Peršokti į pagrindinį turinį

Liepos mėnesį išleidome

Liepos mėnesį išleidome

Dalinamės liepos mėnesį įgarsintomis ar Brailio raštu išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

  1. Thomas Bernhard. Kalkinė

Romanas „Kalkinė“ (1970) parašytas ikiteisminio tyrimo principu, jame pasakojama tragiška vienos minties apsėsto Konrado istorija. Pagrindinis romano veikėjas ilgus metus rašo studiją apie klausą. Kad būtų lengviau įsijausti į temą, jis nutraukia ryšius su žmonėmis ir įsikuria apleistoje kalkių degykloje. Bandomuoju asmeniu tampa Konrado žmona – prirakinta prie vežimėlio ir priklausoma nuo jo malonės. Konrado dvasinę sumaištį vaizdžiai atskleidžia ir šio savito romano parašymo stilius – jis karštligiškas, su atsikartojančiais žodžiais ir ištisomis frazėmis, su ilgais periodais ir vis intensyvėjančiu kalbėjimu.

https://elvislab.lt/leidiniai/14808

  1. Trent Dalton. Visi mūsų tviskantys dangūs

Darvino miestas, 1942-ieji. Japonų bomboms krintant ant žemės, našlaitė Molė Huk, buvusio duobkasio duktė, vėl paprašo dangaus patarimo. Bėgdama daiktamaišyje ji nešasi širdies formos akmenį ir žemėlapį, nuvesiantį ją pas Ilgašvarkį Bobą į Australijos gilumą, pas raganių, prakeikusį jos šeimą. Ją lydi netikėti pakeleiviai – aštrialiežuvė aktorė Greta ir Jukijas, japonų lakūnas, nusprendęs nebedalyvauti žudikiškame kare. Šiai trijulei kelionėje lemta susidurti su neįtikėtino grožio Šiaurės Teritorija ir išgyventi iki tol neįsivaizduojamais būdais. Tai istorija apie dovanas, kurios nukrinta iš dangaus, apie prakeiksmus, kuriuos išsikasame iš žemės, ir paslaptis, kurias slepiame širdyje. Tai odisėja apie tikrą meilę ir mirtiną pavojų, apie tamsą ir šviesą, apie kaulus ir žydrą dangų.

https://elvislab.lt/leidiniai/14809

  1. Lynda Mullaly Hunt. Žuvelė medyje

Lynda Mullaly Hunt – Konektikute gyvenanti rašytoja, buvusi mokytoja, rašanti knygas paaugliams ir apie paauglius. Jos knygos „One for the Murphys“ ir „Fish in a Tree“ („Žuvelė medyje“) įvertintos daugybe apdovanojimų. „Žuvelė medyje“ pateko ir į „New York Times“ bestselerių sąrašą. Šeštokei Alei puikiai sekasi matematika, ji talentingai piešia, tačiau skaitymas – tikra kankynė. Kitiems lengvai įveikiamas tekstas Alei tampa didžiuliu išbandymu. Todėl būti išsiųstai į direktoriaus kabinetą jai daug geriau, nei garsiai skaityti visai klasei. Alė pakeitė jau septynias mokyklas, bet niekas lig šiol rimtai nesidomėjo mergaitės problema. O ir pati Alė puikiai išmoko išsisukinėti ir slėptis po užsispyrėlės kauke. Tačiau viskas pasikeičia, kai į mokyklą ateina naujas mokytojas – ponas Danielsas. Jis mato protingą, kūrybingą, gabią mergaitę, kuri tiesiog turi disleksijos sutrikimą. Netrukus Alės gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis ir neįmanoma tampa įmanoma! „Žuvelė medyje“ – jaudinanti, nuoširdaus sąmojo kupina istorija apie drąsius vaikus, kurie nebijo išsiskirti ir būti savimi, ir mokytojus, kurie pirmiausia mato vaiką, o tik paskui mokinį, kurie tiki, kad kiekvienas turi ypatingų talentų. Kiekvienas esame protingas savaip. Bet jei spręsi apie žuvį pagal jos gebėjimą įlipti į medį, ji visą gyvenimą manys, kad yra kvaila.

