Peršokti į pagrindinį turinį

LAB rekomenduoja: knygos su skaičiumi pavadinime „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkiui

LAB rekomenduoja: knygos su skaičiumi pavadinime „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkiui

 

„Vasara su knyga“ skaitymo iššūkis įsibėgėja. Norėdami įveikti viena iš užduočių esate kviečiami perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius. Jeigu jau seniai perskaitėte G. Orwello „1984-ieji“, ir R. Bradbury  „451° Farenheito“, #LABrekomenduoja būtent šios užduoties atlikimui skirtą knygų sąrašą.

Skaitymo iššūkį jau penkerius metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Užsiregistruoti galima http://vasarasuknyga.lt/.

Neseniai dalinomės Šiaurės šalių autorių knygų sąrašu, netrukus pasidalinsime sąrašais, padėsiančiais įvykdyti ir kitas „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkio užduotis. 

Malonaus skaitymo! 

 

 

Jordan B. Peterson

„12 gyvenimo taisyklių“

Knyga „12 gyvenimo taisyklių. Chaoso priešnuodis“ – tai tarsi vedlys šiuolaikiniam žmogui po chaotišką šių dienų pasaulį. Remdamasis tiek senovės išmintimi, tiek naujausiais moksliniais atradimais Dr. Jordanas B. Petersonas nuosekliai dėsto tai, ką svarbu žinoti prieš priimant reikšmingiausius gyvenimo sprendimus. 12 gyvenimo taisyklių padės skubančios kasdienybės chaose įžvelgti žmogaus prigimčiai reikalingus tvarkos principus. Šios taisyklės skirtos atrasti pusiausvyrą tarp pernelyg varžančios tvarkos ir klampaus chaoso.

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2019.

Skaito Virgilijus Kubilius.

Heinrich Harrer

„Septyneri metai Tibete“

Tibeto žinovas Heinrichas Harreris – vienintelis europietis, gyvenęs prie Tibeto valdovų rūmų ir tapęs Dalai Lamos draugu. Jo atsiminimai „Septyneri metai Tibete“, išversti daugiau kaip į keturiasdešimt kalbų ir išleisti milijoniniais tiražais, tapo pasauliniu bestseleriu.

Įgarsinta iš : Vilnius : Kronta, 2004

Skaito Virgilijus Kubilius.

Viktor Pelevin

„iPhuck 10“

„iPhuck 10“ – brangiausias rinkoje meilės įrenginys ir drauge žinomiausio iš 244-ių Porfirijaus Petrovičiaus detektyvinių romanų pavadinimas. Tai tikras algoritminis policinės prozos šedevras apie meilės, meno ir visų kitų dalykų ateitį.

Įgarsinta iš: Vilnius : Sofoklis, 2019.

Skaito Virgilijus Kubilius.

Kurt Vonnegut

„Skerdykla Nr. 5, arba Vaikų kryžiaus žygis“

Antifašistiniame romane "Skerdykla Nr.5…" autorius pasakoja apie barbariškai anglų ir amerikiečių subombarduotą Drezdeną, baigiantis Antrajam pasauliniam karui. "Čempionų pusryčiai…" - satyrinė kapitalistinės Amerikos skaudulių mozaika.

Įgarsinta iš: Vilnius : Vaga, 1981. - Perrašyta iš: Vilnius, 1986.

Skaito Juozas Šalkauskas.

Victor Sebestyen

„1989 revoliucija: sovietų imperijos žlugimas“

Šioje knygoje išsamiai apžvelgiama dvylika mėnesių, visiems laikams pakeitusių istoriją. V. Sebestyenas paaiškina socialinius ir politinius įvykius ir virsmus, pateikia ne tik galingiausių valstybių vadovų, bet ir paprastų žmonių liudijimus. Autorius aprašo pasaulį kaip vientisą organizmą, pokyčiai vienoje šalyje lyginami su tuo, kas vyksta kitoje, ieškoma dėsningumų ir socialinių bei politinių priežasčių, kodėl įvykiai klostėsi būtent ta linkme.

Įgarsinta iš: Vilnius : Sofoklis, 2017.

Skaito Virgilijus Kubilius.

Joseph Heller

„22-oji išlyga“

Amerikiečių rašytojo protesto romanas, satyriškai vaizduojantis karą ir modernios visuomenės jėgą, kuri, deja, labiausiai pasireiškia kaip biurokratija ar žmogaus dvasią naikinantis mechanizmas.

