Peršokti į pagrindinį turinį

Regos negalią turintys darbuotojai padeda bedarbiams užpildyti paraiškas

Regos negalią turintys darbuotojai padeda bedarbiams užpildyti paraiškas

Floridos valstija. Daugybė Centrinės Floridos gyventojų laukia, kol bus išnagrinėti jų prašymai užsiregistruoti kaip ieškančiais darbo ir gauti nedarbo išmokas, todėl žmonės skambina į valstybinę agentūrą, o jų skambučiai peradresuojami į pelno nesiekiančią organizaciją Orlando mieste. Telefonu atsiliepiantys žmonės padeda netekusiems darbo patarimais, nepaisant to, kad jų pačių gyvenimas nelepina. Jei kas nors nori pildyti prašymą dėl bedarbio statuso, Sophia McCall gali atsakyti į tokio žmogaus skambutį. Pastaruoju metu ji konsultuoja daug žmonių. „Iš pradžių darbas man kėlė didelį stresą, tačiau žinau, kad padedu Floridos valstijos žmonėms, bent jau suteikiu šiek tiek vilties, todėl dienos pabaigoje jaučiuosi savimi patenkinta“, – teigė McCall.

Po darbo ji nesėdi namuose. „Man patinka lankytis naujose vietose. Kai netekau regėjimo, labai sunkiai prisitaikiau prie naujo gyvenimo“, – pridūrė McCall. McCall apako 2016 m. Tarp jos bendradarbių yra ir aklų, ir silpnaregių.

„Lighthouse Works“ pradėjo veiklą beveik prieš dešimtmetį, šios organizacijos tikslas – padėti  akliesiems ar silpnaregiams rasti darbą konkurencinėje aplinkoje. Organizacijoje įdiegta technologija, leidžianti darbuotojams tvarkyti prašymus, teikiamus Ekonominių galimybių departamentui. „Kadangi esu visiškai akla, naudoju programinę įrangą JAWS, - sako McCall. –Tai ekrano skaitymo programinė įranga, todėl ji perskaito viską, kas rodoma mano kompiuterio ekrane. Perskaito, tada viską, ką įvedu, vėl perskaito.“

„Lighthouse Works“ prezidentas ir generalinis direktorius Kyle'as Johnsonas sako, kad darbuotojai per ausines girdi du balsus. „Klientą jie girdi per kairę ausinę, o kompiuterio ekrano skaitytuvą – per dešinę“, – sakė Johnsonas. „Lighthouse Works“ sudarė sutartį su DEO trejiems metams ir, nors skambučių apimtys pastaraisiais mėnesiais smarkiai išaugo, jie buvo tam pasirengę. „Mes, „Lighthouse Works“, stebėjome nedarbo augimą pandemijos metu ir supratome, kad skambučių skaičius padidės“,– pridūrė Johnsonas. Organizacijos vadovas užsiminė, kad jiems reiktų priimti daugiau žmonių, keletą sutrikusios regos ir aklų, o kitus reginčius.

McCall pradėjo dirbti „Lighthouse Works“ prieš trejus metus, jai patinka jos darbas. „Čia dirbdama supratau, kad esu dvigubai laiminga. Visų pirma, aš turiu darbą, o antra, galiu padėti žmonėms, kurie jo neturi“, – sakė ji.

Visually Impaired Workers Help Unemployed File Claims [interkatyvus] prieiga per: https://www.mynews13.com/fl/orlando/coronavirus/2020/05/06/visually-impaired-workers-help-those-file-unemployment-claims?fbclid=IwAR1t0W3hgTC5ueT33bqUF2VFtURdgzEWAoxemKTFbNtGblwKt8vJhRwPDmY [žiūrėta 2020-05-25]

Parengė Audronė Gendvilienė

G.162