Peršokti į pagrindinį turinį

Prasideda 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Prasideda 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Nuo šiandien iki balandžio 29 d. Lietuvos aklųjų biblioteka jungiasi prie Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamos jubiliejinės, jau 20-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės, kurios tema „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“. Šiemet bibliotekų savaitė bus kitokia, be gyvo bendravimo ir jūsų šurmulio, tačiau bus ką pamatyti ir paklausyti neišeinant iš namų!

Siekdami padidinti viešai skelbiamos vaizdinės ir tekstinės medžiagos prieinamumą asmenims, turintiems skaitymo ir regėjimo sutrikimus, bibliotekų savaitę pradedame kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru (LASUC): organizuojame nuotolinius mokymus „Viešųjų pateikčių medžiagos pritaikymas sutrikusios regos ir skaitymo sutrikimų turintiems žmonėms“ (lekt. Dalia Taurienė, LASUC Sutrikusios regos vaikų konsultavimo skyriaus tiflopedagogė). Kviečiame dalyvauti pedagogus, bibliotekininkus, savivaldybių, seniūnijų atstovus, komunikacijos ir viešųjų ryšių specialistus, taip pat visus, neabejingus neįgaliųjų bendruomenės ateičiai. Prisidėdami prie viešos informacijos pritaikymo, padidinsime socialinės atskirties grupių informacijos pasiekiamumą ir gyvenimo kokybę.

Tiems, kurie dar nespėjo prisijaunkinti nuotolinio darbo priemonių, tiems, kurie nori tobulėti technologijų srityje, siūlome praktinių nuotolinio darbo mokymų su „Microsoft Office 365“ įrašą https://www.youtube.com/watch?v=qumaUwcn-q8&t=2501s . Mokymus galite peržiūrėti jums patogiu metu, LAB youtube platformoje.

Visos bibliotekų savaitės metu LAB FB paskyroje kviesime artimiau susipažinti su garsinės knygos atsiradimo užkulisiais ir istorija. Ar žinojote, kad garsinei knygai sukurti prireikia 20-30 darbo valandų, o prie jos gimimo prisiliečia 8-10 darbuotojų? Tokių knygų ELVIS saugoma daugiau nei 12 tūkst. pavadinimų!

Bibliotekų savaitės proga skelbiame akciją „Padaryk gerą darbą savo bibliotekai“! Jeigu manai, kad skaitymas jėga, o pokalbis su bibliotekininku praturtina tavo dieną, papildyk savo gerų darbų sąrašą dar dviem punkteliais:

O tiems, kas neseka bibliotekos naujienų, šiek tiek informacijos tiesiai iš LAB darbuotojų ir diktorių lūpų:

  • Karantino metu paprastesnė registracija virtualioje bibliotekoje ELVIS>> https://bit.ly/3cEMBaw

  • „Kalbančios knygos“. Apie didžiausią garsinių knygų biblioteką Lietuvoje ir diktoriaus profesiją pasakoja mūsų kolegė Erika Buivydienė ir diktoriai Monika Baranauskaitė bei Virgilijus Kubilius. http://goldfm.lt/podcast/kalbancios-knygos/

N.88

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"