Įgarsinta iš Vilnius : Tyto alba, 2002.

Skaito Rimantas Pranckūnas.

Kviečiame pasiklausyti ištrauką: https://bit.ly/2XklGMe.

Juliet Grames

„Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys“

Debiutinis Juliet Grames romanas „Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys“ – tai pasakojimas apie sunkią JAV imigrantų dalią ir milžiniškas pastangas įsitvirtinti naujoje šalyje, apie gimtosios saulėtosios Kalabrijos papročius ir Konektikuto amerikietiško gyvenimo kasdienybę.

Įgarsinta iš: Vilnius : Alma littera, 2019.

Skaito Jūratė Karazijaitė.

Bruno Ferrero

„365 trumpi pasakojimai sielai“

Šioje knygoje yra 365 trumpi pasakojimai - lygiai tiek, kiek metuose dienų. Jie - lyg mažytės išminties piliulės, todėl perskaityti reikėtų ne vienu prisėdimu. Per dieną pakanka „išgerti“ vieną piliulę. Leiskite, kad ji „ištirptų“ jūsų mintyse.
Kiekvienas pasakojimas - tarsi skrynelė: atverkite ją, suraskite joje tą kartais labai pavydžiai saugomą sėklą ir leiskite jai sudygti jūsų sielos dirvoje. Perskaitęs pasakojimą nė vienas neliks toks, koks buvo prieš tai.
 
Įgarsinta iš: Vilnius : Katalikų pasaulis, 2009.
 
Skaito Ona Budrikienė.

Kęstutis Navakas

„Du lagaminai sniego“

Tai septintoji Kęstučio Navako, poeto, eseisto, literatūros kritiko ir vertėjo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, knyga. Jos žanrą lengviausia apibūdinti kaip esė, nors šių esė diapazonas platus - nuo reportažo iki novelės. Du lagaminai sniego - tai tekstus siejanti metafora, kalbanti apie tai, ką gražaus su savimi nešamės ir ko tame nešuly nejučia nelieka: laiko, jaunystės, talento, meilės, žmonių, gyvybės. Kažko, kas pernelyg trapu.

Įgarsinta iš: Vilnius : Tyto alba, 2008.

Skaito Jūratė Doveikienė.

Hans Christian Andersen

„Dvylika iš pašto karietos“

 
Šiame kalėdiniame garsiojo danų rašytojo ir pasakininko Hanso Kristiano Anderseno pasakų ir istorijų rinkinyje rasite dvylika žiemiškų pasakų (beveik visos jos pirmą kartą išverstos tiesiogiai iš danų kalbos), taip pat jo dienoraščio, laiškų ir autobiografijų ištraukas, kuriose autorius pasakoja mums, kaip sutiko vienų ar kitų metų Kalėdas ar Naujuosius metus, kur tuo metu keliavo ir kaip aplankė įkvėpimas, padėjęs parašyti šias nepaprastas istorijas...
 

Turinyje pasakos: Eglutė ; Sniego karalienė ; Holgeris Danas ; Mergaitė su degtukais ; Metų istorija ; Nykštukas ir prekijas ; Paskutinis senojo ąžuolo sapnas ; Bokšto sargas Olė ; Dvylika iš pašto karietos ; Sniego senis ; Liaudies dainos paukštė : paveikslas ; Nykštukas ir poniutė. 

Įgarsinta iš: Vilnius : Alumnus, 2015.

Skaito Gerda Lukoševičiūtė.

Andrew Leatherbarrow

„Černobylis 01:23:40“

 

Ši knyga – penkerių kruopštaus tyrinėjimo metų rezultatas, joje atskleidžiama, kas iš tiesų įvyko Černobylyje. Autorius rašo apie avarijos priežastis, eigą, desperatiškas likviduotojų pastangas užgesinti gaisrą reaktoriaus aktyviojoje zonoje ir apsaugoti visą Rytų Europą. Nuo šių vyrų pasiaukojimo dirbant ten, kur radiacijos kiekis buvo mirtinas, iki tokių legendomis apipintų istorijų kaip Černobylio narai. Įtraukiantis istorinis pasakojimas susipina su autoriaus kelionės į apleistą Pripetės miestą ir Černobylio draudžiamąją zoną įspūdžiais bei papildytas jo fotografijomis.

Orig. išl.: Vilnius : Briedis, 2018. 

Formatas: PDF

N.107

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"