https://elvislab.lt/leidiniai/14796

  1. Nicholas Sparks. Sugrįžimas

Mirus seneliui, karinio jūrų laivyno gydytojas Trevoras Bensonas paveldi bityną ir seną namą Niu Berne Šiaurės Karolinoje. Drauge su palikimu gauna ir paslaptį: insultas senelį ištiko toli nuo namų. Kur ir kodėl senasis Karlas keliavo vos važiuojančiu savo pikapu? Ramus mažas miestelis, kuriame leisdavo vaikystės vasaras, gali tapti saugia priebėga dvasios ramybei atgauti – Trevoras kenčia nuo potrauminio streso sindromo. Po sprogimo šalia ligoninės iš Afganistano jis grįžo sužalotas ir fiziškai, ir psichologiškai. Nostalgiški prisiminimai, draugiškos bitės ir idiliška aplinka – būtent tai, ko reikia ruošiantis naujam gyvenimo etapui. Santykinę ramybę netrukus sudrumsčia žavi šerifo pavaduotoja Natali. Iš pirmo žvilgsnio įsiplieskusi simpatija, akivaizdu, abipusė. Tačiau Natali iš visų jėgų priešinasi traukai ir Trevoro neapleidžia nuojauta, kad geidžiama moteris kažką slepia. Lyg mįslių būtų negana, įtarimų ima kelti priekabų aikštelėje įsikūrusios paauglės Kelės elgesys. Jauna mergina su niekuo nebendrauja, gyvena viena ir nė neketina prisipažinti, kas ją siejo su Trevoro seneliu. Gyvenimo aplamdytų herojų likimai susipina į vieną širdį veriančią istoriją. Ar psichologinės traumos, sielos randai, kaltė ir slegianti atsakomybė nesutrukdys jiems tapti laimingiems? Nicholas Sparksas vadinamas meilės istorijų karaliumi ir vienu mėgstamiausių pasakotojų pasaulyje. Dauguma rašytojo knygų tapo pasauliniais bestseleriais, vienuolika virto populiariais kino filmais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14795

  1. Gwenda Bond. Įtarūs protai

Jei manote, kad žinote tiesą apie Vienuoliktosios mamą, pasiruoškite – ši jaudinanti neįtikimai populiaraus serialo „Stranger Things“ priešistorė jus tiesiog sukrės. 1969 metų vasara. Pasaulis keičiasi, ir Terei jau negana stebėti įvykius iš šalies. Išgirdusi apie slaptą valstybinį eksperimentą, vykdomą nedideliame Hokinso miestelyje, ji užsirašo dalyvauti tyrimų projekte kodiniu pavadinimu MKULTRA. Hokinso Nacionalinė laboratorija, vadovaujama įtaigiojo daktaro Martino Brenerio, užsiima baisiais dalykais. Norint išsiaiškinti tiesą Terei prireiks kitų „bandomųjų triušių“ pagalbos. Čia ji susipažins su paslaptingu „subjektu“, apie kurio egzistavimą niekas pasaulyje nežino, – mergaite, turinčia tiesiog antžmogiškų galių.

