Peršokti į pagrindinį turinį

Profesinė reabilitacija padėjo susigrąžinti pilnavertį gyvenimą

              Neseniai apakęs Tobias Weberis dirba psichologu, jogos mokytoju bei kaučeriu, tačiau po apakimo teko nueiti netrumpą kelią, norint pasiekti tokias karjeros aukštumas.

              2019-aisiais Pašnekovas praėjo neregių savarankiško gyvenimo reabilitacijos kursus. Pramokęs orientuotis aplinkoje ir pasirūpinti savimi, Tobias susirūpino savirealizacijos galimybėmis, todėl nutarė išbandyti profesinę reabilitaciją.

              Darbo birža iš pradžių nenorėjo finansuoti pašnekovo profesinės reabilitacijos kursų, tačiau Tobias pažadėjo, kad po reabilitacijos darbo biržoos pagalbos jam tikrai nebereikės, todėl gavo finansavimą reabilitacijai. Vyro teigimu, ši reabilitacija yra labai naudinga. Iš pradžių patikrinamos kiekvieno dalyvio kompetencijos ir nustatoma, kuriose srityse reiktų patobulėti. Kadangi Tobias kol matė dirbo psichologu ir paskutinius penkerius metus užsiiminėjo joga, buvo nutarta, kad jam reikia orientuotis į tas pačias sritis, kuriose Tobias turi patirties. Vyras visą reabilitacijos laikotarpį buvo skatinamas mąstyti, ką jis gali prasmingo nuveikti dirbdamas kaip psichologas ir kaip jogos mokytojas. Reabilitacijoje Tobias taip pat sužinojo apie turimas teises ir pareigas, ką reikia daryti, norint gauti asmeninį asistentą darbe, taip pat išbandė Brailio eilutę ir suprato, ar šis prietaisas būtų naudingas jo darbe.

              Profesinėje reabilitacijoje buvo ugdomi socialiniai įgūdžiai, mokoma rašyti motyvacinius laiškus, aptarti išvaizda, aprangos elementai, einant į darbo pokalbį.

              Tobias Weberis profesinės reabilitacijos dėka susirado darbą, todėl vyras yra dėkingas visiems reabilitacijos lektoriams bei reakomenduoja šią reabilitaciją išbandyti visiems, neseniai apakusiems žmonėms.

Parengė Ugnė Žilytė

"Ich konnte mein Versprechen einhalten" - Interview mit PROJob-Absolvent Tobias Weber(Horus 02-2020);

Prieiga per internetą:

https://www.dvbs-online.de/index.php/publikationen-3/horus/horus-marburger-beitr%C3%A4ge-2-2020

G.182