūšys tam tikrais proto gebėjimais lenkia žmones. Perskaitę šią knygą, į paukščius žiūrėsite visai kitomis akimis.
    https://elvislab.lt/leidiniai/11775
  • John Alec Baker „Sakalas keleivis“. Tai unikalus, hipnotizuojantis ir kultiniu tapęs pasakojimas apie dangų pjaustančius sakalus. Savamokslis ornitologas J. A. Bakeris praleido ištisą dešimtmetį sekiodamas šiuos plėšrius paukščius. Net ir praėjus daugiau nei 50-čiai metų knyga tebežavi menininkus ir paprastus skaitytojus.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14902
  • Tadas Ivanauskas „Pasaulio paukščiai“. Žymus lietuvių ornitologas pateikia sisteminę pasaulio paukščių apžvalgą, įdomiai pasakoja apie įvairių paukščių ypatumus, jų gyvenimo būdą, geografinį paplitimą, žmonėms teikiamą naudą.
    https://elvislab.lt/leidiniai/3072
  • Alfonsas Kazitėnas „Klega miškai paukščių balsais“. Tai grožinis ir kartu pažintinis leidinys apie Lietuvos miškų paukščius. Knygos autorius – žinomas miškininkas ir žurnalistas, didelę gyvenimo dalį praleidęs miškuose. Savitu stiliumi, itin vaizdinga kalba aprašomi miške gyvenantys paukščiai, jų išvaizda, paplitimas šalyje, ekologinės ypatybės, mityba, migracija, aptariamos paukščių apsaugos priemonės. Kiekvieno paukščio aprašas grindžiamas ne tiek moksliniais faktais ir skaičiais, kiek turtingu ir lengvai kiekvienam skaitytojui suprantamu literatūriniu pasakojimu.
    https://elvislab.lt/leidiniai/7110
  • Selemonas Paltanavičius „Kaip miega gyvūnai“. Gyvūnams poilsis ir miegas yra nepaprastai svarbūs. Kai kurie snaudžia ar miega net po keliolika valandų per parą. Gali būti, kad miegodami sapnuoja, tik mums apie tai sunku sužinoti. Gaila, nes jų sapnai turėtų būti labai gražūs... Leidinys papildytas gamtos garsais, paukščių balsais.
    https://elvislab.lt/leidiniai/13618
2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"