Paskelbta geriausia metų bibliotekininkė

Šiais metais bibliotekų savaitės startas mums ypatingas: mūsų kolegė Dalia Balčytytė tapo geriausia metų bibliotekininke! Geriausios bibliotekininkės vardas jai suteiktas už bibliotekos auditorijų plėtrą ir naujas paslaugas, užtikrinant prieigą prie informacijos visiems, kuriems sunku skaityti įprastą spausdintą tekstą.

„Svajoju apie biblioteką, prie kurios įėjimo nėra ženklo, rodančio, jog ji prieinama žmonėms, turintiems negalią. Jos informacinė, fizinė ir socialinė aplinka sukurta saugiai ir draugiškai visiems, neiškiriant jos prieinamumo jokiais ženklais. Taip pat labai svarbu šviesti visuomenę, kad negalia prasideda ten, kur atsiranda kliūtys“, – sako Dalia.

Šis apdovanojimas – didelis pripažinimas ne tik Daliai, ne tik visam LAB kolektyvui, bet ir mūsų skaitytojams. Tai įrodymas, kad žmonės, negalintys skaityti įprasto spausdinto teksto, bibliotekų bendruomenėje yra svarbūs, matomi ir girdimi.

Ačiū Daliai už nesibaigiančias idėjas ir drąsius žingsnius link savo ir mūsų skaitytojų svajonės!

Jeigu penktadienį nespėjote, geriausios bibliotekininkės kalbą galite išgirsti ir išvysti čia: https://bit.ly/2RYGecN