Savanoriai diktoriai nuo šiol galės garsinti leidinius regos negalią turintiems žmonėms ir Kaune

2017-07-19

Šių metų liepos 20 d. 13 val. Lietuvos aklųjų bibliotekos Kauno padalinyje (Savanorių pr. 204A) atidaromos naujai įrengtos Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) savanoriško garsinimo įrašų studijos. Jose savanoriai, norintys padėti regos ir kitą negalią turintiems žmonėms ir įskaityti jiems skirtus leidinius, nuo šiol galės tą padaryti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune – LAB Kauno padalinyje. Naujai įrengtose dviejose savanoriško garsinimo įrašų studijose savanoriai diktoriai knygas regos negalią turintiems žmonėms galės garsinti visą parą.

Per savanoriško garsinimo įrašų studijų atidarymą bus galima apžiūrėti naujai įrengtas garso įrašų studijas, patiems pabandyti įgarsinti teksto ištrauką. Kaip gimsta garsinė knyga, atidarymo metu demonstruos profesionalus Lietuvos aklųjų bibliotekos diktorius, radijo laidų vedėjas Audrius Čaikauskas. Muzikinius kūrinius pianinu atliks LAB skaitytojas Justas Pažarauskas.

Savanorystės veiklą LAB plėtoja nuo 2013 m. Kadangi savanorystė sulaukė didelio populiarumo ir įsitraukimo, Vilniuje tuo metu esančių studijų nepakako – savanoriams skaityti įrengėme papildomas studijas. LAB siūloma savanorystė į biblioteką pritraukė 204 savanorius, kurie garsina knygas jiems patogiu metu – savanoriško garsinimo įrašų studijos LAB Vilniuje veikia 7.00–23.00 val. Į LAB nuolat kreipiasi norintys tapti diktoriais savanoriais žmonės ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų miestų, todėl studijas nutarta įrengti antrojo pagal dydį Lietuvos miesto Kauno LAB padalinyje. Savanoriško garsinimo studijos Kaune veiks visomis savaitės dienomis kiaurą parą (24 val.). Savanoriško garsinimo įrašų studijose praktiką galės atlikti Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo studentai, kuriantys audiovizualinių kūrinių (filmų, videosiužetų) garsinius aprašymus, skirtus regos negalią turintiems žmonėms.

Savanoriško garsinimo įrašų studijos įrengtos įgyvendinant Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „AUDIOVIZIJA: savanorystės programos plėtra ir garsinio vaizdavimo paslaugos Lietuvos aklųjų bibliotekoje“.

Fausta Brasaitė