Peršokti į pagrindinį turinį

Ekskursijos ir edukacijos

LAB visuomenei siūlo šias ekskursijas:

LAB istorija ir paslaugos

Sužinosite, kaip prieš daugiau nei pusę amžiaus gimė biblioteka, skirta negalintiems skaityti įprastai, kokie yra kitokie skaitymo būdai, kaip atrodo Brailio raštas ir juo išleistos knygos. Nustebins LAB teikiamos modernios paslaugos ir inovatyvi skaitymo įranga – mes esame įtraukiosios leidybos ir informacijos prieinamumo ekspertai, konsultuojame ne tik kultūros ir viešąjį sektorių, bet ir leidėjus bei kitus verslus.

Trukmė 45–60 min.

Registruokis internetu

LAB pastato prieinamumas

Apžiūrėkite ir įvertinkite sprendimus, kurie padeda pastate judėti ir orientuotis visiems lankytojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar sveikatos būklės: iškabos, taktiliniai aukštų planai, vedimo paviršiai, stiklo pertvarų žymėjimas, Brailio rašto naudojimas interjere – apie viską papasakosime. Ir parodysime savo padarytas klaidas, kad Jums netektų jų kartoti.

Trukmė 45–60 min.

Registruokis internetu

 

LAB visuomenei siūlo šias edukacines programas:

Edukacinis užsiėmimas „Apie disleksiją paprastai“: kodėl kai kuriems vaikams sunkiau skaityti?

Su kokiomis problemomis susiduria skaitymo ir rašymo sunkumus patiriantys žmonės? Kaip jaučiasi disleksiją (skaitymo sutrikimą) turintis mokinys, kai jam sukasi, keičiasi, šokinėja ir vartosi raidės? Kaip jis jaučiasi, kai jam tenka skaityti prieš klasę?.. Ar žinote, kad tokie žymūs žmonės, kaip britų virtuvės šefas Džeimis Oliveris, okeonografas Robertas Balardas, atradęs „Titaniko“ skendimo vietą, „Ikea“ parduotuvės įkūrėjas Ingvaras Kamprandas turi disleksiją? Skaitymo sutrikimą turi net po mėnulį vaikščiojęs astronautas Čarlas (Pete) Konradas!

Edukacinio užsiėmimo metu pristatysime knygą „Apie disleksiją paprastai“. Smagiais pavyzdžiais bei užduočių ir diskusijų metu stengsimės paaiškinti, kad tam tikri sunkumai būdingi mums visiems ir kad kiekvienas žmogus stiprus savaip.

Edukacija skirta 4–6 kl. moksleiviams

Trukmė: 45 min.

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu +370 658 92 712.

Edukacinis užsiėmimas „Žmogus su negalia irgi gali“

Besiformuojant mūsų mažųjų pasaulėžiūrai, tinkamiausias metas supažindinti juos ne tik su pačia negalia, bet ir ugdyti suvokimą bei natūralią pagarbą kitam žmogui. Pasitelkę šešis knygutės herojus, vaikams pristatysime įvairias negalias, jų apibūdinimus, atkreipsime dėmesį į nevartotinus terminus ir atrasime tinkamus žodžius. Siekdami didinti vaikų socialinį sąmoningumą, pateiksime žymių žmonių, turinčių vienokią ar kitokią negalią ar sutrikimą, pavyzdžius ir pasiekimus. Diskutuosime ir spręsime lavinamąsias užduotis, kurių metu bus skatinamas pozityvumas ir atvirumas priimant kitokį.

Edukacija skirta 2–5 kl. moksleiviams

Trukmė: 45 min.

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu +370 658 92 712.

