Peršokti į pagrindinį turinį

Nestandartiškai apie Brailio standartą (Vilnius ir nuotoliu)

2021 m. spalio 12 d. 16:00 val.
Lietuvos aklųjų biblioteka Gerosios Vilties g. 10 Vilnius

Spalio 12 d. 16 val. susitikime pasikalbėti apie naująjį Brailio rašto standartą ir pasižiūrėti neseniai sukurto filmo apie Brailio raštą!

Pirmasis lietuviškas Brailio rašto standartas patvirtintas tik 2019 m. rugsėjo 30 d.

Šio dokumento atsiradimas yra reikšmingas šalies neregių bendruomenei, švietimo sistemai, įstaigoms ir organizacijoms, kurios rūpinasi regos negalią turinčiais žmonėmis.

2017 m. buvo sudaryta tarpinstitucinė Brailio rašto ekspertų darbo grupė. Joje dirbo tiflopedagogai, Brailio rašto vartotojai ir leidėjai, kompiuterinių technologijų ir aplinkos pritaikymo specialistai. Darbo grupė parengė ir suderino Brailio rašto ženklų sistemą lietuvių kalbai, jos pagrindu ir buvo priimtas nacionalinis Brailio rašto standartas.

Nuo 2021 m. pavasario šį standartą Brailio spaudoje ėmė taikyti visi didieji Lietuvos leidėjai Brailio raštu.

Pasaulinei Baltosios lazdelės dienai paminėti skirtame renginyje „Nestandartiškai apie Brailio standartą“ kviečiame gyvai ar virtualiai dalyvauti visus, kam artimas Brailio raštas.

Renginį pradėsime diskusija apie naująjį Brailio rašto standartą, kurioje dalyvaus ir ekspertų darbo grupės atstovai, ir LASS bei LASUC darbuotojai, ir – Jūs visi, nes mums svarbi kiekvieno iš Jūsų nuomonė!

Pasibaigus diskusijai, pakviesime Jus į trumpo, bet informatyvaus filmo „Nuo taško iki taško. Viskas apie Brailio raštą“ peržiūrą ir aptarimą.

Renginio trukmė 1 val. 45 min.

Renginį moderuos LAB Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Justina Gagarina.

Renginys vyks LAB Vilniuje (Gerosios Vilties g. 10), tačiau dalyvauti galite ir nuotoliniu būdu (nuoroda https://bit.ly/3AlqdOO ).

Laikantis numatytos tvarkos, į bibliotekos patalpas bus įleidžiami tik galimybių pasą turintys asmenys. Patalpose kaukių dėvėjimas privalomas.

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"