Startuoja skaitymo Brailio raštu konkursas!

Pernai turėjęs vykti regioninis skaitymo Brailio raštu konkursas neįvyko dėl pandemijos. Tačiau šiemet, išmokę gyventi karantino sąlygomis, suorganizuosime abu – tiek regioninį, tiek respublikinį skaitymo Brailio raštu konkursus! Nesant galimybei būriuotis, regioniniai konkursai tęsis visą balandžio mėnesį, o dalyviai į biblioteką atvyks po vieną, konkrečiu jiems paskirtu laiku.

Dalyviai rungsis dvejose grupėse: pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Pagrindinė dalyvių užduotis – ne perskaityti kuo greičiau, bet perskaityti tekstą taisyklingai, aiškiai ir su intonacija.

Regioninio skaitymo Brailio raštu konkurso eiga:

Praktika. Dalyviams pateikiama teksto ištrauka (pažengusiems – 250 žodžių, pradedantiesiems – 150 žodžių) ir skiriama 1 minutė peržvelgti tekstą pirštais. Teksto autoriaus, deja, negalime skelbti – tekstas turi išlikti paslaptimi.

Konkursas. Dalyvis skaito tekstą, tuo tarpu vertintojas fiksuoja laiką, klaideles, žymisi pastabas.

Aptarimas ir dovanų įteikimas. Trumpai pasikalbėsime, kas buvo sunkiausia, ar suprantamas ir malonus tekstas. Įteiksim dovanėlę, o dalyvis galės ir ant jos esantį užrašą Brailio raštu perskaityti – bet tai jau ne konkurso užduotis.

Nugalėtojus skelbsime balandžio mėnesio pabaigoje – juos kviesime į respublikinį skaitymo Brailio raštu konkursą, kuris vyks Vilniuje birželio 17 d. Tada ir išrinksime geriausius iš geriausiųjų!

Laikomės visų galiojančių karantino reikalavimų, užtikriname tiek konkurso dalyvių, tiek bibliotekos darbuotojų saugumą.

Norite dalyvauti? Kreipkitės į artimiausią LAB darbuotoją!

Vilnius: Janina, 8 659 08 086, j.vileikiene@labiblioteka.lt

Kaunas: Irena, 8 667 66 922, kaunas@labiblioteka.lt