 

Edukacija-kūrybinės dirbtuvės „Sukurk knygelę nematančiam vaikui“

Pirmuosius pažinimo žingsnelius žengiame su knygelių pagalba. Spalvingos iliustracijos, garsai ir trupinėlis teksto – taip atrodo mūsų mažiesiems skirtos knygelės, kurias įsigyti gali praktiškai visur. Bet ar tokia knyga pravers, jeigu vaikas nemato? Neregintis vaikas pasaulį pažįsta per lytėjimą, todėl spalvoti paveikslėliai jam nesuteiks jokios informacijos. Garsais papildytos knygelės galbūt padės suprasti, kad karvė sako „mūūū“, bet kas ta karvė? Kaip ji atrodo?.. Neregintiems vaikams kuriamos taktilinės (liečiamosios) knygelės, kurių, deja, nepavyks rasti nei knygyne, nei prekybos centrų lentynose. Todėl kviečiame į edukaciją-kūrybines dirbtuves „Sukurk knygelę nematančiam vaikui“. Susipažink su liečiamosiomis iliustracijomis, spalvinio kontrasto svarba, Brailio raštu, silpnaregiams tinkamais šriftais ir medžiagomis, iš kurių galima sukurti liečiamąją knygelę. Dirbtuvių praktinėje dalyje žinias panaudosi kurdamas taktilinę knygą.

Edukacija skirta 4–9 kl. mokiniams (grupės dydis 10–15 asmenų).

Trukmė – 90 min.

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt

 

Kūrybinės dirbtuvės „Brailio slaptaraštis“


Tai yra Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje rengiamos kūrybinės dirbtuvės, skirtos visuomenei. Dalyvauti kviečiame mokyklinio amžiaus mokinius ir suaugusius žmones. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su Brailio rašto sukūrimo istorija, neregių švietimu užsienyje ir Lietuvoje. Sužinos apie šio aklųjų rašto pritaikymą lietuvių kalbai, knygų spausdinimo Brailio raštu pradžia Lietuvoje, dabartine leidyba, su rašymui ir skaitymui reikalingomis priemonėmis. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai patys parašys trumpą tekstą, naudodamiesi tam skirtomis priemonėmis. 

Trukmė – 45 min. 

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma tel. +370 658 92 710 ir el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt 

Edukacinės ekskursijos po biblioteką

Edukacinių ekskursijų dalyviai supažindinami su LAB veikla ir teikiamomis paslaugomis, specialiųjų formatų leidiniais (Brailio raštu, garsiniais, reljefiniais (liečiamaisiais) piešiniais). Taip pat pristatoma aklųjų ir silpnaregių profesinė veikla, aklųjų sporto pasiekimai, pristatomos įvairios kompensacinės priemonės palengvinančios aklųjų ir silpnaregių gyvenimą.

Organizuojama LAB teritoriniuose padaliniuose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Daugiau informacijos teikiama ir registracija vykdoma el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt

Kultūros paso edukacinė programa Literatūros pamoka be knygų

Seniai svajoji, kad mokykloje nebūtų knygų, o dar geriau – kad nebūtų nė pamokų? Pamokų neatšauksime, o štai pažinti literatūrą be knygos – galėsi! ...nereginčio rašytojo vaikystę grėsmingai užklojęs internato šešėlis, baimę kelianti didžiulė kliokianti ir ūžianti skylė – berniukų dušas, besikeičiančios, apsiverčiančios teksto raidės ir knygos, prabylančios tiems, kam skaityti sunku ar net neįmanoma – visos šios patirtys tavęs laukia mūsų edukacijoje. Žmonių įvairovę pažinsi ir priimsi per savo ir jų patirtis. Visos edukacijos metu mus lydės rašytojo Alvydo Valentos, Metų knygos rinkimų laureato, romanas „Pradžios užkalbėjimai“.

Skirta 9–12 klasėms
Galimas dalyvių skaičius: 6 - 35
Kaina mokiniui (bibliotekoje) - 3 eur.
Kaina mokiniui (mokykloje) - 3,5 eur.
Trukmė – 90 min.

 

Kultūros paso edukacinė programa „Kinas neregio akimis“

Kino filmai – viena iš populiariausių kultūrinio gyvenimo išraiškų. Kviečiame sudalyvauti LAB kultūros edukacijoje “Susipažink su mano pasauliu – kinas neregio akimis”, kurios dalyviai turės galimybę pamatyti kino filmų ištraukas neregio akimis, bus supažindinami su garsinio vaizdavimo ypatybėmis ir patys, pasitelkdami turimas menines / kultūrines kompetencijas, mokysis perteikti parinktą kino filmo sceną nematančiam žmogui. Veiklų metu bus akcentuojama meno prieinamumo svarba regos ar kitą negalią, sutrikimą turintiems asmenims, todėl dalyviai bus skatinami kurti atsakingai, aiškiai perteikti norimą žinutę, emociją bei vaizdą taip, kad būtų suprantama nematančiam žmogui. Taip pat bus skatinama kalbėti apie garsinio vaizdavimo kino filmus, išsakyti mintis ir pojūčius žiūrint ar įgarsinant tokio pobūdžio filmus supažindinti dalyvius su audiovizualinio vaizdavimo pagrindais. Kultūros edukacijos “Susipažink su mano pasauliu–kinas neregio akimis” dalyviai dalyvių saviraiška, empatija bei neįprasta kultūrinė patirtis.

