Pagalba mokiniams, negalintiems skaityti įprastai

Mokslo metus Lietuvos mokyklose pradeda ne tik vaikai iš Ukrainos, bet ir mokiniai, kuriems sunku skaityti įprastas spausdintas knygas dėl skaitymo, regos ar kitų sutrikimų (pvz., hiperaktyvumo). Žemiau – ištekliai, kurie gali padėti mokiniams ir mokytojams:

Virtualios bibliotekos ELVIS (elvislab.lt) ištekliai skirti tiems, kurie negali skaityti įprastai. Prieiga prie ELVIS suteikiama, kai vaiko tėvai ar globėjai pateikia dokumentą, patvirtinantį, kad vaikas negali skaityti įprastai. Daugiau informacijos: info@elvislab.lt, tel. 8 667 80 541.

Lietuvos aklųjų biblioteka (www.labiblioteka.lt, 2023 m. vadinsis Lietuvos audiosensorinė biblioteka) yra biudžetinė įstaiga, teikianti pagalbą ir išteklius asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto.

Jeigu jūsų mokykloje yra vaikų, kuriems šios knygos galėtų palengvinti mokymosi procesą, padėkite jiems atrasti garsines ar kitais specialiaisiais formatais parengtas knygas. Būdami arčiausiai šių vaikų, galite pakeisti jų gyvenimus!