Peršokti į pagrindinį turinį

Virtuali paroda Valentino Vytauto Toločkos 90-mečiui

2020 m. gegužės 31 d. 13:51 val.
Virtuali paroda internete

2020 m. pavasarį socialinių mokslų daktarui, žymiausiam Lietuvos tiflotyrininkui Valentinui Vytautui Toločkai (1930–2019) būtų sukakę 90 metų. Sukakties proga Lietuvos aklųjų bibliotekos darbuotojų iniciatyva parengta virtuali paroda LIETUVOS TIFLOTYRININKAS.

Dr. V. V. Toločka išėjo, bet liko gausybė Jo nuveiktų darbų: knygos, straipsniai, pranešimai, XX a. neregių bendruomenės rašytinė istorija. Drąsiai galima teigti, kad, bėgant metams, šio palikimo vertė tik didės. Akademinės bendruomenės atstovai, studentai, žurnalistai, praeitimi besidomintys žmonės ras daug naudingos medžiagos, sukauptos būtent šio mokslininko. Parodoje pateikiama nemažai nuorodų į įvairius šaltinius, tai orientyras susidomėjusiems šia asmenybe, jo veikla, darbais ir kūryba, palikimu. Sukauptas žinių lobynas suteiks galimybę rašyti naujus darbus, atlikti įvairias studijas, brandinti idėjas, kurti naujus darbus, rašyti knygas.

Parodoje pateikiami svarbiausi dr. V. V. Toločkos biografijos, kūrybos, mokslinės veiklos, svarbesni Lietuvos neregių bendruomenės veiklos momentai, pristatoma nemažai garso įrašų. Džiugu, kad prieš keletą metų bibliotekos tiflotyrininkams jis patikėjo ir leido publikuoti ištraukas iš savo dienoraščio. Tai įdomi ir jaudinanti medžiaga, ją įgarsino buvęs bibliotekos darbuotojas Zenonas Klimaitis. Parodos „lankytojai“ išgirs ir V. V. Toločkos balsą –1967 m. paties autoriaus įskaitytus eilėraščius. Taip pat bus galima paklausyti pagal jo tekstus sukurtų dainų. Parodoje pristatyti vaizdo įrašų fragmentai leis vizualiai prisiminti, o kai kuriems žmonėms pažinti šią neeilinę asmenybę. Parašyti amžininkų prisiminimai papildys jo žmogiškąjį portretą.

Parodą galite peržiūrėti čia: https://labiblioteka.lt/visos-parodos/lietuvos-tiflotyrininkas/376

R.129