https://elvislab.lt/leidiniai/14794

  1. Susanna Leonard. Ponia Kiuri ir svajonių galia

Būtų sunku rasti žmogų, kuris nėra apie ją girdėjęs. Tai moteris, kurios pasiekimų sąrašas itin įspūdingas: kartu su vyru ji atrado cheminį elementą radį, ji yra pirmoji moteris, gavusi Nobelio premiją, ir vienintelis žmogus, pelnęs dvi Nobelio premijas skirtingose srityse. Ši knyga ne tik apie garsiosios mokslininkės Marijos Kiuri pasiekimus, bet ir apie jos gyvenimą – sunkų, kartais neteisingą, tačiau vis dėlto gražų. Mokslininkė, maištautoja, mylimoji – ši nepaprasta moteris užsibrėžė tikslą pakeisti pasaulį ir jį pasiekė. Marija Sklodovska nuo mažens svajojo vieną dieną ištrūkti mokytis iš rusų engiamos Lenkijos. Po dvidešimties metų jos svajonė pagaliau išsipildo: Marijai leidžiama studijuoti Sorbonoje. Bet dėl to jai tenka įnirtingai kovoti, nes XIX a. pabaigoje mokslo pasaulis moterų nepripažįsta. Tačiau Marija žino, ko nori. Nepaisydama visuotinio priešiškumo drąsiai neria į mokslinius tyrimus ir kartu į gyvenimo verpetą. Pažintis su žaviu fiziku Pjeru Kiuri jai suteikia gyvenimo pilnatvę. Pjeras tampa jos didžiąja meile, kurios ji yra verta. Abu su vyru jiedu pasiekia neįtikėtinų aukštumų. Bet už tai brangiai sumoka – Marija nė nenutuokia apie tragiškus jos daliai skirtus likimo smūgius.

https://elvislab.lt/leidiniai/14793

  1. David Foster Wallace. Užmarštis

Apsakyme „Dvasia nėra žaizdras“ per klasėje užsisvajojusio vaiko mintis skleidžiasi beviltiškas tėvo liūdesys, o tuo pat metu jo mokytojas patiria viešą ir siaubingą psichologinę krizę. „Kančios kanale“ tyrinėjamos meno ir sensacingumo peripetijos, kuriose nardo glamūrinio žurnalo redaktoriai, pasaulinės tragedijos išvakarėse rašantys straipsnį apie anatomiškai neįmanomas, tačiau vieno žmogaus kūno gaminamas skulptūras. „Užmarštis“ nagrinėja blėstančios meilės skausmą iš vyro, įsitikinusio, jog jo žmona haliucinuoja jo knarkimą, perspektyvos, o „Sename gerame neone“ regime klaikiai realistišką šiuolaikinio vyro, įsipainiojusio į filosofinį galvosūkį, ar gali žmogus turėti autentišką būtį, portretą. Stilistiškai įmantrūs, avangardiški, išradingi, šie apsakymai kuria pasaulius-labirintus, kuriuose gryniausias, nuogiausias žmogiškumas ir empatija susiduria su absurdiškomis situacijomis ir juoduoju humoru. Wallace’as, tituluojamas „šiuolaikinės sąmonės etnografu“, chirurginio tikslumo įžvalgomis ir lėtu, realistišku sąmonės srautu narsto unikalias dabarties atplaišas, čia pat bandydamas užgriebti universalias, „didžiąsias“ psichologines, emocines ir socialines problemas: žlungančius gyvenimus, nepasiekiamą artumą, žmonių savinaiką ir išgyvenimą. „Užmarštis“ – apsakymų rinkinys, kupinas nepagražintos, kartais – paprastos, kitąkart – stačiai komiškos ar kaip tik liūdnai tragiškos šiuolaikinės tikrovės.

https://elvislab.lt/leidiniai/14787

  1. Donatas Katkus. Užrašai iš Rokantiškių

Tai garsaus Lietuvos muzikologo atsiminimai. Donatas Katkus yra gerai žinoma asmenybė. Jis dirigentas, muzikologas, Valstybinio Vilniaus kvarteto ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro įkūrėjas, festivalių organizatorius, profesorius. Muzikologas yra įvairių muzikinių iniciatyvų įkūrėjas, organizatorius, žmogus, kuris daug keliavo, bendravo su valstybių lyderiais, prisidėjo prie mūsų šalies kultūrinio gyvenimo augimo, nuolat kūrė, rašė straipsnius, muzikos kritiką, be to, spėjo savo žiniomis dalintis su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais. Knygoje „Užrašai iš Rokantiškių“ surinkti paties muziko pasakojimai ir visą gyvenimą rašytų dienoraščių ištraukos. Iš mažų detalių dėliojasi emocinga, nuostabi, kartais juokinga, o kartais – graudi lemties palytėta istorija.

