Visa Jums reikalinga informacija ir garsiniai skaitymai nuo šiol telefonu!

Internetinėje erdvėje gausu informacijos apie COVID-19 grėsmes, kitų šalių patirtis, apstu rekomendacijų kaip apsisaugoti, nurodymų, mažinančių viruso plitimą. Bet ar informacija tikrai visus pasiekia?

Lietuvos aklųjų biblioteka aptarnauja regėjimo ir kitą negalią turinčius asmenis, taip pat vyresnio amžiaus žmones, kuriems suprantamai pateiktos informacijos prieinamumas labai svarbus. Atsižvelgdami į rekomendacijas, vartotojus aptarnaujame per nuotolį, skatiname naudotis virtualia biblioteka ELVIS. Reaguodami į situaciją ir siekdami užtikrinti informacijos prieinamumą, į lietuvių kalbą išvertėme dalį Jungtinių Tautų parengto vadovo „COVID-19: Kaip įtraukti marginalizuotus ir pažeidžiamus žmones, informuojant visuomenę apie pavojų ir ją sutelkiant“. Juo vadovaudamiesi, vartotojų aptarnavimą perkėlėme į kitą lygį, stengiamės atsakyti į visus žmonėms rūpimus klausimus, telefonu informuojame apie aktualijas, vienišiems stegiamės skirti daugiau dėmesio, o jų dienas praskaidriname garsiniais skaitymais telefonu.

Pasakoja LAB padalinio vyriausioji bibliotekininkė Asta Girnienė:

„LAB Ukmergės padalinio skaitytojai įpratę, kad telefonu gali skambinti bet kokiu klausimu. O skambučių ir prašymų būna pačių įvairiausių! Viena skaitytoja padiktavo savo eiles, aš jas surinkau kompiuteriu ir išsiunčiau į „Ukmergės žinių“ redakciją; kitas skaitytojas teiravosi, ar gavom „Mūsų žodžio“ kovo mėnesio žurnalą, nes jis dar nesulaukė to numerio; kiti prašė informacijos, kur galima įsigyti kaukių; dar viena skaitytoja pasiguodė, kad baigiasi Tele2 sutartis, o kaip sutvarkyti visus reikalus karantino metu – neaišku. Paskambinusi moteris domėjosi, kokia yra paskelbta oficiali informacija, nes nebenorinti girdėti “pletkų”. Tad ir skaičiau oficialią Ukmergės rajono savivaldybės bei Ukmergės rajono politikų pateiktą informaciją. Vienas dienos centro lankytojas parašė privačią žinutę į socialinį tinklą Facebook ir pasakė, kad labai pasiilgo, kada pagaliau galės ateiti skaityti.... Ir aš pasiilgau savo skaitytojų. Laikykitės, mielieji, susitiksime greitai!“

JT vadovas (išverstas) „COVID-19: Kaip įtraukti marginalizuotus ir pažeidžiamus žmones, informuojant visuomenę apie pavojų ir ją sutelkiant“

Nuoroda į dokumento originalą (anglų kalba) https://bit.ly/2wckwaY