Peršokti į pagrindinį turinį

Buriuoti nematant – misija įmanoma

              Prancūzijos aklųjų sąjunga bendradarbiaudama su Šveicarijos neregiais vykdo projektą buriavimas nematant. Projekto metu organizuojami buriavimo kursai neregiams, siūlomos stovyklos ir atostogų praleidimo būdai. Greitame burlaivyje plaukia trys regos negalią turintys buriuotojai, palydovai plaukia prieš juos motorine valtimi, kad būtų išvengta susidūrimų su kitais laivais. Kelionės burlaiviu daugumą neregių atpalaiduoja ir atitolina nuo kasdienybės. Ne išimtis ir masažuotojas neregys Maksimilianas Tilo, buriuodamas vaikinas jaučia laisvę, ramybę bei pamiršta rutiną.

              Aštuonerius metus Maksimilianas balandžio pabaigoje su keturiais matančiais draugais dalyvaudavo burlaivių lenktynėse. Vyras pakeldavo bures, pakabindavo jas ant stiebų ir valdydavo priekinę burę. Maksimiliano teigimu, svarbiausia išmokti stabiliai stovėti laive. Taip pat svarbu gerai žinoti įvairius laivo aspektus ir savybes bei jausti kaip laivas reaguoja į aplinką. Plaukti nematant taip pat padeda speciali išmaniųjų telefonų programėlė „Sara“. Programėlė balsu praneša apie vidutinį plaukimo greitį, laivo padėtį, pasirinktą plaukkimo kursą, bei informuoja apie artėjančius orientacinius ženklus, plūdurus ir kt. Kartais programėlės kalbėjimas gali trukdyti, pavyzdžiui, norint nustatyti vėjo kryptį, tokiu atveju galima pasirinkti, kada ir ką programėlė turi sakyti.

              Dauguma projekte dalyvaujančių neregių vertina galimybę patirti naujų pojūčių buriuojant ir skatina visus norinčius išbandyti šią atrakciją.

Paregnė Ugnė Žilytė

Sportliche Ambitionen mit SARA(Der Weg2020-nr2);

Prieiga per internetą:

https://www.sbv-fsa.ch/medien/mitgliedermagazin-der-weg

G.180