https://elvislab.lt/leidiniai/14786

  1. Ruta Sepetys. Turiu tave išduoti

Rumunija, 1989 metai. Europoje vienas po kito žlunga komunistiniai režimai. Septyniolikmetis Kristianas Floresku svajoja tapti poetu ir filosofu. Tačiau rumunai neturi teisės svajoti – juos riboja taisyklės ir jėga. Siautėjant maniakiškai Nikolajės Čaušesku diktatūrai, kai šalyje valdo melas, smurtas ir baimė, Kristianą pradeda šantažuoti saugumo struktūros, kad jis taptų jų šnipu. Jam telieka dvi galimybės: išduoti visus, ką myli, arba pasinaudoti informatoriaus padėtimi ir kenkti baisiausiam Rytų Europos režimui. Kristianas rizikuoja viskuo, kad atskleistų tiesą apie režimą, suteiktų žmonėms galimybę kalbėti ir papasakotų pasauliui apie tai, kas vyksta Rumunijoje. Jis pasiryžęs, kai ateis laikas, kovoti už permainas. Tačiau už geresnę ateitį reikia mokėti sudaužytomis širdimis ir prarastomis gyvybėmis. Ruta Sepetys meistriškai kuria naują istorinį trilerį apie rumunų tautos, tirono nugramzdintos į tylą ir neviltį, bet vis vien tikinčios žmogaus dvasios didybe, kančias.

https://elvislab.lt/leidiniai/14785

  1. Natasha Lester. Paryžietiška apgaulė

Anglija, 1939 m. Seserys Penrouz užaugo labai skirtingos: Skai – drąsi, visų akį traukianti pilotė, o Libertė, vos pasitaikius progai, ją niekina, jai priešgyniauja ir patyliukais kenkia. Nors moterims neleidžiama skraidyti Karinėse oro pajėgose, Skai nusprendžia prisidėti prie šalies gynybos. Ji nepaprastai apsidžiaugia ir susijaudina, vėl susitikusi artimą vaikystės draugą Nikolą, kuris susižadėjęs su mįslinga prancūze Margo Žordan. Paryžius, 1947 m. Drabužių dizaineris Kristianas Dioras parodo savo pirmąją kerinčią kolekciją karo ir sielvarto nualintam pasauliui. Pirmuosius savo kvepalus pavadina „Miss Dior“ savo sesers Katrinos garbei. O Katrina, dalyvaudama prancūzų Pasipriešinimo judėjime susidraugauja su Skai ir Margo. Dabartis. Drabužių restauratorė Katrina Žordan apleistame savo močiutės namelyje aptinka keletą spintų, kurios prigrūstos neįkainojamų Dioro apdarų. Pradėjusi narplioti jų atsiradimo paslaptį, ji suabejoja viskuo, ką žino apie mylimą močiutę. „Paryžietiška apgaulė“ – nepamirštamas istorinis romanas apie paslaptingą Dioro apdarų kolekciją, pirmąsias Antrojo pasaulinio karo pilotes, didžiulę žmonių, pasiryžusių ginti vienas kitą, drąsą ir meilę, neužgesusią visą gyvenimą.