Skirta 9–12 klasėms
Galimas dalyvių skaičius: 6 - 35
Kaina mokiniui (mokykloje) 3 EUR – užsakyti
Kaina mokiniui (bibliotekoje) 3,5 EUR – užsakyti
Kaina mokiniui (nuotoliu) 1,5 EUR – užsakyti
Renginio trukmė: 90 min.

Kultūros paso edukacinė programa „Galiu kitaip: kalbantys filmai, garsinės ir liečiamos knygos“

Edukacija „Galiu kitaip“ – tai ne tik pokalbis su vaikais, bet ir patirtys, vedančios į kitokio galėjimo žmonių pasaulį, atveriančios didesnį supratimą, girdėjimą, susikalbėjimą. Kas yra taktiliniai paveikslai ir taktilinės knygos? Kodėl skaitymo sunkumus patiriančiam draugui reikia garsinių knygų? Kaip jis jaučiasi, kai tenka skaityti prieš klasę? Kaip disleksiją turintis draugas mato raides ir tekstą? Kaip atrodo kino filmai (pvz., „Šuns tikslas“) neregio akimis ir kaip garsinis vaizdavimas gali atverti nematančiam draugui visai kitokią kino patirtį – visa tai ir dar daugiau sužinosite, pasirinkę edukaciją „Galiu kitaip“. Prisiliesime prie savo jausmų, kurie kyla susidūrus su kitokio galėjimo žmonėmis, ir mokysimės kurti atsakingai. Tvariai. Aiškiai perteikti norimą žinutę, emociją bei vaizdą. Perteikti taip, kad mūsų sukurtas produktas būtų prieinamas kuo platesnei visuomenės grupei. Mokysimės kurti ateitį, kuri palanki visiems. Šią edukaciją tau praves Lietuvos aklųjų bibliotekos, kuri rūpinasi visais, negalinčiais skaityti įprastai, komanda. Ši biblioteka, veikianti vedina vizijos, kad skaityti galėtų visi – lyderė Lietuvos bibliotekų lauke, kai kalbama apie įtrauktį ar galimybių atvėrimą tiems, kuriems būdingas kitoks galėjimas. Arba – negalia. Bet mums labiau patinka sakyti „kitokio galėjimo žmonės“, nes mes visi galime, tik skirtingai. Sužinok apie kitokį galėjimą. Sužinok, kaip gali padėti ir prisidėti!

Skirta 3–6 klasėms
Kaina mokiniui (mokykloje) 3,00 EUR – užsakyti
Kaina mokiniui (bibliotekoje) 2,50 EUR – užsakyti
Trukmė: 45 min.

LAB negalią ar sutrikimų turintiems žmonėms siūlo šias kūrybines dirbtuves:   

Edukacinė programa „Kas slepiasi knygų lentynose“ (skirta vaikams, negalintiems skaityti spausdinto teksto)

Edukacija „Kas slepiasi knygų lentynose“ padės knygas pažinti kitais būdais. Didelis (2x2 m), spalvingas ir nuotaikingas žaidimas kviečia vaikus, į kelionę po literatūros pasaulį – tereikia išridenti kauliuką ir teisingai atsakyti į edukatorės užduotą klausimą. Kelionėje dalyvius lydės vaikiškos literatūros personažai, kurie kartu yra ir užuominos ieškant atsakymų į užduodamus klausimus.
Žaidimo metu, vaizdu ir garsu pateikta informacija leidžia vaikams atsiskleisti, įsitraukti, tapti aktyviais, išmokti dirbti komandoje ir patirti pasididžiavimo savo žiniomis jausmą. O gal net paskatins perskaityti knygą!
Edukacija gali vykti bet kurioje švietimo įstaigoje Lietuvoje ir LAB padaliniuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Ukmergė).

