Bibliotekininkas rekomenduoja

Nemunu per Lietuvą

2018-01-04

Įspūdžiais iš LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija Nemunu per Lietuvą“ gėrėtis galima ne tik žiūrint televizijos laidas, bet ir skaitant šią vieno iš ekspedicijos dalyvių, gamtininko ir rašytojo Selemono Paltanavičiaus parengtą knygą. Pirmoje jos dalyje rašoma apie pačią Nemuno upę, jo vardo kilmę, apie jame plaukiojančias žuvis ir jo pakrantėse gyvenančius žvėris, apie į Nemuną įtekančias kitas upes. Toliau knygoje aprašomos 2015 ir 2016 m. ekspedicijos. Čia gausu istorinių faktų apie šalia upės esančias vietoves, tekstą pagyvina dialogai su sutiktais žmonėmis, aplankytų vietų folkloras, kulinariniai receptai. Taigi labai kviečiame plaukti kartu su Selemonu Paltanavičiumi, istoriku Alfredu Bumblausku, žurnalistu Edmundu Jakilaičiu, etnomuzikologe Zita Kelmickaite, dainininku Gabrieliumi Liaudansku-Svaru, lenktynininku Benediktu Vanagu ir kitais ekspedicijos dalyviais.

Han Kang „Vegetarė“

2018-01-04

Įprastą šeimyninį gyvenimą su savo vyru gyvenusi Jonghė vieną naktį susapnuoja kruviną košmarą. Po jo visiškai atsisako valgyti mėsos. Toks jos sprendimas šokiruoja vyrą ir kitus artimuosius. Šiuolaikinėje Pietų Korėjoje, iš kurios yra kilusi ir šio romano autorė, vegetarizmas yra labai smerkiamas. Ši knyga yra apie asmeninių apsisprendimų ir visuomenės normų priešpriešą bei apie toje priešpriešoje įkalintą žmogų.

Julian Barnes „Laiko triukšmas“

2018-01-04

Vieno žymiausių anglų rašytojų knyga apie kompozitorių Dmitrijų Šostokovičių. Beprotybės laikais Stalinui uždraudus jo operą, kompozitorius įstoja į Komunistų partiją, kad savo kūryba galėtų tai beprotybei priešintis. Šiame romane pasakojama apie paradoksalų rusų inteligentijos gyvenimą žiaurios ir žmogaus nepaisančios totalitarinės priespaudos laikais, apie pasipriešinimą ir kartu prisitaikymą.

Dainius Gintalas „Adatos“

2018-01-04

Tai jau trečioji lietuvių poeto Dainiaus Gintalo knyga. Kaip ir pati adata, taip ir šios knygos eilėraščiai gali atlikti įvairius dalykus: skaudžiai durti, įdrėksti, priversti kraujuoti, suleisti narkotikų, tačiau taip pat susiūti, sulopyti skyles, suleisti vaistų ar gydyti akupunktūros būdu. Ypač svarbi šioje knygoje adatos ir moters sąsaja. Juk, kaip rašoma knygos viršelyje, adata dažniau yra moters įrankis, o ir pati moteris kartais duria, kaip narkotikas apsvaigina, tačiau dažnai ir susiuva, sulopo, gydo ir globoja.

Giedrė Kazlauskaitė „Singerstraum“

2018-01-04

Tai – literatūros kritikų išrinkta kūrybiškiausia 2016 m. grožinės lietuvių literatūros knyga. Knygos pavadinimas – darinys iš aštuntoje klasėje autorės dažnai girdėto Franco Listo kūrinio „Liebestraum“ ir siuvamosios mašinos „Singer“ pavadinimų. Kaip teigia pati autorė, jai vienatvės, mąstymo ir meditacijų laiką atrasti padeda būtent siuvimo mašina. Knygoje daug asmeninių patirčių iš vaikystės, buvimo gimtinėje ir kelionių po pasaulį.

Akvilė Kavaliauskaitė „Du gyvenimai per vieną vasarą“

2018-01-04

Debiutinis jaunos rašytojos Akvilės Kavaliauskaitės romanas „Du gyvenimai per vieną vasarą“, kaip sako pati autorė, yra skirtas tiems, kurie nėra tobuli. Tačiau kuris iš mūsų yra tobulas? Jeigu toks esate, šio romano neskaitykite. O jeigu gyvenime jūs esate padaręs nors vieną klaidą – ši knyga skirta būtent jums. Pagrindinė romano veikėja – talentinga pianistė Laura, kuri tiesiog per kvailumą palaidojo savo karjerą. Atėjus vasarai, Lauros gyvenimas skilo perpus – į praeitį, nuo kurios norėjosi pabėgti, ir į ateitį, kurioje veikėja troškta atgauti save. Dinamiška, turinti daug nenuspėjamų siužeto vingių ir dažnai priverčianti juoktis – būtent tokia yra ši knyga.