https://elvislab.lt/leidiniai/14784

  1. Otfried Preussler. Krabatas, arba Treji metai užburtame malūne

Jaunimui skirta apysaka „Krabatas“ – Otfrydo Proislerio, vieno žymiausio vokiečių vaikų rašytojo, kūrybos viršūnė. Keturiolikmetis našlaitis Krabatas tarp Naujųjų metų ir Trijų karalių su draugais keliauja iš kaimo į kaimą. Galiausiai jis neatsispiria sapne girdimam magiškam balsui, kviečiančiam tapti jį Juodosios mokyklos mokiniu Kozelio raisto malūne. Pas malūnininką, jo poną ir mokytoją, dirba ir Slaptųjų menų mokosi dvylika gizelių. Vienam iš jų kasmet lemta mirti – vietoj mokytojo, kuris šitaip išlošia dar vienus gyvenimo metus. Krabatas ilgainiui sužino, kad išvengti tokios lemties galima tik vienu būdu...

https://elvislab.lt/leidiniai/14783

  1. Barbara O'Neal. Kai mes tikėjome undinėmis

Puikiai skaitytojų įvertintame Barbaros O’Neal bestseleryje „Kai mes tikėjome undinėmis“ ryškiomis gijomis pinasi dramatiška šeimos istorija ir aistringas meilės romanas, stiprūs charakteriai ir atleisti sugebančios širdys. „Netikėtai per televizorių pamačiau savo seserį, kuri penkiolika metų buvo mirusi.“ Po šešių valandų nepertraukiamo darbo Santa Kruzo ligoninės priimamajame gydytoja Kitė Bianči galėjo pamatyti bet ką. Tačiau abejonės išsisklaido dar sykį pažiūrėjus žinių reportažą apie gaisrą viename Oklando naktinių klubų. Už naujienas pranešančio reporterio peties ji aiškiai išvysta Džosės veidą.

https://elvislab.lt/leidiniai/14782

  1. Remy K. Salters. Drugelių kalnas

Rašytojo R. K. Salters romanas „Drugelių kalnas“ – atmosferinis kūrinys, nukeliantis į nuošalias Pietų Amerikos džiungles ir pasakojantis apie paslaptis, destruktyvius santykius bei beprotišką meilės istoriją. Garsus detektyvų rašytojas Tristanas Grifinas nusipirko buvusį drugelių ūkį nuošaliose džiunglėse, Pietų Amerikos valstybėje Belize. Apie rašytoją ir jo partnerę Hedą vietiniai žino nedaug. Jie gyvena atsiskyrę ir mažai bendrauja. Po penkių metų bendruomenę sukrečia žinia apie kaimynus „britanus“: Tristanas mirė, o Heda dingo. Pagyvenęs vietinis policijos konsteblis Altamontas skuba į įvykio vietą, kartu pasiėmęs slaugytojų mokyklos studentę, savo dukrą Filomeną. Atvykę į vietą, jie supranta, kad Tristanas dar gyvas. Mergina spėja išgelbėti nusižudyti bandžiusį rašytoją, tačiau šis lieka be sąmonės. Tuo tarpu Altamonas pradeda Hedos paieškas, tačiau dėl rašytojo būklės pasitraukti iš namelio jie negali. Greitai konsteblis tampa labiau apsėstas Tristano knygų nei noro surasti dingusią moterį. Netrukus pasirodo ir iš Norvegijos atvykusi Hedos sesuo dvynė, pasiryžusi išsiaiškinti, kas nutiko. Įtampą kelia ir prasidėjęs uraganas, šluojantis viską pakeliui. Keturi žmonės įstringa name, kur pamažu skleidžiasi neįprasta Tristano ir Hedos istorija.

