Peršokti į pagrindinį turinį

Pažintinis seminaras „Atvirų durų diena LAB“

Bibliotekų savaitės ATEIK – SUŽINOK, IŠMOK metu Lietuvos aklųjų biblioteka kviečia į pažintinį seminarą „Atvirų durų diena LAB“. Renginys vyks 2019 m. balandžio 24 d. 9:00–12:00 val. Lietuvos aklųjų bibliotekoje, Skroblų g. 10, Vilnius.

Seminaras skirtas kultūros, švietimo, socialinio aprūpinimo ir kitų įstaigų ar organizacijų darbuotojams, kurie dirba su specialiuosius poreikius turinčiais vartotojais.

Seminaro tikslas – supažindinti specialistus su informacijos pritaikymo būdais ir priemonėmis, skirtomis žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, bei Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugomis.

Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/VkoQYA9DLnZxcaPq7

 

RENGINIO PROGRAMA

8:30–9:00 Atvykimas, kava
9:00–9:30

EKSKURSIJA PO LIETUVOS AKLŲJŲ BIBLIOTEKĄ, kurios metu supažindinama su:

  • Lietuvos aklųjų bibliotekos leidinių specialiaisiais formatais fondais (Brailio rašto, garsiniai leidiniai, taktilinės knygos);
  • fizinės aplinkos pritaikymu;
  • liečiamaisiais maketais, regos kompensacine technika ir kitais Tiflotyros skaitykloje eksponuojamais objektais, iliustruojančiais neregių prisitaikymo aplinkoje ypatumus.

Lektorė – LAB Vartotojų aptarnavimo centro vadovė Janina Vileikienė

9:30–10:15

Paskaita NUO BRAILIO RAŠTO IKI VIRTUALIOS BIBLIOTEKOS

Paskaitos metu dalyviai sužinos apie šiuolaikiškus leidinius, skirtus žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto – kokie jie ir kaip jie skaitomi. Taip pat supažindinsime su specialaus DAISY formato leidiniais ir virtualia aklųjų biblioteka ELVIS.

Lektorius – LAB direktoriaus pavaduotojas plėtrai Darius Tamošiūnas

10:15–11:00

Paskaita ĮTRAUKIOS PASLAUGOS

Ši paskaita skirta iš arčiau susipažinti su Lietuvos aklųjų bibliotekos veikla (kuriamais produktais ir teikiamomis paslaugomis, įgyvendinamais projektais). Paskaitos metu taip pat diskutuosime apie tai, kokiais principais remtis, kad visuomenei teikiamos paslaugos, programos, kolekcijos ir technologijos būtų sukurtos taip, kad jos būtų prieinamos visiems.

Lektorės – LAB direktoriaus pavaduotoja bibliotekinei veiklai Fausta Kepalienė ir Informacijos išteklių centro vadovė Dalia Balčytytė

11:00–11:15 Kavos petrauka
11:15–12:00

Kūrybinės dirbtuvės IŠBANDYK DIKTORIAUS PROFESIJĄ

Šio užsiėmimo metu dalyviai lankysis LAB garso įrašų studijoje ir sužinos, kaip yra kuriamos garsinės knygos, skirtos žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto. Norintys galės praktiškai išbandyti „diktoriaus kėdę“ ir įgarsinti trumpą knygos teksto ištrauką.

Lektorė – l. e. p. Skaitmeninių paslaugų ir leidybos centro vadovė Alisa Žarkova

 

 

 

N.22

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"