Liepos 25 d. Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB) kultūros ministro įsakymu įgaliota teikti metodinę pagalbą (rekomendacines konsultacijas) Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymo 4 straipsnio 2–9 dalyse įvardytoms institucijoms.
Tai reiškia, kad nuo šiol prieinamumo klausimais šviesime ne tik leidėjus ir rinkos priežiūros institucijas, kam įgaliojimą gavome dar 2023 m. Bibliotekų įstatymo pakeitimu, bet ir prisidėsime kuriant informacijos prieinamumą LR socialinės apsaugos ir darbo, ekonomikos ir inovacijų, aplinkos, teisingumo, kultūros, finansų, susisiekimo ir vidaus reikalų ministerijų priežiūros srityse.
Priėmę įsipareigojimus, prisiimame ir atsakomybę visoms šioms įstaigoms ir institucijoms padėti užtikrinti skaitmeninių leidinių prieinamumo reikalavimus įsigaliojus Europos prieinamumo direktyvai.
Daug dalykų jau esame nuveikę – mokėme ir vis dar mokome leidėjus, kaip kurti prieinamą skaitmeninį leidinį (daugiau apie įtraukiąją leidybą – http://itraukiojileidyba.lt ), dirbame su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, konsultuodami dėl teises aktų ir skaitmeninių vadovėlių prieinamumo, visus suinteresuotus fizinius ir juridinius asmenis konsultuojame dėl Brailio rašto naudojimo leidyboje ir aplinkoje, ne pirmus metus dirbame su Lietuvos kino centru, kaupdami virtualioje bibliotekoje ELVIS filmus su garsiniu vaizdavimu (o šiemet dar ir mokysime kino filmų platintojus), konsultuojame muziejus, bibliotekas ir verslą apie fizinės ir informacinės aplinkos prieinamumą... Patirties išties turime.
Tad jei planuojate bet kokias veiklas, susijusias su informacijos prieinamumu – pasitarkime! Lietuvos audiosensorinės bibliotekos komanda pasirengusi – ir įgaliota! – jums padėti.
Komentarai