https://elvislab.lt/leidiniai/14781

  1. Kristin Harmel. Dingusių vardų knyga

Knyga įkvėpta tikros istorijos apie dokumentų padirbinėtojus per Antrąjį pasaulinį karą. Eva Traub-Adams, puse etato bibliotekoje dirbanti pensininkė, vieną rytą tvarko leidinius, kai jos akys užkliūva už laikraštyje išspausdintos nuotraukos. Ji sustingsta nuotraukoje išvydusi knygą, kurios nematė jau daugiau kaip šešiasdešimt metų, – savąją Dingusių vardų knygą. Šalia esančiame straipsnyje pasakojama, kaip per Antrąjį pasaulinį karą naciai visoje Europoje plėšė bibliotekas – tą patirtį Eva puikiai prisimena – ir kad žmonėms siekiama grąžinti knygas, kurios iš jų buvo seniai atimtos. Nuotraukoje esanti knyga buvo išvežta iš Prancūzijos paskutinėmis karo dienomis, o dabar ji priglausta Berlyno bibliotekoje. Paaiškėja, kad joje įrašyti kažkokie kodai, bet tyrinėtojai nenumano, ką tie kodai reiškia. Atsakymą žino tik Eva – bet ar jai užteks jėgų sugrįžti į nutolusią praeitį ir taip suvesti tuos, kurie pasimetė per karą?

https://elvislab.lt/leidiniai/14780

  1. Cristina Alger. Bankininko žmona

Vieną lapkričio rytą Ženevon skrendantis privatus lėktuvas patenka į audrą ir netrukus dingsta iš radaro ekrano. Po kurio laiko, manoma, jo nuolaužos aptinkamos Alpėse, dingusių keleivių sąraše – ir Matjus Verneris, didžiausiame Šveicarijos banke „Swiss United“ dirbantis teisininkas. Jaunai našlei Anabelai lieka vyro užkoduota žinutė ir pavojingas paslaptis saugantis kompiuteris. Akivaizdu, kad Matjaus žūtis nebuvo nelaimingas atsitikimas, o dabar pavojus gresia ir jo žmonai. Ambicingai žurnalistei Marinai Turno nebereikia rašyti apie įtakingas šeimas – susižadėjusi su Grantu Elisu, ji pati netrukus taps vienos jų nare. Tačiau kai buvęs redaktorius paprašo pagalbos, Marina negali atsisakyti. Juo labiau negali mesti tyrimo, kai savo namuose redaktorius randamas negyvas. Tyrimas Mariną veda į „Swiss United“, o aptikta informacija įrodo nusikalstamus kai kurių svarbiausių finansų pasaulio žmonių veiksmus. Tarp tų žmonių – ir keletas iš labai artimos jos aplinkos.

https://elvislab.lt/leidiniai/14779

  1. Edis Kasperavičius. Šunų kinkinio maršas

Tai „kitokia“ knyga apie vadybą ir lyderystę. Užuot pateikęs sprendimus bei receptus, autorius kelia klausimus ir, remdamasis savo lyderystės psichologijos žiniomis, turtinga vadybos praktika, kitų tyrėjų įžvalgomis, vadybos autoritetų, rašytojų ir netgi roko klasikų mintimis, kartu su skaitytoju ieško atsakymų – versle, sporte, muzikoje ir tiesiog gyvenime. Kas yra lyderystė? Kokia jos paskirtis, iš ko susideda, pagal ką vertinama? Kaip atpažinti ir ugdyti lyderius, kaip atsirinkti, kokių dalykų jiems reikėtų mokytis? Kokia lyderystė yra bloga? Kaip ir kodėl ji atsiranda, kaip jos išvengti? Kaip vadovo sprendimus veikia pasąmonė ir neracionalios gynybinės reakcijos? Šiuos ir daugybę kitų sudėtingų vadybos klausimų autorius nagrinėja gyvai, su humoru ir autoironija. Knygoje gausu citatų ir realių pavyzdžių. Visa tai įtraukia į smagią kelionę vadybos keliais ir klystkeliais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14777

