Peršokti į pagrindinį turinį

Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas

Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas

Birželio 4 d. mūsų bibliotekoje vyko Lietuvos ir Ukrainos bibliotekų forumas. Šio visą savaitę skirtingose Lietuvos bibliotekose vykusio forumo tema – „Bibliotekų vaidmuo sprendžiant demokratinės visuomenės iššūkius“.

Rytą kolegės iš Ukrainos pradėjo ekskursija po Lietuvos audiosensorinės bibliotekos pastatą – kolega Romas, vadovavęs renovacijos darbams, pristatė visus prieinamumo sprendimus, pasidalino iššūkiais ir atrastais sprendimais.

Pranešimą apie bendruomenės atsparumą skaitė organizacijos „Gyvas ryšys“ partneris Paulius Godvadas. Karininkė, kognityvinės ir elgesio krypties psichologė-psichoterapeutė Rosita Kanapeckaitė pristatė emocinio atsparumo praktikas. LAB kolegė Dalia Balčytytė susirinkusių auditorijai skaitė pranešimą apie tai, kas yra prieinami knygų formatai bei jų skaitytojai. Viešnias iš Ukrainos nudžiugino žinia, kad LAB jau 2022 m. kovo mėnesį gavo prieigą prie garsinių knygų ukrainiečių kalba ir jas patalpino savo virtualioje bibliotekoje ELVIS.

Pranešimus apie savo bibliotekose vykdomus ir bendruomenes buriančius projektus pristatė kolegės Martyna Malienė iš Naujosios Vilnios bibliotekos bei Monika Balsevičienė iš Kauno Vinco Kudirkos bibliotekos. Po pranešimų vyko diskusija apie tai, kaip stiprinama demokratinė visuomenė per įtrauktį, paslaugų prieinamumą bei emocinio atsparumo ugdymą bibliotekose.

Praktinio užsiėmimo metu psichologė Rasa Prašmuntienė bei poetė, eseistė ir literatūros kritikė Lina Buivydavičiūtė kolegėms iš Ukrainos bibliotekų pristatė logoterapijos metodą. Ši sesija buvo užpildyta jautriais ir skausmingais pasidalinimais. Pasibaigus užsiėmimui, viešnios dar ilgai nepaleido lektorių, nes turėjo daug klausimų apie šį metodą.

Labai džiaugiamės, kad galėjome savo bibliotekoje priimti net penkiolika viešnių iš Ukrainos bibliotekų, pasidalinti patirtimis, kurios gali būti naudingos dirbant su Ukrainos bendruomenėmis.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"