Startuoja taktilinių knygų konkursas „Typhlo & Tactus“

Kviečiame dalyvauti 2021 m. taktilinių knygų konkurse „Typhlo & Tactus“. Tai yra tarptautinis reljefiškai iliustruotų vaikiškų knygų konkursas, rengiamas nuo 2000 metų.

Konkurse gali dalyvauti ir kurti knygas sutrikusios regos vaikų tėvai, šeimos nariai, auklėtojai, mokytojai, menų studentai, profesionalūs dailininkai. Šiam konkursui pristatytos knygos turi būti sukurtos taip, kad tiktų akliems arba silpnaregiams vaikams – nuo pačių mažiausių iki 12 metų amžiaus. Knygų tekstą ir iliustracijas galima sukurti patiems, tuomet joms nebus taikomos autorių teisės. Yra ir kita galimybė – knygelę sukurti pagal leidyklos išleistą reginčiųjų raštu knygą. Tada turėsite pateikti leidyklos sutikimą pagal jų leidinį kurti taktilinės knygos versiją ir ją platinti keliose valstybėse. Dar viena galimybė – kurti knygą pagal pasaką, legendą arba kitokį pasakojimą, kuris yra viešai prieinamas visuomenei ir jam netaikomos autorių teisės. Tekstą prašome išversti į prancūzų ir anglų kalbas. Konkurse bus skiriamos trys prizinės vietos, apdovanojamos piniginiais ir daiktiniais prizais. Knyga, pelniusi pirmą vietą, pateks į Prancūzijos Dižono mieste įsikūrusį Tarptautinį liečiamųjų iliustruotų knygų muziejų (iMoTiB).

„Typhlo & Tactus“ konkurse gali dalyvauti knygų kūrėjai tik iš tų valstybių, kurių organizacijos yra sudariusios sutartį su tarptautinio konkurso organizatoriumi „Les Doigts Qui Rêvent“. Lietuvoje tokią sutartį yra sudariusi Lietuvos aklųjų biblioteka. Konkursui teikiamas knygas reikia pristatyti į Lietuvos aklųjų bibliotekos tiflotyros skyrių iki 2021 m. rugsėjo 15 d.

Už aktyvią veiklą, populiarinant liečiamąsias knygas ir konkurso „Typhlo & Tactus“ organizavimą „Les Doigts Qui Rêvent“ organizacija 2018 m. pelnė IBBY Asahi skaitymo skatinimo premiją. Šio įvertinimo nebūtų, jei ne daugybė kūrybingų žmonių, taktilinių knygų konkursų dalyvių, savo veikla paskatinusių šių knygų plėtrą visame pasauly.

Dalyvio anketa EN.

Dalyvio anketa LT

Konkurso sąlygos lietuvių kalba.
Išsami informacija kitomis kalbomis „Typhlo & Tactus“ svetainėje www.tactus.org

Mokomasis filmukas „Liečiamosios (taktilinės) knygelės ir jų kūrimas“

Elektroninis leidinys „Kaip kurti taktilines knygas“ (PDF)