Skirta 1–4 ir 5–8 klasių mokiniams
Grupės dydis – iki 30 mokinių
Užsiėmimo trukmė – 45 min.

Edukacija „Smagi pažintis“ (drugeliai)

Edukacinis užsiėmimas skirtas intelekto negalią ir/ar demencijas turintiems suaugusiems žmonėms. Naudojant istoriją „Ramus drugelių miegelis“ iš S. Paltanavičiaus knygos  „Kaip miega gyvūnai“, bus supažindinama su drugiais, jų gyvenamąja aplinka, gyvenimo ypatumais. Siekiant suteikti intelekto negalią turintiems žmonėms daugiau žinių apie gamtos pasaulį, skatinti kūrybiškumą, informacija bus pateikiama pasitelkiant keturis pagrindinius pojūčius: regą, klausą, uoslę ir lytėjimą.
Įtraukiant dalyvius į diskusiją ir pateikiant lavinamąsias užduotis, bus skatinama pažinti supančią aplinką, lavinti atmintį, tobulinti saviraišką, ugdyti pozityvumą.

Renginio trukmė 45 min.

Dalyvių skaičius: 4–9

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu +370 658 92 712.

Edukacija „Smagi pažintis“ (bitės)

Edukacinis užsiėmimas skirtas intelekto negalią ir/ar demencijas turintiems suaugusiems žmonėms. Edukacijos metu bus supažindinama su bitėmis, jų gyvenamąja aplinka, gyvenimo ypatumais. Siekiant suteikti intelekto negalią turintiems žmonėms daugiau žinių apie gamtos pasaulį, skatinti kūrybiškumą, informacija bus pateikiama pasitelkiant keturis pagrindinius pojūčius: regą, klausą, uoslę ir lytėjimą.
Įtraukiant dalyvius į diskusiją ir pateikiant lavinamąsias užduotis, bus skatinama pažinti supančią aplinką, lavinti atmintį, tobulinti saviraišką, ugdyti pozityvumą.

Renginio trukmė 45 min.

Dalyvių skaičius: 4–9

Užsiregistruoti į virtualius mokymus galite el. paštu edukacijos@labiblioteka.lt arba telefonu +370 658 92 712.

Kūrybinės dirbtuvės „Vasaros kvapų ryšulėlis“ (pritaikytos vaikams, turintiems regos ir kitą negalią ar sutrikimų)

Užsiėmimo metu atkreipiamas dėmesys į kvapų svarbą neregiams bei silpnaregiams. Praktinė užsiėmimo dalis suteikia žinių apie kvapiųjų augalų mišinių gamybą. Ugdomas vaikų suvokimas apie kvapų reikšmę, lavinama motorika ir rankų darbo įgūdžiai, skatinamas nevartotojiškas požiūris per suvokimą, kokias gėrybes suteikia gamta ir ką galime pasigaminti savo rankomis.

Skirta 5–10 ir 10–15 metų vaikams;
Grupės dydis – 10–15 moksleivių
Renginio trukmė 90 min.

Edukacinė programa „Negaliu skaityti, galiu žinoti“ (skirta regos neįgaliesiems  ir visiems asmenims, negalintiems skaityti spausdinto teksto)

Esminis edukacinės programos tikslas – perteikti informaciją pasitelkiant garsinius skaitymus, lavinti dalyvių atmintį bei gilinti žinias. Šiai edukacinei programai iš anksto parenkamas tekstas, kuris viešai publikuotas tik reginčiųjų raštu. Prieš užsiėmimą edukatoriai pagal šį tekstą parengia klausimus. Prasidėjus užsiėmimui su tekstu supažindinama grupė – jis yra aiškiai ir suprantamai perskaitomas. Vėliau dalyviams pateikiami parengti klausimai. Dalyviai atsakinėja į klausimus tol, kol atsako, arba tampa akivaizdu, kad atsakymo nežino.

Skirta  suaugusiems, bet gali būti pritaikyta bet kokio amžiaus žmonėms

Renginio trukmė 1 val.

 

 

S.74

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"