  1. Aurelijus Zykas. Septyni saulės veidai

Antroji dr. Aurelijaus Zyko kelionių knyga apie Japoniją pristato Tekančios saulės šalies kultūros ir gamtos paveldą. Remdamasis turtinga savo gyvenimo ir kelionių Japonijoje patirtimi, autorius kviečia į septynis skirtingus šalies regionus. Japonijos kultūros, istorijos, meno bruožus jis atskleidžia vesdamas skaitytoją po magiškas šventyklas, sodus, pilis, kalnuose slypinčius kaimelius, įspūdingus didmiesčius, stotis ir net šurmuliuojančias sankryžas. Atskirose rubrikose supažindinama su tradiciniais amatais, gardžiais patiekalais, čia gausu praktinių patarimų keliautojams. Smalsų skaitytoją suintriguoja ir nuotaikingi mėlyno megzto katino Kiciaus pastebėjimai apie vietinį gyvenimo būdą. Knyga skiriama tiek planuojantiems kelionę po Japoniją, tiek lankantiems aprašomus objektus, tiek norintiems pažinti tūkstantmete istorija alsuojantį kraštą ar trokštantiems nuskristi į šią šalį vaizduotės sparnais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14767

  1. Cixin Liu. Mirties pabaiga

Romanų „Trijų kūnų problema“ ir „Tamsus miškas“ tęsinys.

Nuo Pasaulio pabaigos mūšio praėjo pusė šimtmečio. Tamsaus miško atgrasymo sistema sulaikė ateivių planetą Trisoliarį nuo puolimo ir Žemė suklesti kaip niekada anksčiau. Vis dėlto gyvenimas taikos sąlygomis žmones užliūliuoja. Kosminių skrydžių technologijos inžinierė Čeng Sin iš XXI amžiaus nubunda naujaisiais laikais. Ji vienintelė prisimena seniai pamirštą Trisoliario krizės pradžią. Trapiai taikai tarp civilizacijų iškyla pavojus. Ar žmonijai pavyks išsiveržti į žvaigždes, ar teks žūti savo lopšyje?

https://elvislab.lt/leidiniai/14766

  1. Charlotte McConaghy. Migracijos

Franė Stoun visad buvo iš tų, kurios geba mylėti, bet negali pasilikti. Viską palikusi praeityje, išskyrus savo paukščių sekimo įrangą, ji atvyksta į Grenlandiją, kad leistųsi į ilgą kelionę iki pat Antarktidos – paskui vienintelę likusią poliarinių žuvėdrų koloniją pasaulyje, paskui ilgiausią ir galbūt paskutinę jų migraciją. Įkalbėjusi laivo „Saghanis“ kapitoną, Franė kartu su įgula leidžiasi gilyn į atvirus vandenis, tolyn į pietus, ieškodama ne tik įrodymų, kad poliarinės žuvėdros gali išgyventi, bet ir bandydama susitaikyti su savimi ir savo skaudžia praeitimi. Nuo Arkties iki Airijos, nuo Australijos iki Antarktidos – tai intymi vienos moters kelionė paskui paukštį ir kartu klajonė po savo į šipulius byrantį gyvenimą, kupiną meilės ir netekčių. Tai odė prieš mūsų akis nykstančiam pasauliui, žmogiškajam ryžtui ir niekad nemirštančiai vilčiai, vietoms ir žmonėms, kuriuos mylime.

https://elvislab.lt/leidiniai/14765

  1. Sally Hepworth. Geroji sesuo

Fernė Kasl dirba miestelio bibliotekoje. Tris kartus per savaitę vakarieniauja su dvyne seserimi Rouze. Mokosi palaikyti socialinius ryšius. Kaip įmanydama vengia minios, ryškių šviesų ir triukšmingos aplinkos. Fernės gyvenime vyrauja griežta tvarka, sujaukti jos įprastą dienos ritmą gali būti... pavojinga. Rouzė Ingrida Kasl žino, kad turi pasirūpinti seserimi, – tai darė nuo vaikystės. Nuo tada, kai dar būdamos mažos mergaitės išgyveno šiurpią tragediją, Rouzė negali nuleisti nuo Fernės akių. Galbūt dėl to santuokinis Rouzės gyvenimas nesiklosto gerai, negana to, ji negali susilaukti kūdikio. Nors retsykiais sesers rūpinimasis Fernę varžo, ji dėkinga Rouzei ir nori atsilyginti už viską, ką ši dėl jos yra padariusi. Ji pagimdys Rouzei kūdikį. Tiesa, pirmiausia reikia rasti tėvą. Fernės sumanymas išjudina kruopščiai suręstus seserų gyvenimo pamatus ir į dienos šviesą išvelka tamsias paslaptis.

