Peršokti į pagrindinį turinį

#LAB rekomenduoja: Sigito Parulskio knygos

#LAB rekomenduoja: Sigito Parulskio knygos

Šiandien gimtadienį švenčia poetas, dramaturgas, eseistas, kritikas Sigitas Parulskis!
Nors rašytojas vertinamas gana prieštaringai, o jo kūryboje neretai pastebima necenzūrinė leksika, jis yra vienas iš nedaugelio lietuvių autorių, kurio knygas mielai renkasi jauni skaitytojai. Gal dėl taiklios ironijos ar aštrių įžvalgų?.. Kad ir kaip ten būtų, įgarsintos S. Parulskio knygos puikuojasi ir virtualios bibliotekos ELVIS lentynose, todėl šiandien #LABrekomenduoja panirti į neįprastą, drąsią ir šokiruojančią literatūrinę kelionę!

 1. „Sraigė su beisbolo lazda“ – knyga apie žmogų, Tėvynę, žemę, trumpos įžvalgios istorijos.
  https://elvislab.lt/leidiniai/1649

 2. „Murmanti siena“ – tai vienos šeimos istorija, užsimezgusi praeito amžiaus pradžioje ir tebesitęsianti iki šių dienų, susijusi su abiem pasauliniais karais, komunistiniu režimu, fašizmu, žydų genocidu, sovietinės Lietuvos partizanais.
  https://elvislab.lt/leidiniai/271

 3. „Doriforė“ – romano herojus rašytojas per savo ironijos sietą perleidžia visas iš kultūros paveldo ateinančias vertybes: tai Liza (sentimentalaus, dvasinio moteriškumo įvaizdis), tai vyrus medžiojanti sportininkė Diana (mitinės deivės metamorfozė), tai Adomas (biblinio žmogaus parodija), tai Doriforas (iš graikiškos skulptūros kaip grožio tobulumo simbolio degradavęs į šiandieninę palydovę) ir t.t. Pasakojimas kuriamas mozaikos, kartais pereinančios į siurrealizmą, principu.
  https://elvislab.lt/leidiniai/2371

 4. „Laiko nusikaltimai“ – sustojo Jelizaro Poplovskio, plaukiojusio baseine, širdis. Ši mirtis pradėjo grandininę reakciją nerealių, juokingų, neįtikėtinų ir kraupių įvykių. Greitas tempas, netikėtos scenos, atpažįstami personažai, erotika – visa tai laukia skaitytojų.
  https://elvislab.lt/leidiniai/14661

 5. „Dvigubo dugno keleiviai“. „Visada kažkas nutinka tarp vaizdo ir teksto, kažkas nuolat vyksta tarp dabarties ir praeities, dienos ir nakties, tarp lengvabūdžio dangaus ir nuodugnaus dugno, čia nuolat skleidžiasi vaizduotė, ilgesys, ironija, aistra ir melancholija, visa ši mūsų nepakartojama, tragikomiška kelionė – tarp vaizdo ir teksto, tarp patirties ir nebūties, dvigubo dugno sapne“, – taip šią knygą apibūdina pats autorius. https://elvislab.lt/leidiniai/12192

 6. „Amžinybė manęs nejaudina“ – tai iš pirmo žvilgsnio marga ir skirtinga, bet išties itin nuosekli ir darni knyga. „Apie stingstantį laiką ir jame atsispindintį grožį, ir negandą, ir atmintį, ir dar kažką, kas labai konkretu ir sunkiai įvardijama, bet labiausiai ji apie dabartį, apie esamąjį laiką, apie mus, čia gyvenančius ir jaučiančius“.
  https://elvislab.lt/leidiniai/11128

 7. „Nutylėtų lelijų miestas“ – romanas, kurį autorius vadina juokingiausia ir liūdniausia savo knyga, tragikomedija. Joje netrūksta fantazijos ir tikrų biografijos faktų, išgalvotų ir tikrai egzistavusių žmonių, čia ir lengvabūdiškas, bravūriškas meilės trikampis, ir skausmingų sūnaus ir tėvo santykių istorija.
  https://elvislab.lt/leidiniai/9415

 8. „Mano tikėjimo iltys“ – rašytojas įdėmiai stebi mūsų gyvenimą, apmąsto įvairius visuomenės reiškinius ir, pasitelkdamas ironiją bei paradoksą, meistriškai pasakoja tragikomiškas istorijas, į kurias patenka herojai, įtartinai panašūs į mus.
  https://elvislab.lt/leidiniai/8158

 9. „Tamsa ir partneriai“ – romane pasakojama apie fotografo Vincento, mainais už gyvybę priversto tarnauti esesininkui, asmeninį gyvenimą nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios iki jo pabaigos. Tai jauno žmogaus, atsitiktinai tapusio netikėtų to meto įvykių liudytoju („karas nuplėš nuo mūsų veidų visas kaukes“), egzistencinė drama.
  https://elvislab.lt/leidiniai/7527

 10. „Vėjas mano akys“ – nuotaikingas atostogų romanas apie Odisėją, atvykusį į citrinmedžių giraičių nusėtą Graikijos salą – „tik atostogauti ir mėgautis mizantropija. Ieškoti lytinių nuotykių.“ Gatvėje sutiktas valkata Homeras pasiūlo Odisėjui sandėrį – pamažu jis įtraukiamas į putojančią keistų įvykių jūrą.
  https://elvislab.lt/leidiniai/7199

 11. „Prieš mirtį norisi švelnaus“ – kafkiškai sukrečiančios ir absurdiškai komiškos istorijos, magiški nutikimai ir, regis, nusistovėjusių visuomenės kanonų bei trumputės mūsų egzistencijos negailestingi permąstymai.
  https://elvislab.lt/leidiniai/6936

 12. „Trys sekundės dangaus“ – romanas apie kartą, kurią nuo pasaulio skiria trijų sekundžių tarpas. Laike pasiklydusią, niekuo netikinčią nepritapėlių kartą. Tai autentiškas, skaudus, kandus, erzinantis, šventvagiškas ir makabriškas pasakojimas. Negailestingam autoriui užkliūva viskas – nėra temos, kurios jis nesumaltų į miltus.
  https://elvislab.lt/leidiniai/5114

 13. „Miegas ir kitos moterys“ – išlaikydamas jam būdingą (auto)ironiją, groteską ir šaržą, autorius paradoksaliai atskleidžia aprašomų dalykų esmę. Esė knygoje rašytojas tampa gyvenimo mąstytoju, meno ir literatūros vertintoju.
  https://elvislab.lt/leidiniai/2467

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"