Peršokti į pagrindinį turinį

Televizoriai su balso išvestimi

              Neregiams svarbu ne tik turėti prieigą prie kuo didesnio pasirinkimo filmų ar laidų su garsiniu vaizdavimu, tačiau taip pat svarbu gebėti valdyti televizoriaus meniu. Šiuo metu žinomi trys gamintojai t.y Samsung, LG ir Panasonic, gaminantys televizorius su balso išvestimi. Išmaniųjų technologijų specialistas Joachimas Šulcas sutiko pasidalinti žiniomis, apie šių trijų gamintojų televizorių skirtumus naudojant balso išvestį.

              Be menu valdymo įrenginiuose esanti balso išvestis perskaito transliuojamos laidos informaciją rašomą ekrane, transliuojamos televizijos programą, bei prieinamų televizijos kanalų sąrašą. Skirtingų gamintojų įrenginiuose balso išvestis nevienodai vadinasi, pavyzdžiui, Panasonic balso išvestis užvardinta Voiceassistant, Samsung balso išvestis vadinama Voiceguide, o LG balso išvestis vadinasi AudioGuide. Norint naudoti balso išvestį, nebūtina turėti interneto, interneto reikia tuomet, kai norite televizoriuje naršyti internete, naudotis Netflix arba kitomis tinklalaidžių platformomis. Šiu platformų nepalaiko televizoriuose integruota balso išvestis, todėl Joachimas rekomenduoja iš Amazon nusipirkti TVstick (Televizoriaus išmanųjį priedėlį, kuris taip pat turi savyje integruotą balso išvestį. Prijungę šį priedėlį prie televizoriaus, galėsite naršyti youtube Netflix ir kitose medijų bibliotekose. Taip pat priedėlį galima sujungti su Amazon Alexa namų išmaniąja asistente ir balsu valdyti įvairias tinklalaidžių platformas. Trečias būdas valdyti televizorių su balso išvestimi yra savo išmanaus telefono prijungimas prie televizoriaus per bluetooth ryšį.

Kuo skiriasi balso išvestys skirtingų gamintojų televizoriuose?

              Iš pradžių reiktų paminėti, kad gamintojai į televizorius integruoja skirtingas operacines sistemas: Samsung ir LG televizoriuose gali būti integruotos Tizen ar Android Web OS operacinės sistemos, o Panasonic televizoriuose integruota operacinė sistema vadinasi my home. LG ir Samsung gamintojai siūlo balso išvestį, kuri perskaito sistemos ekrano turinį ir veikia panašiai kaip išmaniuosiuose telefonuose, tačiau techniškai mažiau raštingiems žmonėms gali pasirodyti per sudėtingas valdymas, be to po atnaujinimų balso išvestis gali išsijungti arba gali pasikeisti menu išsidėstymas, tačiau techniškai raštingiems neregiams Samsung ir LG televizoriai gali pasiūlyti daug įvairių funkcijų.

              Visai kitoks balso išvesties principas siūlomas Panasonic televizoriuose. Šie televizoriai turi ryškius taktilinius mygtukus turintį nuotolinio valdymo pultelį, jei televizorius perkamas iš neregiams specializuotų parduotuvių. Svarbiausių funkcijų mygtųkai ant šio pultelio pažymėti skirtingais taktiliniais ženklais. Be to panasonic balso išvestis yra apsaugota nuo pakitimų po atnaujinimų, nes balso išvestis šiuose televizoriuose įrašyta kaip fiksuota informacija. Taip pat Panasonic televizoriai pasižymi aukšta balso išvesties garso ir filmų garso kokybe.

              Tam, kuris perka naują televizorių, vis tiek reikės reginčiojo pagalbos, kad nustatytų programas ir techninius parametrus, nes pirminis nustatymas nepalaiko balso išvesties.

              Specializuotų parduotuvių sąrašas su patarimais apie televizorius su balso išvestimi:

www.hörfilm.info / tv-haendler.html (išorinė nuoroda)

Parengė Ugnė Žilytė

„Sprechende Fernseher“(Sichtweisen nr. 7-8/2020);

Prieiga per internetą:

https://www.dbsv.org/sichtweisen-podcast.html

G.181

2018 © Visos teisės saugomos. Sprendimas: UAB "Fresh Media"