Peršokti į pagrindinį turinį

TAIP mano raštui mano mieste!

2020 m. spalio 15 d. 12:00 val.
Gedimino pr. Vilnius

Spalio 15 dieną Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras (LASUC) solidarizuojasi ir kartu organizuoja Baltosios lazdelės dienos paminėjimą.
Šiemet pagrindinį akcentą skiriame brailio raštui ir neregių vaikų raštingumui. Kviečiame burtis ir dalyvauti – būkime matomi!
Kaip vyks ši akcija:
spalio 15 dieną, nuo 12.00 iki 12.30, pasirinktoje jūsų miesto viešoje erdvėje (miesto skveras, aikštė, pagrindinė gatvė, jūsų mėgstama kavinė, autobusų ar traukinių stotis ir pan.) kviečiame skaityti knygą brailio raštu; rašyti brailio rašto mašinėle; naudotis brailio eilute.
Vilniuje dalyviai renkasi vietas Gedimino prospekte, jeigu nori dalyvauti pavieniui, o jeigu norisi skaityti ar rašyti didesnėje kompanijoje, kviečiame atvykti į Kudirkos aikštę.
Kaune kviečiame rinktis Laisvės alėjoje (jei lauke blogas oras - keliamės į kavinę, muziejų ar kitą kultūros objektą, esantį netoliese).
Klaipėdoje buriamės M. Mažvydo alėjoje.
Ukmergėje – V. Šlaito viešojoje bibliotekoje.
Akcija vyks pusę valandos. Reikia tiesiog ateiti, atsisėsti ir skaityti / rašyti brailio raštu.
Spaudos konferencija, kurioje LASS, LAB ir LASUC vadovai išsakys problemas dėl brailio rašto vartojimo ir neregių mokinių raštingumo, vyks spalio 15 d., 11 val., Seimo rūmų spaudos konferencijų salėje.
Jei kyla klausimų dėl akcijos idėjos, teiraukitės lina@lass.lt, tel. 8 620 19669.
Be jūsų šita akcija neįmanoma – todėl labai svarbu, kad dalyvautumėte.
Prašome registruotis užpildant anketą iki spalio 5 dienos. Anketa: https://docs.google.com/.../1FAIpQLScs8kSbnmlHiD.../viewform

R.159