Nauji garsiniai žurnalai

2018-10-02

Mieli mūsų skaitytojai, labai džiaugiamės, galėdami jums pristatyti 1-ąjį 2018 metų garsinio žurnalo „Aklieji pasaulyje“ numerį. Kaip tiflopedagogai yra rengiami Latvijoje? Ar akliesiems svarbi daiktų spalva? Koks yra stereotipinis akliems vaikams būdingas elgesys? Ką apie aklų vaikų mokymą mano jų mokytojai? Kaip akliems vaikams ir jaunuoliams pristatyti spalvas? Kaip sutrikusios regos vaikui pritaikyti namus? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite šiame numeryje. Taip pat įvairūs aklieji papasakos apie skrydį virš Lamanšo, skrydį oro balionu, pilvo šokių ir šokių sustojus kvadratu pamokas. Be to, sužinosite šešiolikmetės išrastą būdą mobiliuoju telefonu diagnozuoti degeneracinę akių ligą. Kviečiame skaityti!


10-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje aptarsime menininkų padėtį Latvijoje, menininkus vandalus, bandysime atsakyti į klausimą, ar tampame kitokiais rašytojais, tekstą popieriuje pakeitę tekstu ekrane? O aštuoni garsūs rašytojai pasakos apie... nerašymą! Čia taip pat jūsų laukia pokalbiai su violončelininku Glebu Pyšniaku ir rašytoju Valentinu Sventicku, Algimanto Mikutos, Ramutės Skučaitės, Annos Halberstadt eilėraščiai, linksmi estų rašytojo Tomo Maagi pasakojimai ir smagios Savelijaus Nizovskio pasakos.


Kokias išdaigas klimatas Lietuvoje krėsdavo prieš šimtą metų? Kaip atsiranda skirtingos fejerverkų spalvos? Kaip iš kosmoso galima gelbėti Žemę? Ar mes vis dar evoliucionuojame? Kuo pasižymėjo tarpukario Lietuvos miestų ir miestelių turgūs? Kuriuos Lietuvos medikus ir už kokius pasiekimus galima vadinti medicinos mokslo flagmanais pasauliniame kontekste? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime 10-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje.


Kaip reikėtų vertinti popiežiaus Benedikto XVI atsistatydinimą? Koks yra estiškas futbolas? Kodėl būsto kredito rinkos apetitas auga? Ar verta investuoti į Pietų Europos kurortus? Šiuos ir kitus klausimus svarstysime 10-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje. Taip pat čia jūsų laukia pokalbiai su buvusiu Bulgarijos finansų ministru Simeonu Djankovu ir su JAV ekonomikos žurnalo „Forbes“ generaliniu direktoriumi Steve’u Forbesu.


Kokias knygas mėgsta skaityti dainininkas Andrius Mamontovas? Kaip nuo mažų dienų ugdyti vaiko kritinį mąstymą? Kaip padėti vaikui suvokti savo jausmus? Kada ir kaip atsirado ledai? Kas yra tas asmeninis prekės ženklas? Ką apie mus pasako spalvos? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus sužinosite skaitydami 10-ąjį garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numerį. Čia taip pat jūsų laukia pokalbiai su aktorėmis Regina Varnaite ir Airida Gintautaite, režisiere Giedre Beinoriūte, vaikų rašytoja Evelina Daciūte ir trumpa kelionė į Čekiją.


Kodėl visiems vertėtų gerti fermentų preparatus? Kaip sustabdyti nosies kraujavimą? Kaip gydytis vandeniu? Kokiomis liaudies medicinos priemonėmis galima gydyti nevaisingumą? Kas gali pakeisti vaistus nervų sistemai? Kaip įgauti daugiau energijos? Kaip išvengti sutrikusio virškinimo keliamų nemalonumų? Kokį masažą rinktis? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškosime 10-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Taip pat šiame žurnale jūsų laukia pokalbiai su sveikos gyvensenos mokytoja Daiva Povilaityte ir su treneriu, mitybos specialistu Andžejumi Michmel.


4-ame garsinio žurnalo „Vyro pasaulis“ numeryje papasakosime vieno skrydžio ir vienos valties istoriją. „Vyro sveikatos“ rubrikoje kalbėsime apie vienišumą ir traumas sporte, o „Vyro stiliaus“ rubrikoje pasakosime apie verslo aprangos kodą, inkustravimą, kaip apsirengusius vyrus nori matyti moterys, ir apie sporto drabužius. Taip pat jūsų laukia pokalbiai su šiuolaikinės konditerijos kūrėju Ali Gadžijevu, Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiuoju treneriu Edgaru Jankausku ir Vaidilos teatro vadovu Gediminu Jankumi.


9-ame garsinio žurnalo „Kultūra. Literatūra“ numeryje papasakosime apie antrąją dainų šventę ir lietuvišką animaciją. Taip pat jūsų laukia pokalbiai su architekte Gražina Janulyte-Bernotiene, rašytoju Aliumi Balbieriumi ir pokalbis apie kultūros politiką su ekonomistu Gitanu Nausėda. Literatūrologė Donata Mitaitė pasakos apie Kazio Bradūno ir Eugenijaus Matuzevičiaus laiškus per Atlantą. Taip pat turėsite galimybę paskaityti Vlado Braziūno, Dainiaus Dirgėlos eilėraščių, Ivano Turgenevo apsakymą ir Amerikos vyrų poezijos.


9-ame garsinio žurnalo „Intelekto generatorius“ numeryje jūsų laukia rimtas pasakojimas apie (ne)patyčias ir kitus juokelius, pasakojimai apie valstybės rūmus Kaune ir LDK dvaro pareigūnus. Taip pat prisiminsime 1993 m. Lietuvoje įvykusį popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą, sužinosime, kas dvokia siaubingai dėl to visi yra patenkinti, o Marius Ščavinskas svarstys apie aukštojo mokslo simuliakrą.


9-ame garsinio žurnalo „Informacinė visuomenė“ numeryje jūsų laukia pokalbiai su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi ir su kibernetinio saugumo bendrovės „Sophos“ atstovu Sascha Pfeifferiu. Taip pat šiame žurnale svarstysime apie moterų ir vyrų nelygybę darbo rinkoje ir bandysime atsakyti į klausimą, kada pavysime Estiją?


Kuris šokis yra geriausias? Į šį klausimą 9-ame garsinio žurnalo „Iš viso pasaulio“ numeryje bandys atsakyti įvairūs žymūs Lietuvos žmonės. Taip pat šiame numeryje jūsų laukia pokalbiai su aktore Nele Savičenko, pantomimos meistru Modriu Tenisonu, žurnaliste Rasa Jusionyte ir pianistu Vytautu Straižiu. O Andrius Kleiva papasakos apie drovųjį milžiną – Japoniją.


Ar viską žinome apie vitaminus? Kodėl kelių sąnariai pažeidžiami labiausiai? Ką turime žinoti apie nugaros skausmus? Ką daryti, kad kraujas tekėtų širdies link? Ką daryti, kad kojos būtų lengvos kaip plunksnelės? Ką daryti pastebėjus iššokusius pėdų kauliukus? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškokite 9-ame garsinio žurnalo „Sveikatos ABC“ numeryje. Taip pat jūsų laukia pokalbiai su gydytoja onkologe Elona Juozaityte ir retos formos encefalitą išgyvenusia Gabriele.

Garsiniai žurnalai internete:

galima paskaityti prisijungus prie ELVIS,

galima užsisakyti iš LAB elektroninio katalogo ir atėjus į biblioteką juos pasiskolinti.