Projektai

Edukacinė programa „Neregiai informacinėje visuomenėje“ (tęstinės programos III-oji dalis)

2013-01-25

Kultūros rėmimo fondo dalinio finansavimo projektas. 2013 m.

Projekto tikslas – prasmingai paminėti svarbias Lietuvos kultūrai sukaktis ir per švietimo temą supažindinti visuomenę su regos negalią turinčių asmenų gyvenimu.

Uždaviniai:
1. Parengta ir išleista tiflologinės tematikos mokslinių darbų rinkinio II-oji dalis reginčiųjų raštu ir garsiniu formatu.
2. Parengta ir išleista dalomoji medžiaga – skrajutė su lietuviška Brailio abėcėle.
3. Suorganizuotas ir įvykdytas išvažiuojamasis edukacinis užsiėmimas bei kiti edukaciniai užsiėmimai Lietuvos aklųjų bibliotekoje.
4. Parengta virtuali paroda, skirta A. Jonyno gimimo 90-mečiui paminėti;
5. Suorganizuoti renginiai, skirti A. Jonyno 90-mečiui LAB centre Vilniuje ir penkiuose filialuose bei Elektrėnų viešojoje bibliotekoje.

Projekto rezultatai skaičiais:

Įvykdytos 18 edukacinių ekskursijų (1 iš jų išvažiuojamoji), kuriose dalyvavo 381 žmonės.

Rengiuose, skirtuose A. Jonyno 90-mečiui, LAB centre Vilniuje, filialuose Ukmergėje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Elektrėnų sav. viešojoje bibliotekoje dalyvavo 226 žmonės.

Įvykdžius projektą, dviem formatais (reginčiųjų raštu padidintu šriftu 100 egz. ir garsiniu formatu 20 egz.) išleistas tiflologinės tematikos mokslinių darbų rinkinys „Tiflobibliotekininkystės darbai : II dalis“, skirtas tiflologine tematika besidomintiems žmonėms – mokslininkams, studentams, rašantiems kursinius bei baigiamuosius darbus, skaitytojams ir kt.

Taip pat įvykdžius projektą reginčiųjų raštu 1000 egz. išleista Lietuvos aklųjų bibliotekos informacinė skrajutė su lietuviška Brailio abėcėle.