https://elvislab.lt/leidiniai/14764

Vaikams

  1. Gianni Rodari. Pasakos telefonu

Jei tau vakare niekas neskambina telefonu ir neseka įdomios pasakėlės, skaityk Džanio Rodario „Pasakas telefonu“. Su Pempe skaičiuosi, kas kiek kartų nusičiaudėjo, su trimis berniukais važiuosi šokoladiniu keliu, pabuvosi Sviestinių žmogiukų šalyje, ieškosi pabėgusios vieno senjoro nosies, besislapstančios Alisos Prapuolenės, o su Virėjėle virsi stebuklingas košes...

https://elvislab.lt/leidiniai/14776

  1. Emilija Liegutė. Rudis, kuris tapo Džimu

Nuskriaustas šunelis Rudis randa naujus namus ir tampa Džimu – ištikimu sargu ir draugu mylintiems šeimininkams. Ši jautri istorija pamokys mažuosius skaitytojus būti drąsius ir atskleis, kaip svarbu yra rūpintis vieni kitais.

https://elvislab.lt/leidiniai/14811

BRF formatu

  1. Rytis Daukantas. Jonas Basanavičius – barzdota varna

Knygoje skaitytojai sutiks ne tik rimtąjį gydytoją Joną Basanavičių, bet ir sužinos, kokias išdaigas jis krėtė būdamas mažas, kokių nuotykių patyrė keliaudamas po įvairias šalis. Į pasakojimą autorius sumaniai įpina ir Basanavičiaus pavardės, gimtojo kaimo – Ožkabalių atsiradimo istorijas, aprašo, kas vyko tais laikais Lietuvoje, Europoje, kaip gyveno to meto lietuviai. Tikri faktai ir truputėlis fantazijos  tikrai nepaliks abejingo nė vieno šios knygos skaitytojo.

https://elvislab.lt/leidiniai/14792

Brailio raštu

  1. Undinė Radzevičiūtė. Minaretas ir 7

Naujausias Undinės Radzevičiūtės romanas – apie tai, kaip rašytoją veikia ir keičia triukšmas, tyla, vieta, konfliktai, kančia, kitų parašyti ir jo paties rašomi tekstai ir herojai. Ir kas atsitinka, kai rašytojas susiduria pats su savimi. Rašytoja, iškankinta triukšmo, gauna apdovanojimą – galimybę 11 mėnesių praleisti barokiniuose rūmuose Bamberge. Ji tikisi parašyti knygą apie ekscentrišką maniaką. Ji tikisi tylos savo rožiniame Rūmų kambaryje su keturiais gipsiniais berniukais ant lubų. Tačiau gyvenimas nėra tobulas. Rūmuose ji gyvens ne viena, o su triukšmingu šešiasdešimtmečiu rašytoju iš Irako už sienos. O dviejų žmonių susidūrimas kartais yra kaip tekstas, kurio bet kuri pusė bet kurią akimirką gali tapti antagonistu.

Žurnalai

Ar žinai, kad?, 2022, Nr. 3

Žmonės. Legendos, 2022, Nr. 3

National Geographic Lietuva, 2022, Nr. 7

Metai, 2022, Nr. 7

Savaitė, 2022, Nr. 30, 29, 28, 27, PDF ir MP3 formatu

Moteris, 2022, Nr. 7

Mūsų žodis, 2022, Nr. 7

#ĮveikSave, 2022, Nr. 6 (liepa)

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"