Muziejų naktį praleiskime kartu!

Lietuvos aklųjų biblioteka Muziejų naktį (gegužės 18 d. pradžia – 17:30 val.) kviečia kartu leistis į garsų ir lytėjimo kelionę. Interaktyvios programos ATEIK, PALIESK, PAJUSK, IŠGIRSK, PAŽINK! dalyviai turės galimybę PATYS išmėginti, kaip galima skaityti, leisti laisvalaikį, mokytis ir kurti pasitelkiant ne tik visiems įprastą regos juslę, bet ir klausą bei lytėjimą.

17.30–19.00 INTERAKTYVI EKSKURSIJA PO LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKĄ SU UŽDUOTIMIS
Ekskursija po biblioteką užrištomis akimis; susipažinimas su Lietuvos aklųjų bibliotekos Tiflotyros skaityklos ekspozicija ir liečiamųjų (taktilinių) knygų kolekcija vaikams; supažindinimas su bibliotekos leidiniais.

19.00–20.00 EDUKACINĖS PROGRAMOS (PASIRINKTINAI):
1) NUO BRAILIO RAŠTO IKI VIRTUALIOS BIBLIOTEKOS (Bibliotekos III a.)
Šioje programos dalyje susipažinsite su Brailio raštu ir Brailio rašymo priemonėmis. Turėsite galimybę išbandyti Brailio raštą rašydami grifeliu ir lentele! Taip pat sužinosite, kaip regos neįgalieji naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis, kaip skaito akliesiems pritaikytus specialiųjų formatų leidinius, kaip naudojasi virtualiąja biblioteka ir pan.

2) SURIŠK VASAROS KVAPŲ RYŠULĖLĮ (Edukacijų erdvė, II a.)
Vaikučius ir jų tėvelius pakviesime pasiklausyti trumpos istorijos pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymą „Ąsotis“. Pasakojimo personažai – gėlės – ne tik seka įdomias istorijas, bet jas galima ir paliesti. Iš sudžiovintų gėlių surišime vasaros kvapų ryšulėlį, nupiešime etiketę.

20.00–21.00 IŠBANDYK DIKTORIAUS PROFESIJĄ LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKOS GARSO ĮRAŠŲ STUDIJOJE
Turėsite unikalią galimybę apsilankyti Lietuvos aklųjų bibliotekos garso įrašų studijoje ir susipažinti su garsinių knygų leidybos „virtuve“ . Norintys galės „pasimatuoti“ diktoriaus profesiją ir įgarsinti organizatorių arba pačių pasirinktos knygos teksto ištrauką.

Į renginius reikalinga REGISTRACIJA: https://forms.gle/he6wvtL23TLGyZPK8

Registruodamiesi nurodykite atsakingo už registraciją asmens vardą ir pavardę, žmonių skaičių, į kurią renginio dalį registruojamasi.

Visi renginiai ir užsiėmimai NEMOKAMI.

Nuotraukoje vaizduojamas vyras, skaitantis knygą garso įrašų studijoje.