Peršokti į pagrindinį turinį

Leidinių išdavimas

Skaitytojų aptarnavimas:

 • abonementas – leidinių išdavimas į namus (garsinės, DAISY, Brailio ir reginčiųjų raštu knygos). Pastaba: specialiųjų formatų leidiniai išduodami tik regos negalią ir skaitymo sutrikimų turintiems skaitytojams;
 • knygų, esančių mūsų bibliotekos fonduose, užsakymas internetu;
 • skaitytojų, turinčių judėjimo problemų, aptarnavimas namuose;
 • kompiuterizuotos darbo vietos, internetas;
 • kompiuterizuota darbo vieta su ekrano skaitymo ir didinimo priemonėmis;

Daugiau informacijos: LAB Vartotojų aptarnavimo skyrius, tel. +370 666 85 305, el. paštas vilnius@labiblioteka.lt

Prieš naudojantis Lietuvos audiosensorinės bibliotekos paslaugomis, susipažinkite su Naudojimosi Lietuvos audiosensorine biblioteka taisyklėmis 

Virtuali biblioteka ELVIS (Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) https://elvislab.lt/ :

 • visi skaitmeniniai LAB leidiniai, prieinami internetu (pastaba: specialiųjų formatų leidinių prieiga suteikiama tik regos negalią ir skaitymo sutrikimų turintiems skaitytojams)
 • naujausios garsinės knygos ir žurnalai
 • leidinių paieškos pagal autorių, pavadinimą, žanrą, diktorių galimybė
 • galimybė siūlyti pageidaujamus leidinius, teikti pastabas, komentuoti

Daugiau informacijos: Skaitmeninių paslaugų ir leidybos skyrius, tel. +370 667 80 541, el. paštas info@elvislab.lt

Liečiamosios (kitaip – taktilinės) knygos

Tai vienetinės, rankomis kurtos, siūtos, nertos ar klijuotos paveikslėlių knygos, skirtos supažindinti sutrikusios regos ar skaitymo sutrikimų turinčius vaikus su aplinkiniu pasauliu, įvairiais daiktais, gyvūnais, reiškiniais ir kt. Pagrindinė šių knygelių savybė – liečiamos, čiuopiamos iliustracijos, kurios dominuoja palyginti su šalia jų pateiktu tekstu. Tekstas būna nedidelės apimties, atspausdintas Brailio raštu arba įprastu reginčiųjų raštu, tik didesniu šriftu. Liečiamųjų knygelių skaitytojų amžius – nuo pačių mažiausių iki maždaug 12 metų.

Išdavimo tvarka:

1. Panaudai į namus liečiamąsias knygas gali gauti tik registruoti LAB vartotojai, negalintys skaityti įprasto spausdinto teksto ar turintys skaitymo sutrikimų.

2. Liečiamieji leidiniai yra įtraukti į LIBIS elektroninį katalogą. Juos galima užsisakyti ir rezervuoti internetu.

3. Į namus išduodamos tik tekstilinės (medžiaginės) knygos. Kartoninės ar popierinės knygos dėl savo pažeidžiamumo išduodamos vietoje. Teikiant panaudai į namus, knygelės įdedamos į kuprines, tad parsinešti nebus sudėtinga.

4. Vartotojas vienu metu gali gauti iki 2 liečiamųjų leidinių.

5. Liečiamieji leidiniai panaudai į namus išduodami 2 savaičių laikotarpiui.

6. Pasirinktą liečiamąjį leidinį vartotojas su bibliotekos darbuotoju apžiūri kartu, patikrina, ar jis nesugadintas (įrišimas, detalių pritvirtinimas ir kt.).

7. Paimtus į namus liečiamuosius leidinius privalu saugoti ir tausoti.

8. Grąžinti leidiniai yra dezinfekuojami, išplaunami ar kitaip išvalomi, sutvarkomi ir tik tada išduodami kitam vartotojui.

Daugiau informacijos: LAB Vartotojų aptarnavimo skyrius, tel. +370 666 85 305, el. paštas vilnius@labiblioteka.lt

Grotuvų skolinimo ir garsinių leidinių įrašymo paslauga

LAB registruotiems vartotojams neatlygintinai skolina garsinių leidinių grotuvus (kompaktinių plokštelių ir MP3) ir įrašo pageidaujamus leidinius į įvairias laikmenas ir įrenginius tiesiogiai iš virtualios bibliotekos ELVIS:


Paslauga galima naudotis:

 • LAB centre Vilniuje
 • LAB Ukmergės, Panevėžio, Šiaulių, Kauno, Klaipėdos padaliniuose
 • LAB paslaugų punktuose: LASS Marijampolės ir Kėdainių filialuose, Alytaus miesto viešosios bibliotekos informacijos ir laisvalaikio centre bei Rokiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Daugiau informacijos: Skaitmeninių paslaugų ir leidybos skyrius, tel. +370 667 80 541, el. paštas info@elvislab.lt

ABC (Accessible Books Consortium) – pasaulinė knygų prieinamais formatais biblioteka, leidžianti bibliotekoms, aptarnaujančioms žmones, negalinčius skaityti įprastai, lengvai gauti ABC išteklius.

Lietuvos audiosensorinė biblioteka yra įgaliota institucija Lietuvoje, kuri prisideda prie ABC bibliotekos plėtros dalindamasi savo leidiniais su pasaulio bibliotekomis bei turi galimybę skaitytojams parsiųsti leidinius iš 93 prisijungusių pasaulio bibliotekų. Šiuo metu ABC biblioteka talpina daugiau nei 660 tūkstančių pavadinimų knygų įvairiausiomis temomis 80-čia kalbų.

LAB skaitytojai, norėdami gauti knygas iš ABC bibliotekos, neturi mokėti jokių mokesčių.

Kaip užsisakyti leidinius:

 • Siųskite užklausą el. paštu vilnius@labiblioteka.lt

 • Laiške nurodykite konkrečią knygą arba autorių, parašykite, kokia kalba norite gauti leidinius.

„Bookshare“

Tai Jungtinėse Amerikos Valstijose įkurta didžiausia pasaulyje elektroninių knygų biblioteka, skirta žmonėms, negalintiems skaityti įprastai. Virtualiose „Bookshare“ lentynose rikiuojasi knygos daugiau nei 40 kalbų iš daugiau nei 70 šalių.

Prieiga prie knygų suteikiama 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Leidinių nereikia grąžinti. Bookshare pasiekiama beveik bet kuriame įrenginyje: „Android“, „iOS“, „PC“ ir „Mac“.

Knygos yra prieinamos elektroniniu Brailio raštu, mp3 ir DAISY formatu arba dideliu šriftu.

Šiuo metu čia rasite 1 052 572 pavadinimus knygų, skirtų studijoms, karjerai ar tiesiog skaitymo malonumui.

LAB prenumeruoja 10 individualių prieigų prie šios bibliotekos fondų mūsų skaitytojams. Norėdami skaityti „Bookshare“ knygas, rašykite el. laišką „Bookshare“ ambasadorei Ugnei Žilytei u.zilyte@labiblioteka.lt

S.80

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"